Partnerzy serwisu:
Fotorelacje

Koleje Śląskie produkują przyłbice dla szpitali

Dalej Wstecz
Data publikacji:
10-04-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Kilkaset przyłbic wyprodukowanych przez pracowników Kolei Śląskich trafi do szpitali. Będą chronić przed koronawirusem medyków z Katowic, Zabrza, Sosnowca i Gliwic. Z inicjatywą, by ręcznie montować przyłbice wyszli kolejarze. Produkcja trwa.

Koleje Śląskie przekażą łącznie blisko tysiąc sztuk czterem szpitalom. Będą to: Katowickie Centrum Onkologii, Szpital Miejski w Zabrzu, Sosnowiecki Szpital Miejski i Narodowy Instytut Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach. Przyłbice wykonane są z folii na co dzień służącej do bindowania i taśmy polipropylenowej. Całość spięta jest zszywkami i specjalnymi spinkami ułatwiającymi zamocowanie przyłbic na głowie. Wszystko ręcznie robią sami pracownicy śląskiego przewoźnika na podstawie projektu i pomysłu jednego ze szczecińskich inżynierów.

– Chcieliśmy dołożyć jako Koleje Śląskie swoją cegiełkę do tego, by w tak trudnym czasie wesprzeć tych, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują. Kolejarze swoją pracę traktują jako służbę, a pomysł produkcji przyłbic jako podziękowanie naszych pracowników dla medyków, którzy teraz podczas swojej służby ratują ludzi – mówi Aleksander Drzewiecki, prezes Zarządu Kolei Śląskich.

Część z wyprodukowanych przyłbic będzie służyć także pracownikom Kolei, ale zdecydowana większość trafi do placówek medycznych. Produkcja jednej przyłbicy trwa mniej niż trzy minuty – jest to znacznie szybsza metoda niż w przypadku druku 3D.

– W duchu idei dbania o najbliższych w pierwszej kolejności pomyśleliśmy o wsparciu Katowickiego Centrum Onkologii, które znajduje się w naszym bezpośrednim sąsiedztwie. Finalnie dzięki zaangażowaniu wielu osób udało nam się zaplanować produkcję przyłbic w taki sposób, by obdarować także inne szpitale – podkreśla Grzegorz Biernacki, specjalista ds. PR Kolei Śląskich.

Produkcja przyłbic już się rozpoczęła. Pierwsze egzemplarze trafią do placówek medycznych w ciągu najbliższych kilku dni – podał przewoźnik.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Mazowieckie EN57 ponownie jadą na Śląsk

Tabor i technika

Mazowieckie EN57 ponownie jadą na Śląsk

Michał Szymajda 07 lipca 2023

Ilu podróżnych jeździ między Skoczowem i Cieszynem?

Biznes

Jedna oferta na nowe zespoły trakcyjne dla Kolei Śląskich

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Mazowieckie EN57 ponownie jadą na Śląsk

Tabor i technika

Mazowieckie EN57 ponownie jadą na Śląsk

Michał Szymajda 07 lipca 2023

Ilu podróżnych jeździ między Skoczowem i Cieszynem?

Biznes

Jedna oferta na nowe zespoły trakcyjne dla Kolei Śląskich

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5