Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Czy będzie zmiana przepisów o czasie pracy maszynistów?

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
27-11-2023
Ostatnia modyfikacja:
24-11-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Czy będzie zmiana przepisów o czasie pracy maszynistów?
fot. Lichen99, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.org
Jakie przepisy prawa aktualnie regulują czas pracy maszynistów? Od jakiego momentu faktycznie rozpoczynają oni pracę i jak liczyć ich czas? Czy maszynista w praktyce faktycznie może świadczyć pracę na rzecz dwóch i więcej przewoźników kolejowych?

Praktyczne zastosowanie przepisów regulujących czas pracy maszynistów budzi wiele pytań i wątpliwości. Na złożoność tego zagadnienia wpływają liczne przepisy oraz regulacje kodeksu pracy. Do skomplikowanych i często wymagających szerszego omówienia kwestii zalicza się m.in. pracę w godzinach nadliczbowych, świadczenie pracy lub usług na rzecz więcej niż jednego przewoźnika kolejowego czy określenie miejsca pracy maszynisty w umowach o pracę. Znajomość regulacji prawnych jest szczególnie istotna dla osób, które w ramach swoich codziennych obowiązków zawodowych stosują przepisy o czasie pracy w odniesieniu do maszynistów i dla których znajomość tych przepisów jest konieczna – w szczególności kierowników oraz kadrowych firm przewozowych. Czy możemy spodziewać się zmian prawnych?

Wszystkich zainteresowanych tematyką czasu pracy maszynistów zapraszamy na szkolenie online, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR. To doskonała okazja do poznania aktualnego stanu prawnego, podejmowanych działań i orzecznictwa sądowego, dotyczących tej trudnej tematyki. Wydarzenie ma na celu uporządkowanie praktycznej wiedzy z zakresu czasu pracy w odniesieniu do maszynistów oraz osób zatrudnionych na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego i prowadzeniem określonych rodzajów pojazdów kolejowych.

Zachęcamy do udziału w szkoleniu, które poprowadzi specjalistka z zakresu międzynarodowego oraz europejskiego prawa pracy, radca prawny oraz doktor nauk prawnych. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia 2023 r. o godz. 10:00 w formule online. Aby wziąć udział, należy dokonać rejestracji na stronie www.tor-konferencje.pl.

Chcesz zorganizować to szkolenie w swojej firmie w formule zamkniętej? Zapytaj nas o ofertę!
Sprawdź także inne nasze szkolenia na stronie www.tor-konferencje.pl.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5