Partnerzy serwisu:
Biznes

Czas pracy maszynistów 2023: przepisy, regulacje, innowacje

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
Elester
LTG Cargo
Harting

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
07-09-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Czas pracy maszynistów 2023: przepisy, regulacje, innowacje
fot. Lichen99, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.org
Czas pracy maszynistów stanowi jeden z kluczowych czynników wpływających na efektywność sektora transportu kolejowego. Zapewnienie bezpieczeństwa podróżnym i zapobieganie wypadkom wymaga rygorystycznego przestrzegania przepisów oraz wytycznych. Z tego powodu niezwykle ważna jest znajomość wszelkich regulacji prawnych.

Stosowanie przepisów o czasie pracy budzi w praktyce wiele wątpliwości. W odpowiedzi na potrzeby rynku transportu kolejowego, Zespół Doradców Gospodarczych TOR organizuje szkolenie online „Czas pracy maszynistów 2023”. To doskonała okazja do poznania aktualnego stanu prawnego, podejmowanych działań i orzecznictwa sądowego, dotyczących tej trudnej tematyki. Szkolenie adresowane jest do wszystkich osób, które w ramach swoich codziennych obowiązków zawodowych stosują przepisy o czasie pracy w odniesieniu do maszynistów, i dla których znajomość tych przepisów jest konieczna - w szczególności kierowników oraz kadrowych firm przewozowych.

Konstrukcja programu szkolenia szczególny nacisk kładzie na możliwości kontrolowania czasu pracy maszynistów przez Prezesa UTK oraz Państwową Inspekcję Pracy, działania podejmowane przez organy państwowe (w tym PKBWK) oraz przepisy wspólnotowe, w szczególności dotyczące czasu pracy pracowników kolei w ruchu transgranicznym. Wydarzenie ma na celu uporządkowanie praktycznej wiedzy z zakresu czasu pracy w odniesieniu do maszynistów oraz osób zatrudnionych na stanowiskach bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego i prowadzeniem określonych rodzajów pojazdów kolejowych.

Zachęcamy do udziału w szkoleniu, które poprowadzi specjalista z zakresu międzynarodowego oraz europejskiego prawa pracy, radca prawny oraz doktor nauk prawnych. Szkolenie odbędzie się 28 września 2023 r. o godz. 10:00 w formule online. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy dokonać rejestracji na stronie tor-konferencje.pl.

Chcesz zorganizować to szkolenie w swojej firmie w formule zamkniętej? Zapytaj nas o ofertę!
Sprawdź także inne nasze szkolenia na stronie tor-konferencje.pl.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
Elester
LTG Cargo
Harting

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5