Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Ciężarówka wjechała pod pociąg Kolei Mazowieckich. Nie żyje maszynista

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
01-07-2024
Ostatnia modyfikacja:
01-07-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Ciężarówka wjechała pod pociąg Kolei Mazowieckich. Nie żyje maszynista
Fot. Straż Pożarna Ożarów Mazowiecki
1 lipca o godzinie 9:30 na przejeździe kolejowo-drogowym między Ożarowem a Błoniem pod pociąg Kolei Mazowieckich relacji Sochaczew – Warszawa Wschodnia wjechał samochód ciężarowy. - W poważnym wypadku zginął niestety maszynista składu - powiedziała Donata Nowakowska, rzeczniczka przewoźnika.

Do wypadku miało dojść o godzinie 9:30 na przejeździe kolejowo-drogowym między Ożarowem a Błoniem. 

– Pod pociąg Kolei Mazowieckich relacji Sochaczew – Warszawa Wschodnia wjechał samochód ciężarowy. W wypadku zginął pracownik kolei – poinformowała Anna Znajewska-Pawluk z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Jak dodaje, przejazd wyposażony jest w rogatki i sygnalizację świetlną. Na filmie z miejsca zdarzenia słychać, że sygnalizacja po wypadku działała. Tir przewoził materiały budowlane, pociąg uderzył w jego naczepę. Pomimo bardzo silnej kolizji skład nie wykoleił się, co zapewne uchroniło pasażerów przed większymi obrażeniami.

Na miejscu pracują służby. Ranna została część pasażerów, którym udzielana jest pomoc medyczna. Zdarzenie spowodowało wstrzymanie ruchu pociągów. Pociągi PKP Intercity skierowano na trasę przez stację Skierniewice. Koleje Mazowieckie organizują komunikację zastępczą.

– Od Warszawy do Ożarowa kursują pociągi, natomiast na odcinku Ożarów – Błonie działa już autobusowa komunikacja zastępcza. Nasze bilety są honorowane w pociągach PKP Intercity i w ZTM Warszawa. Można pojechać autobusem 713 z Ożarowa do przystanku Cmentarz Wolski i stamtąd pojechać tramwajem do centrum – powiedziała Donata Nowakowska, rzeczniczka Kolei Mazowieckich.

Z drugiej strony do Błonia jest honorowanie w pociągach Intercity: Łowicz – Skierniewice, Warszawa 713 – Ożarów – cmentarz wolski. Tramwaj 10 – Linia 26 cmentarz wolski warszawa.

Kolejowa komisja, policja i prokuratura wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy są na bieżąco przekazywane podróżnym na stacjach i na przystankach. Teren jest zabezpieczony. Przyczyny wypadku zbada powołana komisja.
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5