Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP Intercity: Chcemy utrzymać ofertę SparNight w EN Chopin

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-10-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP Intercity: Chcemy utrzymać ofertę SparNight w EN Chopin
fot. Mariuszjbie, lic. GFDLKuszetka na stacji Zebrzydowice
Na razie nie wiemy, ile po zmianie rozkładu jazdy będzie kosztować przejazd „Chopinem” w relacji krajowej. PKP Intercity zapewnia natomiast, że zamierza utrzymać promocyjne taryfy SparNight. Pomimo zmiany kategorii z TLK na EN, nie ulegnie zmianie standard obsługujących międzynarodowe połączenie nocne wagonów, które wystawiane są przez różne zarządy kolejowe.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że zmiana kategorii (z Twoje Linie Kolejowe na EuroNight) i trasy międzynarodowego pociągu nocnego „Chopin” (przypomnijmy, że od grudnia będzie on kierowany przez Zebrzydowice, Brzeszcze-Jawiszowice i Kraków, a nie przez Zebrzydowice, Tychy i Katowice) istotnie wpłynie na koszt przejazdu w relacjach krajowych. Bilet na nocny kurs z Warszawy do Zebrzydowic najprawdopodobniej zdrożeje mniej więcej dwukrotnie, bo będzie wydawany według taryfy EIC. W ofercie pozostaną natomiast promocyjne ceny na bilety międzynarodowe.

PKP IC: porównywanie cen promocyjnych jest niewymierne

– Planujemy utrzymanie oferty biletów promocyjnych SparDay/SparNight – potwierdza Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity. W jej ramach w przedsprzedaży można kupić bilet do Pragi czy Budapesztu już za 19 euro, a do Wiednia – za 29 euro. Po zmianie cennika krajowego może się więc zdarzyć, że najtańsze bilety międzynarodowe będą sporo tańsze od tych wydanych na o wiele krótszy odcinek krajowy według taryfy regularnej. Należy się bowiem spodziewać, że przejazd z Warszawy do Zebrzydowic będzie kosztował ok. 140 zł.

– Warto podkreślić, że porównywanie promocyjnych cen biletów międzynarodowych z cenami bazowymi biletów krajowych nie jest wymierne. Na odcinku krajowym również posiadamy ceny promocyjne, np. w ramach ofert Super Promo czy Wcześniej – Taniej – przypomina przedstawicielka przewoźnika. Na razie nie są jednak znane szczegóły cennika krajowego, który wejdzie w życie wraz z grudniową zmianą rozkładu jazdy.

„Chopin” już dziś spełnia standardy kategorii EIC

– Obecnie jesteśmy w trakcie opracowywania cen relacyjnych na nowy rozkład jazdy, dlatego poinformujemy o nich w odpowiednim czasie – powiedziała nam jedynie Agnieszka Serbeńska. Zapewnia przy tym, że przejazd „Chopinem” z Zebrzydowic do Warszawy nie będzie droższy niż pociągami kategorii EIC kierowanymi krótszą trasą przez Katowice. – Należy pamiętać, że cena relacyjna nie jest związana z trasą przejazdu, więc pozostaje niezmienna bez względu na to, czy pociąg będzie jechał przez Katowice, czy przez Kraków – tłumaczy.

Wiemy natomiast, że zmiana kategorii z TLK na EuroNight (EN) nie będzie skutkować podniesieniem standardu obsługujących nocny kurs wagonów. – Już obecnie w zestawieniu pociągu „Chopin” kursują wagony standardu EIC – stwierdza bowiem rzecznik prasowy PKP Intercity. – Zostanie on również utrzymany w ramach przyszłego rozkładu jazdy – zapewnia. Spółka nie odniosła się natomiast do naszego pytania, czy wzorem innych pociągów objętych taryfą EIC do składu włączony zostanie wagon restauracyjny.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5