Partnerzy serwisu:
Pasażer

Budowa drogi ekspresowej zatrzyma pociągi pomiędzy Oświęcimiem a Czechowicami

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-02-2024
Ostatnia modyfikacja:
21-02-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Budowa drogi ekspresowej zatrzyma pociągi pomiędzy Oświęcimiem a Czechowicami
fot. Przemysław Kubiak/PKP PLKStacja Oświęcim
Podróżujący z Oświęcimia do Czechowic-Dziedzic muszą przygotować się na utrudnienia. Kilkakrotnie ruch pociągów będzie tam bowiem wstrzymywany w związku z pracami infrastrukturalnymi. Zrealizuje je jednak nie PKP PLK, a GDDKiA.

W najbliższym czasie pasażerowie korzystający z połączeń regionalnych na trasie Oświęcim – Czechowice-Dziedzice odczują spore zmiany w ruchu pociągów. PKP PLK kilkakrotnie wstrzymają bowiem przewozy, a w wybranych dniach i godzinach uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Niedawno obsługujący odcinek przewoźnik regionalny – Polregio – ogłosił postępowanie mające wyłonić podmiot, który podstawi autobusy wraz z kierowcami.

Skala zmian różna w różnych okresach

– Utrudnienia w postaci zastępczej komunikacji autobusowej czekają podróżnych na odcinku Oświęcim – Czechowice-Dziedzice w następujących terminach: od 12 do 14 marca, od 19 do 21 marca, od 26 do 28 marca, 13 maja i od 27 do 28 maja – mówi Maciej Biernacki z Zespołu Prasowego Polregio. W tych terminach autobusy pojadą w zamian za pociągi przedpołudniowe. Mowa tu o kursach odjeżdżających z Oświęcimia o 8:01 i 10:03 oraz z Czechowic-Dziedzic o 9:58 i 11:04.

We wskazanych powyżej terminach marcowych, ale nie podczas zamknięć w maju, dodatkowo odwołane i zastąpione autobusami zostaną kursy popołudniowe. Nie wyjadą zatem pociągi odjeżdżające z Oświęcimia o 15:49 i 17:55 oraz z Czechowic o 16:54 i 18:52. Część z wymienionych połączeń jest realizowana w bezpośredniej relacji do lub z Krakowa. Pomiędzy Oświęcimiem a Krakowem pociągi pojadą bez większych zmian.

Na kolej wpływają prace drogowców

– Ze względu na wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej czas przejazdu będzie wydłużony o 25 – 30 minut – zapowiada przedstawiciel Polregio. Wskazuje on także, że przyczyną wprowadzenia utrudnień jest budowa obiektów infrastrukturalnych. Nie oznacza to przy tym modernizacji samej linii kolejowej nr 93.

– Konieczność organizowania zastępczej komunikacji autobusowej wynika z inwestycji drogowej, którą realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – stwierdza bowiem Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Chodzi tu o budowę obiektów inżynieryjnych dla drogi ekspresowej S1. Trasa połączy konurbację górnośląską ze Słowacją.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5