Partnerzy serwisu:
Pasażer

Bilet Turysty w wakacje na Mazowszu. Trzy dni podróży za 75 złotych

Dalej Wstecz
Data publikacji:
02-07-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Bilet Turysty w wakacje na Mazowszu. Trzy dni podróży za 75 złotych
Fot. M. SzymajdaFlirt na stacji Warszawa Zachodnia
W tegoroczne wakacje Koleje Mazowieckie ponownie umożliwiają zwiedzanie Mazowsza z Biletem Turysty. Czy oferta jest atrakcyjna dla podróżnych?

Jak przypominają Koleje Mazowieckie, Bilet Turysty umożliwia przejazdy prawie wszystkimi pociągami Kolei Mazowieckich (z wyjątkiem Słonecznego i Słonecznego Bis kursującego nad Bałtyk) przez 3 dowolnie wybrane dni w ciągu 10 dni od momentu pierwszego użycia biletu. Obszar obowiązywania biletu zamyka się stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Szulborze Wielkie, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kamienna, Drzewica. Pokrywa to zasięg działania Kolei Mazowieckich na Mazowszu. Co ważne: Bilet Turysty uprawnia także do przejazdów autobusem KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin (lub odwrotnie). Warunki oferty dostępne są tutaj.

Bilet kosztuje 75 złotych. Nie jest to mało, jeśli weźmiemy pod uwagę, że np. bilety weekendowe w Kolejach Dolnośląskich czy Polregio kosztują 49 złotych, a czas ich obowiązywania jest podobny. Warto jednak pamiętać, że ostatnie podwyżki cen biletów w Kolejach Mazowieckich mogą uzasadniać taki zakup już w momencie, gdy na przykład wybieramy się 35 kilometrów za Warszawę i zamierzamy z niej wrócić a później przez dwa dni robić sobie podobne wycieczki. Przykład?

Bilet opłaci się np. jeśli pierwszego dnia udamy się do Mrozów (np. po to by przejechać się konnym tramwajem), naszym następnym celem wizyta nad jeziorem w Zalesiu Górnym, a trzeciego dnia zwiedzimy monumentalną twierdzę Modlin. Nie mówiąc już o dalszych wycieczkach. Warto też pamiętać o tym, że cenie biletu zabierzemy rower nie dopłacając do niego ani jednej złotówki.

Bilet może się opłacać, jedna warto zwrócić uwagę na to, że oferta mogłaby być atrakcyjniejsza, gdyby Koleje Mazowieckie wydłużyły czas obowiązywania biletu (ten, kto nie zdąży użyć biletu trzykrotnie raczej drugi raz go nie kupi) np. do miesiąca, lub gdyby bilet był na okaziciela, a nie wydawany na konkretną osobę.

Inną ciekawą ofertą jest 24-godzinny „Wspólny Bilet Samorządowy”, dzięki któremu niemal wszystkimi pociągami regionalnych operatorów (z wyjątkiem Polregio) w Polsce możemy jeździć za 49 złotych od godziny, którą sami wskażemy. Bilet jest ważny oczywiście także wtedy, jeśli zdecydujemy na podróż wyłącznie po Mazowszu.

W weekendy na Mazowszu można też kupić tańsze bilety jednorazowe. „Bilety Wycieczkowe” są tańsze o około 15% od normalnych, sprzedawanych od poniedziałku do piątkowego popołudnia.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5