Partnerzy serwisu:
Biznes

Bez konsensusu w sprawie podwyżek w PKP Cargo

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
01-02-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Bez konsensusu w sprawie podwyżek w PKP Cargo
Fot. PKP Cargo
Zarząd PKP Cargo po raz kolejny spotkał się ze związkowcami w sprawie podwyżek; wciąż jednak nie osiągnięto porozumienia.

Spółka PKP Cargo poinformowała, ze w ramach prowadzonego dialogu zarząd spotkał się 31 stycznia z przedstawicielami strony społecznej. -Spotkanie dotyczyło postulatów zgłaszanych przez stronę społeczną dotyczących wdrożenia systemowej podwyżki wynagrodzeń od 1 kwietnia 2022 r. z uwzględnieniem wyników finansowych za rok 2021 oraz bieżącej sytuacji spółki - podał przewoźnik nie informując jednak o efektach rozmów.

Jak podały we wspólnym komunikacie centrale związkowe, konsensusu - po raz kolejny - nie udało się osiągnąć. Związkowcy postulują wdrożenie od 1 kwietnia podwyżki wynagrodzenia zasadniczego o 600 zł (i proporcjanalnej dla osób wynagradzanych według wskaźnika). Rekomendują tez analogiczne podwyżki w spółkach-córkach PKP Cargo.

Jak uzasadniają, koszty utrzymania rosną z powodu inflacji, a systemowej podwyżki nie było w spółce od 2019 roku. Wskazują też na wzrost wynagrodzeń u konkurencji, co może powodować odejścia pracowników. Związki zawodowe oczekują od zarządu osiągnięcia porozumienia do końca lutego - inaczej wysuną roszczenia w trybie ustawy o sporach zbiorowych.

Zarząd zobowiązał się do rozmów w efekcie zawartego 27 sierpnia 2021 roku porozumienia ze związkami zawodowymi. Przewoźnik przyznał wówczas nagrody (500 zł) i zwiększył gratyfikację z okazji Święta Kolejarza (o 800 zł), co było warte łącznie 23,9 mln zł i zobowiązał się do rozmów płacowych w styczniu 2022 roku.

Niedawno dobiegł końca spór zbiorowy na tle płacowym w PKP Intercity. Pracownicy przewoźnika otrzymają minimum 400 złotych podwyżki.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PKP Cargo: Większa atrakcyjność kolei to lepszy klimat

Warte uwagi

PKP Cargo ma komplet nowych Vectronów i wagonów intermodalnych

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5