Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Będzie przebudowa stacji Pasłęk

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
08-07-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót na stacji w Pasłęku, na linii Olsztyn – Bogaczewo (nr 220). Szacunkowa wartość zamówienia to 4 mln zł netto.

Pasłęk to stacja położona na linii nr 220 Olsztyn – Bogaczewo; pociągi jeżdżą tędy do Elbląga i Trójmiasta. Obecnie na linii trwają prace na krótkim odcinku z Olsztyna do Gutkowa. Mają zakończyć się w tym kwartale. 

Jak informuje PKP PLK, wybrany w przetargu wykonawca opracuje dokumentację projektową i wykona roboty, planowane na lata 2021-2022. W efekcie inwestycji ma zwiększyć się komfort obsługi pasażerów dzięki budowie nowego wyższego peronu, wyposażonego w antypoślizgową nawierzchnię. Mają się pojawić nowe wiaty i ławki nagłośnienie, nowe oznakowanie i gabloty informacyjne z rozkładem jazdy. Z myślą o potrzebach osób o ograniczonych możliwościach poruszania się zamontowane zostaną ścieżki dotykowe i pochylnia. Przewidziano stojaki rowerowe.

Jak informuje PKP PLK, jest to jedno z sześciu zadań w województwie, które zostaną zrealizowane w ramach Programu Przystankowego 2020-2025. W planach jest m.in. budowa peronów w Nikielkowie, Łankiejmach, Kolnie i Wietrzychowie. Ogółem program obejmuje budowę 104 przystanków nowych i w nowej lokalizacji, 45 przystanków odbudowywanych/ modernizowanych. W 51 lokalizacjach będą wydłużane lub przebudowywane perony.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5