Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Trwają prace na linii kolejowej z Olsztyna do Gutkowa [zdjęcia]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
29-01-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Prace na linii z Olsztyna do Gutkowa rozpoczęły się we wrześniu 2019 roku. Wykonawca na długości ok. 2 km wzmocnił podłoże na odcinku od stacji Gutkowo w kierunku Olsztyna.

Na tak przygotowanym gruncie układany jest tłuczeń i podkłady. Trwa także poszerzanie nasypu w miejscu przyszłej mijanki na przystanku Olsztyn Likusy. – Wiosną planowane jest rozpoczęcie robót związanych z budową pierwszych peronów oraz bezkolizyjnego przejścia na ul. Jeziornej – powiedział Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK.

Przebudowa ponad 6-kilometrowego odcinka linii kolejowej, po którym poruszają się pociągi regionalne i PKP Intercity w kierunku Elbląga, a także rzadkie autobusy szynowe do Braniewa, ma stworzyć lepsze warunki dla uruchomienia namiastki kolei aglomeracyjnej. W ramach inwestycji w mieście wybudowane będą trzy nowe przystanki o nazwach Olsztyn Likusy, Olsztyn Redykajny i Olsztyn Szkoła w pobliżu Zespołu Szkół Elektronicznych i Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz kompleksu wypoczynkowo-rekreacyjnego przy największym olsztyńskim jeziorze Ukiel.

– Dodatkowo przystanek Olsztyn Śródmieście zyska drugi peron od strony al. Wojska Polskiego. Dzięki wymianie torów zwiększy się prędkość, a budowa mijanki w obrębie przystanku Likusy umożliwi poprawę przepustowości na tym jednotorowym szlaku – dodaje Martyn Janduła.

Wartość robót to 66 mln zł. Projekt jest realizowany przy współudziale środków z RPO województwa warmińsko-mazurskiego. Zakończenie inwestycji zaplanowano w III kw. 2020 roku.

Zdjęcia z przebudowy linii w granicach Olsztyna pochodzą z połowy stycznia. W związku z pracami na linii m.in. pociągi pospieszne ze stolicy Warmii i Mazur, kursują objazdem przez Iławę. Między Olsztynem a Elblągiem kursują autobusy komunikacji zastępczej.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5