Partnerzy serwisu:
Pasażer

Będzie lepszy dojazd z Katowic na Słowację

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Będzie lepszy dojazd z Katowic na Słowację
Fot. Marcin Ryś
Od połowy maja PKP PLK planuje otworzyć do użytku zmodernizowany odcinek linii kolejowej z Czechowic - Dziedzic w kierunku Goczałkowic Zdroju. Pociągi przestaną jeździć ze zmianą czoła w Ochodzy. Dzięki skróceniu czasu podróży polepszą się także skomunikowania pociągów Kolei Śląskich z pociągami odjeżdżającymi na Słowację.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że pociągi jeżdżące ze Zwardonia w kierunku Słowacji nie zawsze są skomunikowane z pociągami Kolei Śląskich z Katowic do Zwardonia. Teraz, dzięki zakończeniu prac PKP PLK w rejonie Czechowice-Dziedzic skomunikowania polepszą się. 

Pierwszy, poranny pociąg z Katowic do Zwardonia do tej pory był skomunikowany z pociągiem do Czadcy tylko w sobotę, niedzielę i święta. Od połowy maja połączenie to będzie możliwe także w tygodniu, a pociągi będą ze sobą skomunikowane. Z Katowic do Czadcy z przesiadką w Zwardoniu dojedziemy, wyjeżdżając z Katowic o 5:11, 11:25, 13:20 oraz 15:34. Dodatkowo w weekend podróżni będą mogli skorzystać z pociągu odjeżdżającego z Katowic o godzinie 9:16. Czas na przesiadkę w Zwardoniu wyniesie około 10-15 minut, a tylko w przypadku jednego połączenia w weekend pół godziny.

Nowy układ połączeń zapewni przyjazd do Czadcy o godzinie 8:52 i powrót do Katowic o 19:08. Wracający ze Słowacji, jadąc w kierunku Katowic, poza składem o 19:08 będą mieli do dyspozycji, jeszcze trzy inne pociągi o 4:39 (w weekend 5:09), 13:08 oraz 17.08. Również w tym przypadku czas na przesiadkę między pociągami wyniesie od 10 do 15 minut i tylko w przypadku jednego połączenia pół godziny.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5