Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Aż 73 mln złotych na modernizację peronów na Kryniczance

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
22-01-2024
Ostatnia modyfikacja:
19-01-2024
Źródło:
inf. pras PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy z wykonawcami za ponad 73 mln zł netto na modernizację peronów na 13 stacjach i przystankach między Tarnowem a Muszyną i Krynicą.

Jak informują PLK, w województwie małopolskim, w ramach programu przystankowego, zmodernizowane zostaną perony na stacjach kolejowych oraz przystanki: Tuchów, Stary Sącz, Barcice, Rytro, Młodów, Łomnica-Zdrój, Wierchomla Wielka, Zubrzyk, Żegiestów-Zdrój, Milik, Andrzejówka, Muszyna - na linii kolejowej nr 96 Tarnów – Leluchów oraz przystanek Muszyna Zdrój - na lk. nr 105 Muszyna – Krynica.

Od grudnia 2023 r. funkcjonują już dwa dodatkowe przystanki zrealizowane w ramach programu: Nowy Sącz Dąbrówka i Nowy Sącz Gorzków, które zapewniły mieszkańcom lepszy dostęp do kolei. 

Umowy za ponad 56,6 mln zł, na realizację 9 zadań na linii kolejowej nr 96 Tarnów – Muszyna, podpisano z Przedsiębiorstwem Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o.o. Kontrakty na prace za nieco ponad 12,3 mln zł, obejmujące 3 przystanki na linii nr 96 – zawarto z Firmą Swietelsky Rail Polska Sp. z o.o.

Przystanek Muszyna Zdrój, na linii nr 105 Muszyna – Krynica jest w zakresie umowy za prawie 4,3 mln zł, którą zrealizuje Biuro Doradztwa Technicznego i Nadzoru Inwestorskiego „DIAGMOST” Grzegorz Kędzierski.

W ramach podpisanych umów, w miejscu zburzonych, wybudowane zostaną nowe perony w standardzie, zapewniającym lepszy komfort i dostępność do kolei wszystkich podróżnych. Przebudowane obiekty wyposażone będą w nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne oraz odpowiednie oznakowanie.

Dla podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się zostaną wybudowane pochylnie. Przewidziano także ścieżki dotykowe i pasy ostrzegawcze z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących. Przy dojściach do peronów ustawione będą stojaki na rowery - podsumowuje inwestor.

Inwestycje PLK SA, dotyczące przystanków na linii nr 96 Tarnów – Leluchów oraz na linii nr 105 Muszyna Krynica, realizowane są w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”. Zakończenie prac planowane jest w 2025 r.

Warto przypomnieć, że linia do Krynicy i Muszyny jest od wielu lat remontowana krótkimi fragmentami; podczas remontów jednotorowa linia jest zamykana, a pasażerowie muszą się przesiadać do komunikacji zastępczej. Wykonanie kolejnych, nie uwzględnionych wcześniej prac będzie powodowało kolejne utrudnienia w podróżach. 

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Łódzkie: Jest druga umowa na przystanek kolejowy Izabelów

Infrastruktura

Piec kaflowy na stacji Olszynka Grochowska uratowany

Pasażer

Piec kaflowy na stacji Olszynka Grochowska uratowany

Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków 20 stycznia 2024

Zobacz również:

Łódzkie: Jest druga umowa na przystanek kolejowy Izabelów

Infrastruktura

Piec kaflowy na stacji Olszynka Grochowska uratowany

Pasażer

Piec kaflowy na stacji Olszynka Grochowska uratowany

Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków 20 stycznia 2024

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5