Partnerzy serwisu:
Pasażer

Kradzież kabla spowodowała opóźnienia na łącznie 2386 minut [aktualizacja]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-10-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Kradzież kabla spowodowała opóźnienia na łącznie 2386 minut [aktualizacja]
6 października po godzinie 15:30 na stacji Grodzisk Mazowiecki przestał działać system sterowania ruchem kolejowym. Przyczyną była kradzież kabla.

Jak informuje PLK ruch pociągów przez stację był wstrzymany. O godzinie 16:50 wznowiony został ruch pociągów jadących z Warszawy w stronę Łodzi i Częstochowy. Wstrzymany jest ruch pociągów kursujących przez Centralną Magistralę Kolejową, tj. na trasach: Warszawa – Kraków, Warszawa – Katowice.

– Sytuacja na tych liniach powoli będzie się stabilizować – zapewnia PLK. Na miejscu pracują służby techniczne zarządcy, by jak najszybciej przywrócić ruch pociągów przez stację. – Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i zmianach w kursowaniu pociągów – zapewnia PLK.

Aktualizacja: O godzinie 17:30 przywrócono pełną przejezdność pociągów przez stację Grodzisk Mazowiecki. Sytuacja na sieci kolejowej powoli się stabilizuj – informuje PLK. 

Przyczyną usterki była kradzież kabla zasilającego urządzenia sterowania ruchem kolejowym, a nie, jak podała pierwotnie PKP PLK, usterka komputera. 

Aktualizacja: Jak poinformowała Magdalena Janus z biura prasowego PKP PLK, kradzież kabla sterującego urządzeniami srk spowodowała opóźnienie 69 pociągów pasażerskich na 2386 minut i 5 pociągów towarowych na 901 minut. Odwołano też 14 pociągów Kolei Mazowieckich. – Zgodnie z procedurą, standardowo o kradzieży powiadamiana jest policja, która prowadzi dalsze czynności. PLK ponadto będą poszukiwać dodatkowych możliwości technicznych nadzoru nad infrastrukturą kolejową w rejonie stacji Grodzisk Mazowiecki – podała przedstawicielka spółki.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5