Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Andrzej Duda: Zaproponuję likwidację podatku VAT od biletów kolejowych

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
06-03-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Andrzej Duda: Zaproponuję likwidację podatku VAT od biletów kolejowych
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Andrzej Duda, w rozmowie na antenie Telewizji Trwam, zapowiedział zniesienie podatku VAT od biletów kolejowych. Prezydent będzie chciał wystąpić z taką inicjatywą ustawodawczą.

Będę proponował aby zlikwidowano VAT od biletów kolejowych. Po to aby obniżyć ceny biletów szczególnie dla tych ludzi, którzy dojeżdżają na co dzień do pracy. Myślę, że to jest ważna i czasem znacząca pozycja w budżetach domowych – zapowiedział podczas trwania programu „Rozmowy niedokończone” prezydent Andrzej Duda. Wskazał, że to element szerszego programu, który ma skłonić Polaków do wybierania transportu publicznego.

– Teraz budujemy połączenia kolejowe, po to aby stworzyć ludziom lepsze możliwości komunikacyjne i zawodowe. Mam przychylność ministra infrastruktury w tej inicjatywie (odejścia od VAT przy sprzedaży biletów), liczę, że będzie także przychylność rządu na czele z panem premierem i ministrem finansów – powiedział Andrzej Duda, który kilka dni wcześniej podpisał ustawę Kolej Plus na peronie w Końskich.

Odejście od doliczania podatku w dotychczasowych wielkościach zaproponował na początku stycznia rząd Niemiec. Teraz na bilety nakładany jest podatek w wysokości 7%, poprzednio było to aż 19%. Rezultatem jest obniżka cen w wielu relacjach dalekobieżnych a także spadek cen popularnych w Niemczech rabatowych kart okresowych Bahn Card.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5