Partnerzy serwisu:

1 lutego stanieją kolejowe karty rabatowe w Niemczech. Bilety już są tańsze

Artur Bogdanowicz 13.01.2020 76

1 lutego stanieją kolejowe karty rabatowe w Niemczech. Bilety już są tańsze
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Rząd federalny i kraje związkowe naszych zachodnich sąsiadów ustaliły obniżkę podatku VAT na kolejowe karty rabatowe z 19% do 7%. Tym samym od 1 lutego 2020 oba rodzaje Bahncard potanieją (brutto) średnio o 10%.
Karty rabatowe w Niemczech są bardzo popularne. Pozwalają na obniżkę cen , kupuję je zwłaszcza kliencie często korzystający z usług kolei. Obecnie 5,2 mln osób posiada wymienione karty. Od 1 lutego, w związku z obniżką VATu, BC 25, zapewniająca 25% rabatu, kosztować będzie 55,70 euro, podczas gdy dotąd trzeba było za nią zapłacić. 62 euro. Za BC 50, zapewniającą 50% rabatu zapłacimy 229 euro (dotąd 255 euro).

1 stycznia obniżony został VAT na bilety kolejowe w ruchu dalekobieżnym oraz kartę sieciowa Bahncard 100, bilety okresowe, bilety na przewóz rowerów oraz miejscówki. Jest to rezultatem obniżki stawki podatku VAT na bilety kolejowe z 19 do 7 procent.

Deutsche Bahn liczy, że obniżki biletów pozwolą spółce przyciągnąć 5 mln nowych pasażerów (w zeszłym roku niemiecki przewoźnik przewiózł na trasach dalekobieżnych 147,9 mln pasażerów). Niemiecki rząd, poprzez obniżkę podatku od biletów, chce zwiększyć konkurencyjność transportu kolejowego w porównaniu z lotnictwem i transportem indywidualnym. Więcej na temat obaw autobusowej konferencji o przewagę kolei w związku ze zmianami, można przeczytać tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony