NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Prawie 20 milionów za zarządzanie budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

| Jakub Madrjas 31.10.2017 54

Prawie 20 milionów za zarządzanie budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej
Wzgórze Kupały - linia kolejowa Szczecin-Police-TrFot. Endymion2000, CCA-SA 3.0
PKP PLK otworzyła oferty w przetargu na zarządzanie realizacją inwestycji dla projektu pn. Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.
PKP PLK otworzyła oferty w przetargu na zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad inwestycjami na liniach 406 (do Polic) 273 (Nadodrzanka) i 351 (w kierunku Poznania) w ramach projektu budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Do przetargu zgłosiło się pięć firm.

Najtańszą propozycję przedstawiło konsorcjum Safage i Ekocentrum, na kwotę 18,5 mln zł brutto. Mieści się ona w wyznaczonym na ponad 21 mln zł kosztorysie. Swoje oferty złożyły też ECM, TPF, MGGP oraz BBF.

W kwietniu PLK otrzymały decyzję środowiskową dla modernizacji linii kolejowej nr 406. Potem ogłoszono przetargi w systemie projektuj i buduj , jednak okazało się, że oferty są bardzo drogie. O tym, kiedy ruszy pierwszy pociąg mówił nam w czerwcu Roman Walaszkowski, dyrektor Biura Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Więcej o wartym 741 mln złotych projekcie SKM Szczecin można przeczytać tutaj.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

II linia metra
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS