NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

PolRegio z planem zakupu 230 nowych ezt

| Jakub Madrjas 04.05.2017 313

PolRegio z planem zakupu 230 nowych ezt
Fot. Jakub Madrjas, Rynek Kolejowy
Aktualne dostawy taboru dla Przewozów Regionalnych wyczerpują inwestycje w ramach programu restrukturyzacji. Po jego zakończeniu spółka chce kupić 230 nowych pociągów elektrycznych i 30 hybrydowych.
Przewozy Regionalne 27 kwietnia zaprezentowały pierwszy pojazd SA139 Link przygotowany przez Pesę. Spółka wykorzysta opcję na dwa kolejne pociągi. To na razie koniec inwestycji taborowych – ostatnim przetargiem jest modernizacja ED72, która może zostać rozszerzona o siedem kolejnych pojazdów. Potem trzeba czekać na koniec programu restrukturyzacji, ponieważspółka nie może korzystać ze środków unijnych ze względu na udzieloną przez rząd pomoc publiczną

Prezes Krzysztof Zgorzelski ma już jednak plany zakupowe na kolejny okres. – Zapotrzebowanie spółki to 230 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych i ponad 30 zespołów hybrydowych. Taki popyt na tabor generujemy i informujemy producentów, żeby siedli do desek kreślarskich i przygotowywali oferty – mówi prezes Zgorzelski.

Jak dodaje, tabor proponowany przez producentów będzie oceniany z punktu widzenia pasażera. – Kolej jest oceniana przez pasażerów w sytuacjach krytycznych. Kiedy jest za zimno i pociąg nie pojedzie, to ten pasażer na kolej już nie wróci. Podobnie gdy wysiądzie klimatyzacja i będzie zbyt gorąco – podkreśla. – Chcemy unowocześniać naszą flotę tak, by pasażerowie nie korzystali z trzydziestoletniego taboru tylko z najnowocześniejszych pociągów – mówi Krzysztof Zgorzelski.

Przedstawiciele spółki podkreślają, że realizowane obecnie plany modernizacyjne są efektem bardzo dobrej kondycji finansowej - w zeszłym roku po raz pierwszy w swojej 15-letniej historii spółka osiągnęła dodatni wynik finansowy we wszystkich obszarach działalności – 51,2 mln zysku netto, w tym 12,4 mln zł ze sprzedaży. Prezes Zgorzelski i zapowiada, że firma planuje zakończyć 2017 rok z wynikiem na poziomie ok. 43-44 mln zł zysku. 
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Polska (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Polska (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS