NUMER 07/2017
NUMER 07/2017
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Integracja biletowa
szukaj
Śledź nas:

PolRegio z planem zakupu 230 nowych ezt

| Jakub Madrjas 04.05.2017 313

PolRegio z planem zakupu 230 nowych ezt
Fot. Jakub Madrjas, Rynek Kolejowy
Aktualne dostawy taboru dla Przewozów Regionalnych wyczerpują inwestycje w ramach programu restrukturyzacji. Po jego zakończeniu spółka chce kupić 230 nowych pociągów elektrycznych i 30 hybrydowych.
Przewozy Regionalne 27 kwietnia zaprezentowały pierwszy pojazd SA139 Link przygotowany przez Pesę. Spółka wykorzysta opcję na dwa kolejne pociągi. To na razie koniec inwestycji taborowych – ostatnim przetargiem jest modernizacja ED72, która może zostać rozszerzona o siedem kolejnych pojazdów. Potem trzeba czekać na koniec programu restrukturyzacji, ponieważspółka nie może korzystać ze środków unijnych ze względu na udzieloną przez rząd pomoc publiczną

Prezes Krzysztof Zgorzelski ma już jednak plany zakupowe na kolejny okres. – Zapotrzebowanie spółki to 230 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych i ponad 30 zespołów hybrydowych. Taki popyt na tabor generujemy i informujemy producentów, żeby siedli do desek kreślarskich i przygotowywali oferty – mówi prezes Zgorzelski.

Jak dodaje, tabor proponowany przez producentów będzie oceniany z punktu widzenia pasażera. – Kolej jest oceniana przez pasażerów w sytuacjach krytycznych. Kiedy jest za zimno i pociąg nie pojedzie, to ten pasażer na kolej już nie wróci. Podobnie gdy wysiądzie klimatyzacja i będzie zbyt gorąco – podkreśla. – Chcemy unowocześniać naszą flotę tak, by pasażerowie nie korzystali z trzydziestoletniego taboru tylko z najnowocześniejszych pociągów – mówi Krzysztof Zgorzelski.

Przedstawiciele spółki podkreślają, że realizowane obecnie plany modernizacyjne są efektem bardzo dobrej kondycji finansowej - w zeszłym roku po raz pierwszy w swojej 15-letniej historii spółka osiągnęła dodatni wynik finansowy we wszystkich obszarach działalności – 51,2 mln zysku netto, w tym 12,4 mln zł ze sprzedaży. Prezes Zgorzelski i zapowiada, że firma planuje zakończyć 2017 rok z wynikiem na poziomie ok. 43-44 mln zł zysku. 
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Polska (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Polska (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 07/2017
NUMER 07/2017
Sporą część lipcowego wydania miesięcznika "Rynek Kolejowy" poświęcamy kwestiom biletowym oraz organizacji transportu. Przedstawiamy problemy we wdrożeniu wspólnego biletu w Polsce i pokazujemy modelowe, szwajcarskie rozwiązania tej kwestii. W dziale "Infrastruktura" piszemy o planowanym powrocie do stolicy stacji Warszawa Główna. Rozmawiamy również z członkiem zarządu Stadler Polska o jubileuszu firmy i przedstawiamy perspektywy wejścia do taboru polskich przewoźników (głównie PKP Intercity) kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W obszernym materiale "Więcej Dartów nie będziemy. Co poszło nie tak?" przedstawiamy historię najbardziej burzliwej dostawy taboru w Polsce. Opisujemy także wątpliwości dotyczące modernizacji magistrali E20 Warszawa - Poznań.

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS