NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Griffin poprowadził zmodernizowane wagony PKP Intercity [wideo]

| Michał Szymajda 01.07.2017 486

Griffin poprowadził zmodernizowane wagony PKP Intercity [wideo]
Griffin poprowadził zmodernizowane wagony PKP Intercityfot. Newag
W związku z końcem realizacji kontraktu na modernizację 16 wagonów dla PKP Intercity przez Newag, pojazdy przetestowano na odcinku Kraków – Tarnów. Wagony ciągnęła lokomotywa Griffin, także produkcji Newagu.
Wagony 111A zostały gruntownie zmodernizowane i przygotowane do kursowania z prędkością 160 km/h. Nie znajdziemy w nich już tradycyjnych przedziałów, zgodnie z życzeniem PKP Intercity przebudowano je do standardu bezprzedziałowego, z dużą częścią do przewozu rowerów, nart czy większego bagażu.

– Jazdy próbne postanowiliśmy wykonać naszą lokomotywą Griffin wyprodukowaną w 2013 r., a obecnie dzierżawioną przez Orlen KolTrans. W trakcie próby sprawdzone zostały systemy zabudowane w wagonach oraz chcieliśmy sprawdzić właściwości i parametry lokomotywy. Próba przebiegła zgodnie z założeniami i zakończyła się wynikiem pozytywnym – powiedział Łukasz Mikołajczyk, rzecznik Newagu.

Niestety PKP Intercity nie zdecydowało się na zlecenie zmiany wózków wagonów na cichsze. W najnowszych przetargach przy zlecaniu napraw poziomu P5 (naprawa główna) przewoźnik oczekuje już montażu nowoczesnych wózków. Za modernizację wagonów (i 3-letnią ich gwarancję) PKP Intercity zapłaci 53 mln złotych brutto.

Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS