Partnerzy serwisu:
Pasażer

Podróże do Łukowa i Czeremchy mogą być droższe. Inne zasady honorowania biletów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
04-05-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Podróże do Łukowa i Czeremchy mogą być droższe. Inne zasady honorowania biletów
fot. Rafał Jasiński
Zmienią się zasady honorowania biletów Kolei Mazowieckich i Polregio na styku województw mazowieckiego i podlaskiego oraz mazowieckiego i lubelskiego. W efekcie pasażerowie zapłacą więcej gdy zajdzie konieczność przesiadki. 

1 maja zmieniły się zasady podróży pociągami Kolei Mazowieckich i Polregio na styku wschodnich województw. Zmiany są niekorzystne dla podróżnych bo przy przy przejazdach z przesiadką wymuszają zakup osobnych biletów dwóch operatorów

Dwa bilety zamiast jednego, albo wspólny bilet w kasie

Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, zmieniają się zasady podróży w relacjach poza województwo mazowieckie, przy przejazdach tylko częściowo po sieci obsługiwanej przez KM. Nie będzie już wzajemnego honorowania biletów jednorazowych na odcinkach wspólnie obsługiwanych przez przewoźników Koleje Mazowieckie i Polregio. Dotyczy to odcinków Siedlce – Łuków i Siedlce – Czeremcha.

– Od 1 maja (...) w przypadku przejazdu częściowo pociągiem KM i Polregio podróżnemu wydawane będą dwa odrębne bilety jednorazowe lub okresowe (w obszarze działania danego przewoźnika) – osobny na każdego operatora. Możliwy też będzie zakup jednego biletu jednorazowy w ofercie Wspólny Bilet na przejazd pociągiem KM i Polregio (wyłącznie w kasach) – napisały Koleje Mazowieckie. Wówczas można liczyć na bilet nieco tańszy niż w wypadku kupna dwóch osobnych.

Koleje Mazowieckie podkreślają jednak, że na odcinkach obsługiwanych wspólnie przez przewoźników Koleje Mazowieckie i Polregio tj.: Łuków – Siedlce – Czeremcha, Małkinia – Czyżew wzajemnie honorowane będą bilety sieciowe ważne na przejazdy pociągami uruchamianymi przez:

• Koleje Mazowieckie: dobowe, 3-dniowe, miesięczne, kwartalne i roczne;
• Polregio: sieciowe: roczne i miesięczne, bilety turystyczne i REGIOkarnety.

Na tańszym bilecie Polregio nie pojedziemy

W praktyce zakończy się możliwość np. dojazdu z Siedlec do Warszawy w taryfie Polregio, tańszej niż taryfa Kolei Mazowieckich. Część pasażerów decydowała się na przykład na zakup taniego bilet okresowy w taryfie Polregio od stacji Siedlce Wschodnie (zamiast od Siedlec) w kierunku Warszawy.

Jak podkreśla miłośnik transportu Arkadiusz Pietrucha na swoich facebookowym profilu „podróżni z Warszawy, jadąc do Łukowa pociągiem KM z przesiadką w Siedlcach na pociąg Polregio będą mogli nabyć Wspólny Bilet (normalny z Centralnej 22 zł, uczniowski 13,86 zł, studencki 10,78 zł) tylko w kasach biletowych. Natomiast bilety z automatów biletowych KM nie będą honorowane w pociągach PR (aby dojechać do z Warszawy do Łukowa na tym bilecie trzeba będzie wybrać pociąg Kolei Mazowieckich, bez możliwości przesiadki w Siedlcach na pociąg Polregio - dop. red.). Po zakupie biletu u kierownika pociągu PR (w relacji do Siedlec) trzeba będzie zakupić osobny bilet na dalszą podróż pociągiem KM (do tej pory wyliczano różnicę należności i wydawano bilet na dopłatę). Zakup dwóch oddzielnych biletów wiąże się zaś ze znacznym wzrostem kosztu przejazdu”.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5