Partnerzy serwisu:
Biznes

Zarząd Trakcji powiększony

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
30-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Zarząd Trakcji powiększony
fot. Trakcja
Do zarządu spółki wykonawczej Trakcja dołączyły kolejne dwie osoby. Od sierpnia kontrolę nad spółką przejęły PKP Polskie Linie Kolejowe.

W czerwcu 2022 r. Trakcja dokonała podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji, które w całości zostały objęte przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., w konsekwencji czego w sierpniu 2022 r. PKP Polskie Linie Kolejowe przejęły kontrolę nad Grupą Trakcja, stając się wobec Trakcji jednostką dominującą. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

W wyniku transakcji przyspieszyły zapoczątkowane już w marcu zmiany kadrowe. W lipcu Paweł Nogalski zrezygnował z funkcji wiceprezesa zarządu oraz z członkostwa w zarządzie spółki, a rada nadzorcza powołała na stanowisko członka zarządu, dyrektora technicznego Bartłomieja Cygana. Teraz doszło do kolejnych rotacji. 28 listopada 2022 roku rada nadzorcza spółki powołała Jerzego Pazurę na stanowisko członka zarządu - dyrektora finansowego oraz Andrzeja Kozerę na stanowisko członka zarządu – dyrektora operacyjnego.

Jak czytamy w biogramach, Jerzy Pazura jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, ukończył studia menedżerskie w Paryżu, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy jako CFO Spółek Skarbu Państwa, prywatnych przedsiębiorstw i międzynarodowych firm. 

Pan Andrzej Kozera jest z kolei absolwentem Politechniki Radomskiej, gdzie uzyskał tytuł zawodowy Inżyniera. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie zarządzania projektami oraz Studia Menedżerskie MBA w GFKM. Dotychczasową karierę zawodową rozwijał w przedsiębiorstwach z branży budownictwa kolejowego oraz w Grupie PKP Polskie Linie Kolejowe.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PLK przejmuje Trakcję. Umowa podpisana

Infrastruktura

PLK przejmuje Trakcję. Umowa podpisana

inf. pras 08 lipca 2022

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

PLK przejmuje Trakcję. Umowa podpisana

Infrastruktura

PLK przejmuje Trakcję. Umowa podpisana

inf. pras 08 lipca 2022

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5