Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Zamknięcie linii radomskiej. Jak pojadą pociągi?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
05-03-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Zamknięcie linii radomskiej. Jak pojadą pociągi?
Fot. Michał Szymajda, RKPociąg Kolei Mazowieckich w Piasecznie
10 marca 2019 dojdzie do całkowitego zamknięcia linii kolejowej nr 8 pomiędzy przystankiem kolejowym Strzyżyna a Radomiem. Dla pasażerów oznacza to poważne perturbacje w podróży.

PKP PLK uzyskało już wszystkie konieczne zezwolenia do rozpoczęcia prac modernizacyjnych pomiędzy Warką a Radomiem, gdzie m.in. powstanie drugi tor. Pomiędzy przystankiem osobowym Strzyżyna, zlokalizowanym 10 kilometrów na południe od Warki, a Radomiem ruch pociągów zostanie wstrzymany. Pociągi osobowe Kolei Mazowieckich, kursujące na tym odcinku, zostaną zastąpione autobusami komunikacji zastępczej.

Przewoźnik uruchomi autobusy zwykłe i przyspieszone. Te oznaczone „Z-8” zatrzymają się we wszystkich miejscowościach odpowiadających zatrzymaniom pociągów, natomiast autobusy „ZE-8” zatrzymają się tylko w Lesiowie.

– W przypadku zatrzymań w Strzyżynie, Dobieszynie, Kruszynie, Woli Bierwieckiej (w odległości ok. 600 m), Bartodziejów i Lesiowa autobusy będą się zatrzymywać w pobliżu stacji i przystanków kolejowych, w Radomiu zatrzymają się na dworcu PKS. W autobusach ZKA przewóz rowerów nie będzie możliwy – informuje biuro prasowe Kolei Mazowieckich, które przypomina, że na odcinku Czachówek Południowy – Warka trwają już prace modernizacyjne i ruch pociągów odbywa się tu jednotorowo.

W dzień powszedni z Warszawy do Radomia bez przesiadek na autobusową komunikację zastępczą pojedziemy wyłącznie 7 parami pociągów. 6 z nich uruchomi PKP Intercity, przez Centralną Magistralę Kolejową z pominięciem Warki. 7 parę uruchomią natomiast Koleje Mazowieckie – będzie to pociąg Radomiak.

Więcej na temat prac toczących się na linii nr 8 oraz tego, jak wpłyną na ruch pociągów w nieodległej przyszłości można przeczytać tutaj.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5