Partnerzy serwisu:
Pasażer

Za tydzień rusza połączenie Wrocław – Berlin

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-04-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Za tydzień rusza połączenie Wrocław – Berlin
fot. Lars Steffens, lic. CC BY-SA 2.0.Jednostka serii 628.4 kolei DB Regio.
Po niemal dwuletniej przerwie bezpośredni pociąg z Wrocławia dotrze do Berlina. Póki co połączenie funkcjonować będzie od 30 kwietnia do 25 września w weekendy. Specjalne kursy pod nazwą „Pociąg do kultury” uruchamiają Koleje Dolnośląskie we współpracy z niemieckim DB Regio.

KD ostatecznie porozumiały się ze stroną niemiecką w sprawie uruchomienia zapowiadanego pociągu Berlin – Wrocław – Berlin. Nowe połączenie stolicy Dolnego Śląska z Niemcami ma zostać zainaugurowane już za tydzień. – Będzie ono realizowane w weekendy między 30 kwietnia a 25 września – zapowiada Katarzyna Odrowska, specjalista ds. promocji i marketingu Kolei Dolnośląskich.

Sprzedano już ponad 400 biletów

Pomiędzy Wrocławiem a Berlinem pociąg zatrzyma się jedynie w Legnicy, Żaganiu, Żarach oraz na niemieckich stacjach Forst i Cottbus. W Berlinie skończy bieg na dworcu Lichtenberg, pasażerowie będą mogli wysiąść także na stacji Ostkreuz. W niedziele z Wrocławia będzie można wyjechać o 16:29, w soboty – o 19:21. W oba weekendowe dni odjazd z Berlina zaplanowano na 8:31. Podróż w pełnej relacji będzie trwać około 4,5 godziny.

Po obu stronach granicy kurs ma być niedostępny w komunikacji krajowej, bo DB Regio i Koleje Dolnośląskie spodziewają się wysokiej frekwencji w relacjach międzynarodowych. – Połączenie cieszy się już teraz ogromnym powodzeniem, na przejazd inauguracyjny bilety kupiło już 420 osób – mówi Katarzyna Odrowska.

Do Wrocławia dojadą VT628

Jednorazowy bilet na całą trasę ma kosztować 19 euro. Weekendowe przejazdy zorganizowane są w związku z pełnieniem przez Wrocław roli Europejskiej Stolicy Kultury i są dofinansowane przez miasto Wrocław, a także przez stronę niemiecką. – Z rozmów, które od kilku miesięcy prowadzimy z przedstawicielami strony niemieckiej, wynika, że planowane są działania kulturalne na pokładzie pojazdu. Wpisuje się to więc idealnie w charakter Pociągu do Kultury i tworzy zupełnie nową przestrzeń do działań przewozowych – stwierdza Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do obsługi połączenia skierowane zostaną jednostki serii VT628.4. Do 28 kwietnia trwać będą szkolenia polskich drużyn trakcyjnych z obsługi nowej serii taboru, która nie była dotąd wykorzystywana ani przez KD, ani przez zagranicznych partnerów spółki. – Szkolenia prowadzone są przez DB Regio i obejmują budowę oraz obsługę pojazdu wraz z zasadami prowadzenia ruchu i sygnalizacji na sieci niemieckiej. Maszyniści KD będą prowadzić pojazd do stacji Forst (Lausitz) – mówi Katarzyna Odrowska.

Czy połączenie ma przyszłość po ESK?

KD zapowiadają, że będą starać się o utrzymanie bezpośredniego kursu do Berlina także po zakończeniu imprez związanych z ESK. – Cieszy nas, że to Koleje Dolnośląskie zostały wybrane przez niemieckiego przewoźnika do realizacji tych połączeń, traktujemy to jak wyróżnienie i jako początek rozmów o przywróceniu tego połączenia dla Dolnego Śląska w niedalekiej przyszłości – ocenił Piotr Rachwalski.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5