Partnerzy serwisu:
Pasażer

Z rowerem na Hel tylko w niektórych pociągach. "Są wypożyczalnie"

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-06-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Z rowerem na Hel tylko w niektórych pociągach. "Są wypożyczalnie"
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Jedna z najpopularniejszych destynacji wśród polskich rowerzystów – Półwysep Helski – jest w tym roku znacznie trudniej osiągalny koleją. Polregio, w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, wprowadziły znaczne ograniczenia w przewozie rowerów na pokładach swoich składów.

Od 26 czerwca większość pociągów Polregio kursujących pomiędzy Gdynią a Helem nie zabiera na pokład rowerów. Spośród 22 par połączeń, które kursują w sezonie, tylko 4 pary oferują możliwość przewozu jednośladu. To radykalne ograniczenie. Z czego wynika?

– Na wniosek operatora kolejowego Polregio w terminie od 26 czerwca do 31 sierpnia wprowadzono ograniczenie przewozu rowerów na linii komunikacyjnej Gdynia Gł. – Hel. Wyznaczono pociągi, w których zapewniono przewóz maksymalnie 28 sztuk rowerów w wagonach specjalnie do tego przystosowanych. Celem tego działania jest zapewnienie miejsc pasażerom, w tym szczególnie rodzinom podróżującym z dziećmi w wózkach oraz osobom z niepełnosprawnościami – napisał Michał Piotrowski, rzecznik prasowy pomorskiego urzędu marszałkowskiego.

Zdaniem rzecznika Urzędu, nie ma konieczności by korzystać z przewozu własnych jednośladów na pokładzie pociągów, bo… „na Półwyspie Helskim funkcjonuje spora liczba (na odcinku Puck – Hel jest ich 28) wypożyczalni rowerów, które oferują dowóz roweru w miejsce oczekiwania osób korzystających”. Wypowiedź Michała Piotrowskiego uzupełnia rzecznik Polregio, Dominik Lebda.

– Przewóz rowerów na trasie Gdynia Gł. – Hel – Gdynia Gł. jest możliwy w łącznie 8 pociągach (4x Gdynia Gł. – Hel i 4x Hel – Gdynia Gł.) zestawionych wyłącznie z wagonów (w tym Bp – 120). We wskazanych pociągach ustalony został limit rowerów wynoszący 28 szt., który wynika z liczby specjalnie zamontowanych haków służących do bezpiecznego przewożenia rowerów. Przewóz rowerów jest więc możliwy tylko na podstawie zakupionego biletu w ramach dostępnego limitu. Stosowne informacje zostały opublikowane na stronie polregio.pl – wyjaśnia rzecznik operatora.

Wyjaśnia ponadto, że „wprowadzenie ograniczenia przewozu rowerów na trasie Gdynia Gł. – Hel – Gdynia Gł. ma na celu zapewnienie dostępności miejsc i komfort rosnącej liczbie pasażerów na wspomnianej trasie w okresie wakacyjnym, w tym szczególnie rodzinom podróżującym z dziećmi w wózkach oraz osobom z niepełnosprawnościami. – Na powyższe działanie uzyskaliśmy zgodę organizatora przewozów, czyli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego – dodaje. Co istotne – przewóz rowerów nie jest możliwy nawet wtedy, gdy istnieje przestrzeń do ich przewozu.

Alternatywą do przewozu rowerów na pokładach pociągów Polregio mogą być pociągi PKP Intercity, które w sezonie również kursują pomiędzy Gdynią a Helem. Mogą nią być również promy Żeglugi Gdańskiej, tu bilet jest jednak droższy. Dorosła osoba płynie promem za 50 złotych, a przewóz roweru kosztuje 15 złotych. Rowerzyści mogą też rozważyć inny kierunek. Na Pomorzu Zachodnim województwo wprowadza do ruchu specjalne pociągi przeznaczone dla rowerzystów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5