Partnerzy serwisu:
Pasażer

Polregio zaprasza na ferie zimowe

Dalej Wstecz
Data publikacji:
15-01-2024
Ostatnia modyfikacja:
15-01-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Polregio

Podziel się ze znajomymi:

Ledwo minął okres świąteczno-noworoczny, a w niektórych województwach już od 15 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe. Polregio jak co roku ma w ofercie kilkadziesiąt połączeń, które pozwalają skorzystać z wielu zimowych atrakcji turystycznych. Przewoźnik prezentuje.

Specjalne oferty – bilety tygodniowe i weekendowe

Jak informuje przewoźnik, dzięki specjalnym ofertom Polregio w czasie ferii można będzie podróżować bez ograniczeń po całej Polsce. Można łatwo kupić je w mobilnej aplikacji mPolregio, w automatach biletowych lub Videomatach Polregio, w systemie sprzedaży bilety.polregio.pl, u obsługi pociągu oraz w kasach biletowych.

Przez okres ferii zimowych ponownie oferowane będą Bilety tygodniowe na ferie, które w podobnej formule proponowane były pasażerom także latem i cieszyły się one ogromną popularnością wśród podróżnych – były najchętniej kupowanym produktem Polregio. Bilet tygodniowy na ferie w tańszej wersji kosztuje 109 zł i obejmuje wszystkie pociągi REGIO. Bilet za 129 zł zapewnia z kolei przejazdy pociągami REGIO oraz Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Arrivy. Sprzedaż biletów z tej oferty rusza 12 stycznia, a jest ona ważna przez całe ferie zimowe, czyli do 25 lutego. Nie obejmuje województwa pomorskiego i dolnośląskiego.

Niezależnie od ferii przez cały czas w ofercie są bilety weekendowe, które pozwalają odwiedzać ulubione miejsca w całej Polsce. Mini bilet turystyczny kosztuje 47 zł i pozwala podróżować bez limitu pociągami REGIO od piątku od 18:00 do poniedziałku do 06:00. Bilet turystyczny, dostępny w cenie 58 zł umożliwia nieograniczone podróże pociągami po całej Polsce od 18:00 w piątki do 06:00 w poniedziałki. Bilet jest honorowany w pociągach REGIO (za wyjątkiem pociągów specjalnych) oraz pociągach osobowych Arrivy RP, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich (z wyjątkiem odcinka Kraków Olszanica – Kraków Lotnisko – Kraków Olszanica), jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.polregio.pl.

– Ferie to idealny czas, by wybrać się z rodziną w podróż po Polsce, poznawać najpiękniejsze zakątki naszego kraju i historię. Dzięki rozbudowanej sieci połączeń regionalnych, jakie oferujemy, przemieszczanie się po całej Polsce jest szybkie i bezpieczne. Korzystając z naszej oferty, mieszkańcy województwa pomorskiego dotrą na narty do Szklarskiej Poręby, osoby podróżujące po Lubelskiem będą mogły podziwiać Roztocze, a poznaniacy czy łodzianie zwiedzą podmiejskie atrakcje. Z POLREGIO łatwo możemy zaplanować wyjątkowy wyjazd dla całej rodziny także ze względu na atrakcyjne ceny biletów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą zimową ofertą – mówi Adam Pawlik, Prezes Zarządu Polregio.

Termin ferii 15-28 stycznia

 • Województwo opolskie
Z Opola Głównego można dojechać pociągami do malowniczego, średniowiecznego miasteczka Głuchołazy, położonego w Górach Opawskich. Ponadto, w soboty i niedziele dostępne są 2 pary bezpośrednich pociągów relacji Kędzierzyn-Koźle – Kłodzko Miasto, z przystankami w zabytkowym Kamieńcu Ząbkowickim oraz Bardzie Śląskim. W województwie opolskim zostanie wprowadzona oferta specjalna na ferie zimowe pn. "OPOLSKIE! Bilet na ferie". Oferta umożliwi w okresie 15 - 28 stycznia 2024 r. zakup zryczałtowanego biletu tygodniowego uczniom i studentom w cenie 10,00 zł, który będzie uprawniał do dowolnej liczby przejazdów pociągami Polregio na obszarze wewnątrz województwa opolskiego. Bilety będą ważne do 28 stycznia 2024 r.

 • Województwo zachodniopomorskie
Co prawda zima nie kojarzy się z wypoczynkiem na plaży, ale w nadmorskich kurortach nie brak turystów, którzy poszukują spokoju i którym niestraszne silne wiatry. Region zachodniopomorski posiada gęstą siatkę połączeń kolejowych prowadzących m.in. do Koszalina, Kołobrzegu i Świnoujścia. Podróżni mogą zwiedzić największą polską wyspę Wolin, czy też – korzystając z połączeń DB Regio – udać się do Meklemburgii. Ponadto, dostępne są połączenia z Pomorza Zachodniego do Wielkopolski, ze Szczecina, Świnoujścia i Kołobrzegu do Poznania.

 • Województwo dolnośląskie
Szklarska Poręba to znany i popularny ośrodek sportów zimowych w polskich Karkonoszach. Do Szklarskiej Poręby możemy dotrzeć pociągiem REGIO Kamieńczyk relacji Poznań Główny – Szklarska Poręba Główna przez Wrocław Główny. Co więcej, w Szklarskiej Porębie Górnej można przesiąść się na pociągi Kolei Dolnośląskich do Polany Jakuszyckiej, najwyżej położonego przystanku kolejowego na terenie Polski, i dalej do Czech.

 • Województwo mazowieckie
Chociaż z Warszawy Polregio uruchamia jedynie połączenia do Łodzi i Poznania, to turyści ze stolicy i Mazowsza udający się w kolejową podróż po Polsce na wielu końcowych odcinkach mogą się przesiąść z połączeń PKP Intercity czy Kolei Mazowieckich do pojazdów Polregio kursujących w całej Polsce.

Termin ferii 22 stycznia – 4 lutego

 • Województwo podlaskie
W ferie można skorzystać z dwóch tras, które szczególnie nadają się na zimowe wypady: Białystok – Augustów – Suwałki oraz Białystok – Hajnówka, dzięki której możemy dotrzeć do Białowieskiego Parku Narodowego. Zimą dość łatwo można wypatrzyć w lesie żubry, te ogromne zwierzęta robią wówczas niesamowite wrażenie, szczególnie na dzieciach. Liczne szlaki piesze oraz rowerowe w Puszczy Augustowskiej i w okolicach Hajnówki zimą zamieniają się w znakomite trasy narciarskie. Natomiast z Suwałk łatwo dostać się do jedynego w północno-wschodniej części Podlasia kompleksu sportowego Szelment z wyciągiem narciarskim i ośmioma trasami zjazdowymi.

 • Województwo warmińsko-mazurskie
Mieszkańcy Warmii i Mazur mogą skorzystać m.in. z tras: Olsztyn – Szczytno – Ełk oraz Olsztyn – Iława nad najdłuższe jezioro w Polsce – Jeziorak. W przypadku silnych mrozów warto poszukać miejsc, w których trenują miłośnicy bojerów, np. na największym w kraju jeziorze Śniardwy (najbliższa stacja Pisz). Ponadto, dzięki modernizacji trasy kolejowej znowu dostępne są połączenia do Braniewa przez Ornetę.

Termin ferii 29 stycznia – 11 lutego

 • Województwo lubelskie
W ferie zimowe w województwie lubelskim można zwiedzić Roztocze, krainę o wyjątkowym w Polsce klimacie i atmosferze. Wystarczy skorzystać z połączenia Lublin Gł. – Zamość – Bełżec – Hrebenne z przesiadką w Zawadzie. Przy okazji warto odwiedzić przepiękny, renesansowy Zamość, gdzie oprócz zabytków miłośnicy kolejnictwa mogą zobaczyć najdłuższą w Polsce linię szerokotorową (PKP LHS).

 • Województwo łódzkie
Zwiedzanie Warszawy albo Poznania w ferie? To możliwe dzięki połączeniom Polregio na trasach Łódź – Warszawa oraz Łódź – Poznań. Ponadto mieszkańcy Łodzi mogą odwiedzić znane podmiejskie atrakcje – jak arboretum oraz kolej wąskotorową w Rogowie (kursuje w ferie zimowe). Połączenia z Łodzi pozwalają również odwiedzić zabytki w Toruniu, Góry Świętokrzyskie czy Częstochowę i zamki Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

 • Województwo podkarpackie
Z Rzeszowa już blisko w Bieszczady, najbardziej tajemnicze i najdziksze polskie góry, które również zimą przyciągają turystów. Koleją można dotrzeć do Jasła, Sanoka czy Zagórza, a od ubiegłego roku ponownie do Ustrzyk Dolnych. Dla miłośników zagranicznych wojaży Polregio uruchamia pociągi na lotnisko w Jasionce.

 • Województwo pomorskie
Pomorze jest jednym z najlepiej skomunikowanych regionów w Polsce. Wiele połączeń kolejowych – m.in. do Kościerzyny, Elbląga, Malborka czy na Hel obsługiwanych jest przez pociągi Polregio. Pociągiem można również dojechać bezpośrednio na lotnisko w Gdańsku, z wieloma dogodnymi połączeniami do Skandynawii i krajów Europy południowej.

 • Województwo śląskie
Pociągi Polregio w woj. śląskim kursują m.in. na trasach do Bielska-Białej oraz Żywca. Na terenie Beskidu Śląskiego i Żywieckiego znajduje się wiele atrakcji turystycznych dla miłośników białego szaleństwa. Na wybranych stacjach można się również przesiąść na pociągi Kolei Śląskich, a w pobliżu skorzystać również z kolei linowych – np. na Szyndzielnię w Bielsku-Białej.

Termin ferii: 12-25 lutego

 • Województwo kujawsko-pomorskie
Dzięki rozwiniętej sieci kolejowej mieszkańcy lub turyści odwiedzający woj. kujawsko-pomorskie mogą odwiedzać historyczne miasta nie tylko na dziedzicznych ziemiach Władysław Łokietka, ale również w sąsiednich regionach – Wielkopolsce, na Pomorzu czy Warmii i Mazurach. W Mogilnie można zwiedzić jeden z najstarszych polskich klasztorów, ufundowany przez Kazimierza Odnowiciela, skąd już tylko 20 minut pociągiem do kolebki polskiej państwowości w Gnieźnie.

 • Województwo lubuskie
Oprócz tradycyjnych, lokalnych i regionalnych połączeń, które umożliwiają podróżnym dojazd do większych miast – Poznania, Berlina, Wrocławia, czy Szczecina, mieszkańcy województwa lubuskiego mogą skorzystać z bezpośrednich połączeń między Zieloną Górą a Jelenią Górą. Warto również odkryć reaktywowane niedawno połączenie do Cottbus (Chociebuż) czy pozostałe połączenia transgraniczne do Guben oraz Görlitz. Zwłaszcza to ostatnie miasto zachwyca zabytkową architekturą i malowniczym położeniem nad Nysą Łużycką.

 • Województwo małopolskie
Do stolicy zimowych sportów – Zakopanego ponownie można dojechać pociągiem. Zmodernizowany zakopiański dworzec przywitał już pierwszych pasażerów. W przeciwieństwie do użytkowników samochodów tłoczących się na Zakopiance, pasażerowie kolei nie muszą martwić się korkami ani ograniczeniami wynikającymi z objętości bagażu, czy kłopotami ze znalezieniem miejsc do parkowania. Pociągiem Polregio w Małopolsce można również dojechać do Nowego Sącza, Krynicy Zdroju czy ośrodków w Dolinie Popradu.

 • Województwo świętokrzyskie
Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mają możliwość skorzystania z kilku połączeń, dzięki którym mogą dotrzeć na ferie m.in. do uzdrowiska Busko-Zdrój albo do Krakowa. Połączenia, które szczególnie mogą być przydatne podczas ferii, to: Częstochowa – Busko-Zdrój oraz Kielce – Busko-Zdrój, Skarżysko Kamienna – Łódź czy Ostrowiec Św. – Kielce – Kraków. Nie wszyscy wiedzą, że przy sprzyjających warunkach również w Kielcach i okolicach otwarte są wyciągi narciarskie dla początkujących, np. na górze Telegraf.

 • Województwo wielkopolskie
Mieszkańcy Wielkopolski mogą dotrzeć do Szklarskiej Poręby pociągiem Polregio z Poznania przez Wrocław. Ponadto funkcjonują połączenia do Kołobrzegu i Świnoujścia, a nawet Warszawy przez Ostrów Wielkopolski. Na krótsze wycieczki warto się wybrać chociażby do Puszczykowa położonego w zakolach Warty, u wrót Wielkopolskiego Parku Narodowego. Na stacji kolejowej można podziwiać przepięknie odremontowany drewniany dworzec kolejowy, w którym obecnie mieści się restauracja.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Warmińsko-mazurski SA106 został Młodym Kopernikiem [zdjęcia]

Tabor i technika

Warmińsko-mazurski SA106 został Młodym Kopernikiem [zdjęcia]

inf. prasowa/Wrota Warmii i Mazury 15 stycznia 2024

Znów seria odwołanych pociągów w Lubuskiem

Pasażer

Znów seria odwołanych pociągów w Lubuskiem

Jakub Madrjas 10 stycznia 2024

Zobacz również:

Znów seria odwołanych pociągów w Lubuskiem

Pasażer

Znów seria odwołanych pociągów w Lubuskiem

Jakub Madrjas 10 stycznia 2024

Łódzkie: Chcemy, by pociąg Bydgoszcz – Łódź ruszył w marcu

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Warmińsko-mazurski SA106 został Młodym Kopernikiem [zdjęcia]

Tabor i technika

Warmińsko-mazurski SA106 został Młodym Kopernikiem [zdjęcia]

inf. prasowa/Wrota Warmii i Mazury 15 stycznia 2024

Znów seria odwołanych pociągów w Lubuskiem

Pasażer

Znów seria odwołanych pociągów w Lubuskiem

Jakub Madrjas 10 stycznia 2024

Zobacz również:

Znów seria odwołanych pociągów w Lubuskiem

Pasażer

Znów seria odwołanych pociągów w Lubuskiem

Jakub Madrjas 10 stycznia 2024

Łódzkie: Chcemy, by pociąg Bydgoszcz – Łódź ruszył w marcu

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5