Partnerzy serwisu:
Pasażer

Z Malborka i Tczewa elektrycznym pociągiem na gdańskie lotnisko

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-05-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Z Malborka i Tczewa elektrycznym pociągiem na gdańskie lotnisko
Fot. PKM SATestowy przejazd elektrycznego EN57 na linii PKM
Prawdopodobnie już 11 czerwca po linii PKM pomkną pierwsze rozkładowe pociągi elektryczne. Na razie w bardzo ograniczonej liczbie, ale jest to jaskółka zmian, które czekają pasażerów na linii.

Ciekawy będzie rozkład jazdy pierwszych ezetów na linii PKM. Elektryczny pociąg wyruszy z Malborka i Tczewa tym samym po raz pierwszy dając mieszkańcom tych miast możliwość bezpośredniego dojazdu na lotnisko w porannym szczycie odlotów. Jak podaje portal Puls Gdańska, elektryczny pociąg ma odjeżdżać z Malborka o godzinie 5.50 i zatrzymać się tylko w Szymankowie, Tczewie i Pruszczu Gdańskim, a później na wszystkich przystankach i stacjach w drodze na lotnisko. Na stacji Gdańsk Port Lotniczy ma być o 6.55. Powrotny kurs zaplanowano na 7:10.

Do Portu Lotniczego Lecha Wałęsy ma też dotrzeć elektryczny pociąg z Tczewa (15:24) wracający z lotniska do tego miasta kilka minut po godzinie 17. Obie pary pociągów mają kursować od poniedziałku do piątku. Obsługiwane mają być albo przez gruntownie zmodernizowane EN57, albo przez Impulsy.

Jak podaje "Puls Gdańska", nowością na linii ma być również pociąg Gdynia Główna (14:23) - Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Port Lotniczy - Kościerzyna – Chojnice (17:55). Ten pociąg także zaplanowano w dni robocze. Kurs w drugą stronę z Chojnic odjeżdżający o 7:10 ma już pominąć trasę PKM, jadąc krótszą trasą przez Osową i Karwiny. W tym wypadku mowa jednak o trakcji spalinowej.

Być może w rozkładzie jazdy będą jeszcze zmiany. Poprosiliśmy urząd marszałkowski województwa pomorskiego o potwierdzenie rozkładowych informacji. Wjazd pociągów elektrycznych na PKM jest możliwy dzięki elektryfikacji PKM, która dokonuje się dzięki pomocy środków unijnych.

O przejeździe próbnym elektrycznego EN57 po modernizacji pisaliśmy na "Rynku Kolejowym" tutaj. Aby możliwe było korzystanie z efektów elektryfikacji linii i jednoczesne uruchamianie pociągów do Kartuz, gdzie nad torami nie rozwieszono jeszcze sieci trakcyjnej, pomorskie kupiło właśnie w Newagu cztery dwutrakcyjne Impulsy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pociągi na PKM już pod siecią trakcyjną

Infrastruktura

Pociągi na PKM już pod siecią trakcyjną

Jakub Madrjas 12 czerwca 2023

Pomorskie potwierdza: Będą elektryczne pociągi na PKM

Tabor i technika

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pociągi na PKM już pod siecią trakcyjną

Infrastruktura

Pociągi na PKM już pod siecią trakcyjną

Jakub Madrjas 12 czerwca 2023

Pomorskie potwierdza: Będą elektryczne pociągi na PKM

Tabor i technika

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5