Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Z Bydgoszczy do Warszawy koleją najszybciej w historii

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
09-11-2023
Ostatnia modyfikacja:
09-11-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
Z Bydgoszczy do Warszawy koleją najszybciej w historii
fot. M. Szymajda, Rynek KolejowyPociąg IC z Bydgoszczy do Warszawy
Od kilku tygodni pasażerowie przemieszczający się koleją z Bydgoszczy i Torunia do Warszawy mają do dyspozycji historycznie najlepszy rozkład jazdy. Czekali na to aż 6 lat.

Już obecny rozkład jazdy założony dla kilku pociągów w relacji Warszawa Centrala – Bydgoszcz Główna, jest bardzo zachęcający. Np. IC Kopernik i TLK Staszic dojeżdżają do Bydgoszczy w 3 godziny, a IC Kochanowski, odjeżdżający z Warszawy Centralnej o 20:19 bije rekord czasu przejazdu w kierunku Bydgoszczy, rozkładowo pokonując wspomniany odcinek w 2 godziny i 58 minut (podróż do Torunia trwa tylko dwie godziny i 16 minut).

Rekord Zamoyskiego

Z kolei powrotny IC Zamoyski bije rekord trasy, przemierzając ją w 2 godziny i 55 minut (dociera do Warszawy Gdańskiej, omijając Zachodnią, z uwagi na trwający tam remont). To historycznie najlepszy czas przejazdu na tej trasie. Nie chwali się nim jednak ani PKP PLK, ani PKP Intercity.

Od 10 grudnia, w nowym rozkładzie jazdy i według obecnych założeń, z Bydgoszczy będą aż 4 pociągi IC, których czas przejazdu wyniesie od 2:58 do 3 godzin. Kilka kolejnych będzie jechać zaledwie kilka minut dłużej. Przybędzie też tych, które dotrą na Warszawę Centralną, przejeżdżając przez Warszawę Zachodnią. Tak dobry czas przejazdu to efekt zakończenia prac między Otłoczynem a Aleksandrowem Kujawskim, a także końca prac przy węźle w Kutnie (więcej o przyczynach przyspieszenia pisaliśmy tutaj).

6 lat prac i zniechęcania do kolei

Trzeba jednak podkreślić, że na powrót do sensownego rozkładu jazdy pomiędzy stolicą kraju a Kujawami i Pomorzem pasażerowie czekali aż 6 lat. Przez ten czas, z uwagi na wlekącą się modernizację magistrali od Warszawy do Kutna (i dalej do Poznania) pociągi na odcinku do Bydgoszczy jeździły nawet 4 godziny i więcej, nierzadko jadąc przez Iławę, znajdującą się na magistrali Warszawa – Trójmiasto. 

Znacznie gorzej wyglądają natomiast zaplanowane od połowy grudnia godziny odjazdów pociągów. Ostatnie bezpośredni pociąg z Bydgoszczy do Warszawy odprawiany jest i będzie o 18:34, kilkadziesiąt minut później pasażerowie dostaną do dyspozycji jeszcze pociąg z przesiadką w Kutnie na często opóźniony, zapełniony i drogi ekspres z Berlina do Warszawy. Pomiędzy Warszawą a Toruniem i Bydgoszczą nie będzie też taktu (czyli odjazdów o stałych godzinach).

Partnerzy działu

Rawag
Recaro-Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Koleje Mazowieckie dzierżawią tabor od SKPL

Tabor i technika

Koleje Mazowieckie dzierżawią tabor od SKPL

Kasper Fiszer 19 stycznia 2024

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Koleje Mazowieckie dzierżawią tabor od SKPL

Tabor i technika

Koleje Mazowieckie dzierżawią tabor od SKPL

Kasper Fiszer 19 stycznia 2024

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5