NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Województwo małopolskie informuje o chęci zlecenia przewozów kolejowych

| ms, Rynek-Kolejowy.pl 23.07.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-07-23 13:03:21 Autor: Kflik
---.60.129.178
"Zamówienie będzie dotyczyło rozkładu jazdy 2016/2017, czyli ruchu pociągów pomiędzy 11 grudnia 2016 a 9 grudnia 2017."

a dlaczego nie do 2027?
2015-07-23 13:05:42 Autor: Kflik
---.60.129.178
oraz
"Biorąc pod uwagę plany marszałka województwa, który wyraził chęć zakupu małopolskiego oddziału PR, mogłoby to oznaczać wolę utworzenia nowej spółki, dla której posiadanie umowy wieloletniej nie będzie tak istotne."

czyl chcą przetarg czy własną spółkę?

a przetarg tylko na niby, więc tylko na rok - bo za rok ma wygrać ta sama.
2015-07-23 14:34:09 Autor: tourist
---.free.aero2.net.pl
Skąpe Krakusy nie chcą dorzucić 60tys. zł. do bezpośreniego pociągu Kraków-Żywiec.
Marszałek Śląskiego wyraził zgodę.
Takie są małopolskie realia; więc nie dziwmy się że Kraków jest najbrudniejszym i nabardziej zasmrodzonym miastem
2015-07-23 15:31:45 Autor: Senior
---.opera-mini.net
Nie że nie chcą. Nie mogą. Tam rządzą busy. To 3 świat.
2015-07-23 20:20:44 Autor: roześmiany
---.dynamic.chello.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-07-23 21:07:06 Autor: G.SZ.
---.146.95.143.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-07-23 21:49:33 Autor: ps
---.dynamic.gprs.plus.pl
Trzeba powiedziec ze połowa lini do Zywca lezy w wojewodztwie Małopolskim w Powiecie Suskim i przebiega przez miejscowosci w Gmine Stryszawa ktora tez jest w wojewodztwie Małopolskim sa to Stryszawa Lachowice Kurow Pewelka Hucisko tutaj z tego przystanku Hucisko korzystaja mieszkancy Pewelki Kurowa Lachowic oraz mieszkancy miejscowosci w Slaskim Pewel Wielka Koszarawa taka geografia! to dlaczego ci mieszkancy maja byc innej kategori jesli podatki placa jak wszystcy do budrzetu Małopolski!
2015-07-23 21:49:49 Autor: ps
---.dynamic.gprs.plus.pl
Trzeba powiedziec ze połowa lini do Zywca lezy w wojewodztwie Małopolskim w Powiecie Suskim i przebiega przez miejscowosci w Gmine Stryszawa ktora tez jest w wojewodztwie Małopolskim sa to Stryszawa Lachowice Kurow Pewelka Hucisko tutaj z tego przystanku Hucisko korzystaja mieszkancy Pewelki Kurowa Lachowic oraz mieszkancy miejscowosci w Slaskim Pewel Wielka Koszarawa taka geografia! to dlaczego ci mieszkancy maja byc innej kategori jesli podatki placa jak wszystcy do budrzetu Małopolski!
2015-07-23 21:50:06 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Rębibusy na start!
2015-07-23 22:04:02 Autor: roześmiany
---.dynamic.chello.pl
No i co z tego ? Chodzi o zasadę.Jak ma pajac 60 tysięcy to niech dołoży.Kraków (który ma wiele spraw do sfinansowania i ograniczone możliwości) ma dać bo on tak chce....No lodu na czoło.
2015-07-23 23:12:28 Autor: okokc
---.174.17.123
@roześmiany
Spokojnie kupuję mojemu studentowi 20-letniego dieselka na dojażdziki na uczelnie, niech ich tam podtruwa skoro tak ma być.
Jeśli bezmózgowcy nie myślą to niech padną.
2015-07-24 01:11:09 Autor: PITZ filia
---.207.107.13
^^
Przeciez syn moze wsiasc do ekologicznego busza.
Ekologicznego, albowiem jest to jednak zbiorkom i stosunek zuzytego paliwa i emisji zanieczyszczen bedzie korzystniejszy w przeliczeniu na jednostke, anizeli gdyby jechal w pojedynke swoim pojazdem
2015-07-24 09:15:29 Autor: Nick
---.ip.sumernet.pl
@roześmiany

Serdecznie zachęcam do podróży busem pomiędzy Żywcem a Suchą Beskidzką.

Bus (przerabiany Merc Sprinter) zazwyczaj pędzi znacznie powyżej obowiązującej prędkości, po dziurawych górskich serpentynach. We wnętrzu panuje zaduch. Zajęte są wszystkie miejsca zarówno siedzące i stojące (często nawet powyżej limitu). Często bywa również tak, że w takich warunkach jeden z pasażerów zwymiotuje, a to powoduje reakcje łańcuchową...
2015-07-24 10:11:49 Autor: Żywiec
---.30.75.12.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Koleje Śląskie powinny uruchamiać pociąg Katowice - Zakopane przez Żywiec. Skoro do Wisły może jeździć z Częstochowy, to taki weekendowy powinien też jechać do Zakopanego. O to walczmy. Mieszkańcy GOP odpoczywają nie tylko w Wiśle!!!
2015-07-24 11:59:53 Autor: Połonina
---.interq.pl
A co z połączeniami na linii 108 Stróże-Gorlice-Zagórzany-Jasło i dalej w kierunku Bieszczadów? Czy na granicy Małopolski i Podkarpacia wybudowano betonowe mury i zasieki? Ludzie opamiętajcie się - kolej ma łączyć Polskę i Polaków a nie dzielić ją na wrogie dzielnice!
2015-07-24 12:02:56 Autor: Kflik
---.60.129.178
@Nick

Do tego w razie niepogody pociągi spisują się tam zazwyczaj lepiej - punktualniej.

Ta linia to najkrótsze połączenie Krakowa z Beskidem Żywieckim (region turystyczny) oraz ze Słowacją.
Dlatego nie uruchamianie przyspieszonych/osobowych o trasie Kraków - Sucha Beskidzką (dotąd jako przyspieszony) i dalej Żywiec - Zwardoń - Cadca (i może Zilina) jest wielką stratą.


To co kiedyś robiono czyli osobowe Żywiec - Sucha Beskidzka bez skomunikowań ani w żywcu ani w Suchej Beskidzkiej (poza wyjątkami pewnie przez przypadek) było faktycznie bez sensu,
wiele linii regionalnych (większość z nich!) musi być obsługiwana pociągami o dłuższych relacjach albo _zawsze_ musi być skomunikowanie. Które nie zniknie przy okazji pierwszego lepszego zamknięcia lub korekty rozkładu.
2015-07-24 12:14:32 Autor: PITZ filia
---.207.107.13
@Żywiec

Przeciez w weekendy z Częstochowy do Zakopanego p. Katowice, Żywiec, Suchą Beskidzką kursuje IR "Giewont" PR-ów, realizowany EN57.

@Nick

Co w tym dziwnego? Mercedes Sprinter - czyli owe "sprinter" w nazwie juz wksazuje, ze bedzie jechał szybko. A tutaj rządzi proste prawo popytu i podaży: ludzie chcą podróżowac szybko, w możliwie najkrótszym czasie i tanio i dlatego wlasnie Buszy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, podczas gdy puciongi wloką sie niemiłosiernie.
A i w puciongach też można zwymiotować, np. w wężykującym EN57 (i jemu podobnych, o zblizonych konstrukcyjnie wózkach), który jak wiadomo mmiewa niespokojny bieg już przy 100 km/h:

https://www.youtube.com/watch?v=QaT4ADYgYeg

To wyzej to akurat ED72, ale mniejsza o to. A i trudno o powyższe zjawisko na krętych, górskich szlakach, przy prędkosciach 40-50 km/h.
2015-07-24 12:39:57 Autor: mrololo
---.net.tauron-pe.pl
Co to za ogryzki?!
• Kraków Główny – Krzeszowice – Trzebinia – granica województwa –
• Trzebinia – Oświęcim

Co z relacją
Kraków Gł.-Trzebinia-Oświęcim?!
2015-07-24 13:12:06 Autor: flamingo
---.dynamic.gprs.plus.pl
Jedzie jeszcz IR SZNDZIELNIA Wrocław- Zakopane-Wrocław przez Opole Rybnik Zory Pszczyne Bielsko Zywiec Sucha Beskidzka!a od nowego RJ Warszawa Wschodnia-Zakopane przez Katowice Zywiec Sucha Beskidzka!
2015-07-24 13:20:09 Autor: Żywiec!
---.31.76.61.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
I bardzo dobrze. Powinny kursować pociągi bezpośrednie Kraków- Sucha Beskidzka - Żywiec - Zwardoń i dalej Słowacja oraz Katowice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń i dalej teren Słowacji.
2015-07-24 22:48:15 Autor: okokc
---.174.36.203
Kraków - Żylina, Katowice - żylina były bardzo popularne.
Ale PO-paprańcom to widocznie przeszkadzało.
2015-07-24 22:57:12 Autor: okokc
---.174.36.203
W przyszłym roku Mają być Światowe Dni Młodzieży.
Czuję że komunikacyjnie to będzie jeden wielki wstyd.
Ale młodzi dużo zniosą.
Aż dziw bierze że krakowskie centusie nie potrafią zrobić na tym interesu.
2015-07-25 04:45:03 Autor: współczujący
---.dynamic.chello.pl
Na czym pinokio chcesz zrobić interes ? Ty wiesz jakie są wokół Krakowa dostępne prędkości szlakowe ? Zwłaszcza w kierunku Katowic czy na południe ... To są prędkości rodem z XVIII wieku.I to nie Kraków zarządza torami tylko plk.
2015-08-02 17:51:32 Autor: sheva17
---.134.65.222
I PR już odpowiedziały na ofertę przejęcia Małopolskiego Zakładu przez marszałka? Jeżeli ten ma zamiar tworzyć konkurencyjną spółkę i z czasem wyeliminować PR to należy na tą propozycję przystać. Po likwidacji IR odpadł bowiem argument integracji taryfowej i rozkładu jazdy skoro realizowane połączenia mają wyłącznie charakter regionalny.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.