Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Uczniowie Technikum Komunikacyjnego wybierali fotele do małopolskich pociągów

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
15-12-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Uczniowie Technikum Komunikacyjnego wybierali fotele do małopolskich pociągów
Fot. UMWM
W auli Zespołu Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie z uczniami Technikum Komunikacyjnego nr 25 spotkał się wicemarszałek Łukasz Smółka. Uczniowie mają pomóc w wyborze najlepszych foteli do pasażerskich Elfów2.

W auli Zespołu Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie z uczniami Technikum Komunikacyjnego nr 25 spotkał się wicemarszałek Łukasz Smółka.

– Systematycznie inwestujemy w transport kolejowy, który w przyszłości ma zmniejszyć natężenie ruchu drogowego. W 2020 roku planujemy ogłosić kolejne postępowanie na pociągi. Chcemy stworzyć nowoczesną regionalną kolej na miarę XXI wieku. Dlatego stawiamy na młodych ludzi, przyszłych techników transportu kolejowego, którzy będą odgrywać ogromną rolę w budowaniu strategii transportu zintegrowanego w Małopolsce – mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Jak będą wyglądały nowe pociągi?

Zamówione pojazdy typu Elf2 będą komfortowe oraz przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi (m.in. winda automatyczna i rozkładana rampa umożliwiające wejście i wyjście osób o ograniczonej zdolności poruszania się, przewijak dla niemowląt, pętla indukcyjna dla osób z dysfunkcją słuchu.) Zakup jest współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość projektu to ok. 109 mln zł.

Aktualnie uzgodniono rozmieszczenie wnętrza pojazdu i zatwierdzono kolory elektronicznych tablic informacyjnych. Teraz przyszedł czas na wybór foteli. I tu zarząd województwa małopolskiego postanowił zapytać o opinię młodych ekspertów w tej dziedzinie – uczniów Technikum Komunikacyjnego nr 25 w Krakowie. Do wyboru były trzy fotele: Ster Apollo, Growag Visio oraz Growag Xeon Alto. Wszystkie są ergonomiczne – z profilowaną tapicerką siedzenia, oparcia i zagłówka z dwoma podłokietnikami. Ważny jest kształt fotela i komfort siedzenia, natomiast kolorystyka obicia będzie analogiczna jak w aktualnym taborze.

– To bardzo cenne spotkanie dla uczniów naszej szkoły. Na co dzień uczą się w teorii tego, co mogli dzisiaj poznać w praktyce. Na dodatek to duże wyróżnienie, że mogli wziąć udział w prezentacji nowych foteli, a później w głosowaniu wybrać te, które będą w przyszłości służyły mieszkańcom Małopolski w nowych pociągach – powiedziała Beata Śliwa, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Krakowie.

Nowe Elfy2 2 2021 roku

Pociągi z wybranymi fotelami wyjadą na małopolskie tory w drugiej połowie 2021 roku. Będą mogły jeździć z maksymalną prędkością 160 km/h. Każdy z nich posiada 200 miejsc siedzących, a dodatkowo wyposażono je m.in. w klimatyzację, WiFi, monitoring, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Jednocześnie trwają przygotowania do nowego projektu, w ramach którego planowany jest zakup kolejnych 9 pociągów.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5