Partnerzy serwisu:
Biznes

Włoski prywatny operator Italo grozi wstrzymaniem przewozów

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
19-09-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Włoski prywatny operator Italo grozi wstrzymaniem przewozów
Fot. Superalbs, lic. CC BY-SA 4.0Pendolino należące do Italo
Narzucone przez włoski rząd zasady reżimu sanitarnego i ograniczenie do połowy liczby pasażerów w krajowych pociągach dalekobieżnych do maksymalnie 50% poważnie obciążają wyniki prywatnego przewoźnika Italo SpA, kontrolowanego w 72,6% przez amerykański fundusz Gip. Dziennik „Il Giornale” informuje o nieoficjalnej kwocie 200 mln euro straty w pierwszej połowie bieżącego roku. Niewykluczone, że roczna strata może wynieść nawet pół miliarda euro.

Italo postuluje zmianę ograniczeń i podniesienie liczby pasażerów w pociągach, podobnie jak to ma miejsce w samolotach i połączeniach lokalnych. Jeśli nie nastąpią zmiany, przewoźnik widzi zagrożenie funkcjonowania firmy i nie wyklucza pełnego wstrzymania przewozów w listopadzie, a tym samym zagrożenie dobrze funkcjonującej od ośmiu lat konkurencji na włoskim rynku przewozów dalekobieżnych.

W pierwszej fazie, już od 1 października, zawieszonych zostanie 27 z 87 wykonywanych obecnie codziennych kursów (przed wybuchem epidemii było ich 111). Średnia dzienna liczba pasażerów spadła z 60 tys. (2019) do 18 tys.

W ubiegłym tygodniu minister komunikacji Paola De Micheli zasygnalizowała możliwość zmian.

– Italo i Trenitalia przedstawiły szereg różnych propozycji, które po raz kolejny przeanalizujemy. Niektóre z nich zostały już wdrożone, inne są przekonujące i będą rozważane tak, aby przy podwyższonym wypełnieniu pociągów zapewnić bezpieczeństwo pasażerów – powiedziała De Micheli.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5