NUMER 09/2022
NUMER 09/2022
Temat numeru:
Innotrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Wielka Brytania: Zielone Światło dla KDP

| The Guardian/IRJ/lp, Rynek Kolejowy 17.03.2013 135

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2013-03-17 09:14:46 Autor: DJ Land Rover
---.opera-mini.net
Co to jest herb Daimlera? Król Stanisław August Poniatowski i Katarzyna Wielka mieli dzieci i to jest właśnie kontynuacja ich herbu. I dzieci podstawiają złoty rydwan Króliczce. Dla Pana Ambasadora teź jest samochód, On chyba kotów nie lubi. To są tzw. bocznice KDP.
2013-03-17 10:56:10 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
No i nastepny przykład jak sie planuje linie KDP (glówna aorte) . Miedzy Londynem a Glasgow odległosc wynosi ok 1000km a przy linii tej leży co ok 100km miasto milionowe i 0,5 milionowe to czy oplaci sie lądowac samolotem co 100km ( chyba KDP ma sęs)
2013-03-17 11:03:07 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
sens
2013-03-17 11:40:19 Autor: aron parczew
---.paradowski.pl
tyle że między Manchesterm a Glasgow jest już właściwie pusto tylko Preston Carlisle to nie so wielkie miasta
2013-03-17 11:45:04 Autor: Maurycy_
---.97.198.254
Ja tam jestem za lewitacją transcendentalną w oparach mgły i helu ...
2013-03-17 12:08:59 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ aron


A Leeds , Newcastle to wiocha, ale trase Man-Glasgow tak planują pózniej
2013-03-17 12:39:36 Autor: Robert Wyszynski
---.adsl.inetia.pl
Pytanie takie mam:

Czemu u nas w analizach zazwyczaj wynik wypina się na budowanie linii \"Y\" w całości? Skoro...

...MOŻNA BUDOWAĆ JĄ ETAPAMI!!!

Jak w Niemczech, Hiszpanii, Francji. Włoszech, Belgii, Holandii, jak w Korei, jak w Turcji, jak w Maroku jak w niemal wszystkich innych krajach. NIGDZIE nie buduje się wszystkiego od razu i za jednym zamachem.

Co jest rozsądne zarówno finansowo jak i inwestycyjnie. Czyli:

1) Dokończyć przygotowania budowy do roku 2018 (według nowego harmonogramu zaproponowanego przez PLK)

2) Budować pierwsze odcinki (Wrocław) Czernica - Błaszki (Sieradz) oraz Warszawa Zachodnia - Łódź Fabryczna od roku 2019, a potem resztę

3) Gdzie jest zintegrowane LOBBY branżowo kolejarskie ZA BUDOWĄ KDP w Polsce (bo samochodowo paliwowe wiem gdzie jest). No gdzie, prócz mnie i kilku \"wizjonerów\", psia jego tchórzliwa mać? Prócz łódzkiego? I chwała, i szacun dla Łodzian!

4) Gdzie jest POLSKIE LOBBY RZĄDOWE za nowoczesną koleją? Bo \"lobby\" za archaiczną koleją \"pseudo 160 - mo/r/derna przez 10-20 lat\" też wiem gdzie jest...
2013-03-17 12:57:47 Autor: Robert Wyszynski
---.adsl.inetia.pl
Dodam że obecnie chyba największe lobby za nowoczesną koleją XXI wieku czyli KDP, to KILKU ŚWIETNYCH LUDKÓW z Rynku Kolejowego, jeden ludek z Kuriera Kolejowego, pewnie również z TTS-a; trochę ludków z PLK (ale zazwyczaj chowają się jak jeże do nory, choć prywatnie są wielkimi zwolennikami :-) No i trochę polityków i samorządowców. Poza tym stłumiony rządowo Massel, wykopany z PLK Szafrański, nieustatnie milczący ostatnio w temacie Ĺťurkowski z IK oraz jakieś kolejarskie i mikolskie CHLUBNE wyjątki.

No i oczywiście stowarzyszenia inżynierów plus takie tam.

Ktoś - być może oburzony moja opinią - dołącza? :-)
2013-03-17 13:18:52 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ RW

Ale Robercie zobacz w WB na obszarze 240tys km mieszka ponad 60 mil ludnosci a zobaczysz teraz u nas (jak wejdzie ustawa śmieciowa ilu nas będzie,to będzie dobry test, jak będzie nas 35 to będzie git ) a poza tym era internetu też odbiera pasażerów tak jak samolot czy auto a ludzi zamiast przybywać to ubywa
2013-03-17 14:28:18 Autor: Dzban
---.ae1x419.dibhala.lubman.net.pl
@Robert Wyszynski

Jeśli już budować fragmentami to inaczej bym podzielił.
Najpierw odcinek Wrocław- Łódź ale z rozsądnym wpięciem które umożliwi wybudowanie kolejowej obwodnicy KDP Łodzi.

II etap odcinek od Warszawy do Łodzi razem z obwodnicą i tunelem do Fabrycznego.

III etap odnoga Poznańska

IV etap łącznik z CMK. Jeśli kolejowa obwodnica Łodzi byłaby po południowej stronie to łatwiej byłoby go wykonać i lepsze miał by parametry.


Poza tym jest jeszcze projekt małego Y w okolicach Olkusza z przedłużeniem CMK.
Nie jest to długi odcinek więc można byłoby go budować już w tej perspektywie 2014-2020.
2013-03-17 18:27:43 Autor: Kolejarz z USA.
---.hsd1.il.comcast.net
@Dzban

Zamiast pisać takie pierdoły z kolega Wyszyńskim, może byś zaczął pisać nie od prognoza Y, a skąd wziąć na kasę?. To jest istotne. To tak jakby goły dziad kalwaryjski kłócił się, jaki samochód kupić, czy Mercedesa czy Porsche.
A może nowa pożyczkę zaciągnąć?.


OFICJALNE DANE POLSKI.

W 1993 roku dług publiczny Polski wynosił 51,7 miliardów USD
W 2001 roku dług publiczny Polski wynosił 71,2 miliardów USD.
W 2002 roku dług publiczny Polski wynosił 352,6 mld zł
W 2003 roku dług publiczny Polski wynosił 408,6 mld zł
W 2005 roku dług publiczny Polski wynosił 466,6 mld zł
W 2006 roku dług publiczny Polski wynosił 506,2 mld zł
W 2007 roku dług publiczny Polski wynosił 527,4 mld zł
W 2008 roku dług publiczny Polski wynosił 597,7 mld zł
W styczniu 2009 roku dług publiczny Polski wynosił 583,9 mld, z czego zagraniczny 209,7 mld zł.
W 2009 roku dług publiczny Polski wynosił 669,9 mld zł
W 2010 roku dług publiczny Polski wynosił 747,9 mld zł
W marcu 2011 roku dług publiczny Polski wynosił 774,8 mld zł
W 2012 roku na koniec listopada dług publiczny Polski wynosił 801,1 mld zł

A pewnie dojedzie do tego niebawem nowa pożyczka, na wycieczki nowego papieża po Polsce. Wasze Pra,pra wnuki tego nie spłaca.


W USA tylko rząd USA ma zadłużenie wewnętrzne przekraczające cyfry w tym okienku. Ale biznes, gospodarka, import, eksport, budowy idą pełną para. Bo biznes nie jest powiązany z budżetem rządowym. Choć dobrze ze od 1 marca przykręcili trochę śrubę z tym rozdawaniem pieniędzy na prawo i lewo ubogim, jak i różne dofinansowania. Bo pakiet świadczeń socjalnych w USA przebijał na łeb, wszystkie kraje w dawnym bloku wschodnim komunistycznym. Wiec kilku milionom amerykanów nie opłacało się pracować, po co?, jak kasa była z różnych dofinansowań.
2013-03-17 18:59:26 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kolejarz z USA Masz racje my nie mamy takich Rokefelera jak Ameryka
2013-03-17 19:20:38 Autor: Kolejarz z USA.
---.hsd1.il.comcast.net
@stan

Nie bardzo wiem o kim piszesz?, czy to chodzi John D. Rockefeller?, czy o Nelson Aldrich Rockefeller?.

Jeśli chodzi o Polskę, jest przecież kilku biznesmenów, w tym Rydzyk z Torunia, z tym ze on zamiast w kolej inwestuje z geotermię, by napełnić ciepłą wodą sobie wannę.


A tak poważniej:

Bądźcie w końcu na tym RK rozsądzi z tym pisaniem tych pierdoł, w kółko na temat tego Y.

Najpierw kasa!, gwarancje tej kasy!, ile tej kasy będzie do wykorzystania?, na jakie spłaty?, na ile lat?, kto będzie inwestorem, wykonawcą, i później można myśleć gdzie?, zacząć budowę i dokąd tej kasy starczy?, gdzie postawić kozioł oporowy?.
2013-03-17 19:24:56 Autor: Dzban
---.ae1x419.dibhala.lubman.net.pl
@Kolejarz z USA

Fundusze Unijne plus środki budżetowe. Można też wykorzystać \"inwestycje polskie\"
. Siedzisz w USA to nie wiesz ile dróg się buduje za unijne pieniądze. A środki na koleje są słabo wykorzystane. Projekt Y świetnie nadaje się żeby lepiej wykorzystać te pieniądze.

Martw się lepiej o zadłużenie USA. Przekroczyło wszystkie granice przyzwoitości.
Może przytną Ci świadczenia.
2013-03-17 19:58:54 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Dzban

Ale powiedz czy technicznie nie moglibysmy już miec KDPNp Trojmiasto - Torun - Płock i od Płocka jedna nitka do W-wy druga do Lodzi ( i już problem Lodzi by sie rozwiązał)i dalej na południe te dwie nitki łaczą sie w CMk do Krakowa/Katowic i na wzór zachodnich KDP Paryż - Marsylia czy własnie Londyn- Edyn. -Glasgow a reszte miast protezami łączyc (a co dała 65 pólnoc tylko wyrzucona kasa)
2013-03-17 20:13:58 Autor: Kolejarz z USA.
---.tmodns.net
@Dzban

Fakt!, nie wiem ile tych drog w Polsce sie buduje?, bo. Jak jestem w Polsce ich nie widac, tam gdzie sie poruszam.To znaczy drogi szybkiego ruchu z lepikiem po asfalcie widac, ale daleko im do szumnej nazwy autostrada.

Mnie zadluzenie USA calkiem nie interesuje.W kwietniu koncze 54 lata, przechodze na wczesniejsza kolejowa emeryture.Juz mi przyslali co do centa, ile bede pobieral tej kasy, zanim mnie do pieca wsadza, zmiela mlynkiem na proch.A zona postawi wazon w garazu na polce.Juz etykiete zrobilem z napisem Pieprz nie jadalny. Z pewnoscia zredukuja wiele swiadczen dofinansowywanych z budzetu, ale to moze dotyczyc moje dzieci w przyszlosci. Jednak emerytury kolejowe i plan emerytalny dodatkowy K401, nie sa oparte o budzet USA.Ja sie raczej martwie tym, by dolar w Polsce byl stabilny.bo za moja emeryture w dolarach, w przeliczeniu na zlotowki, daje mozliwosc wyzywienia pol bloku w Krakowie.Ja tylko tluke do glow moim dzieciom w kolko.Jak bedzie zle w USA, walcie do Konsulatu RP, wyrabjajcie polskie paszporty, bo po ojcu macie polskie obywatelstwa.I do Polski, znajac jako tako polski jezyk i biegle angielski z tymi dyplomami, nie zejdzie wiecej jak godzina na znalezieniu pracy.

PS/ za miesiac jako sredni emeryt wiekiem juz sobie rezerwuje Autor: Emeryt kolejarz z USA.
2013-03-17 20:16:47 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Kolejarz z USA

Mnie nie przeszkadza Rydzyk osobiscie jak ktoś chce sluchac R M niech sobie słucha nawet pójde dalej przełkne O Rydzyka za sterami np Pendolino 2
2013-03-17 20:25:18 Autor: Kolejarz z USA.
---.tmodns.net
Mnie calkiem on nie przeszkadza, bo tego nie sluchalem nigdy i nie slucham i nie bede sluchal. Wszelkie informacje na jego temat posiadam ze srodkow medialnych. Ja sie tylko dziwie osobom, ktore od ust sobie odejma, i przekaza na biznesmena.Owszem to ich sprawa, ale niech nie placza ze maja niskie emerytury, jak sasiadka w bloku moich rodzicow.Nie stsc ja na nic, czasami pozycza od mojej mamy, ale na Rydzyka sle.
2013-03-17 20:31:50 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nigdy nie mów nigdy mój tesc nie chodził do koscioła ale tak rok, dwa przed smiercią widziałem jak miał w ręku różaniec trochę sie zasmiałem chociaż musiałem uważać bo by sie obraził
2013-03-17 21:32:26 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oj mylisz sie,ludzie tej sredniej klasy ( którą lansule Ameryka też biegaja ( mam 2 córy i jednego syna wszyscy na dobrych stanowiskach i myslisz ze mi nie zalezy A moi fani jak Klenczon czy Dejna to pikus
2013-03-17 21:49:24 Autor: Kolejarz z USA.
---.hsd1.il.comcast.net
@inżynier_kolejnictwa

Chłopie!!!, jak masz możliwości, nawet się nie zastanawiaj. Ludzie w Polsce liczą na partie, na rząd, ze im cos da, etc. Taki Tusk, czy Kaczyński natrzepie im z rękawa, hahaha. I tak w kółko od kilku pokoleń. Ja jak wsiadałem w samolot, ojciec mi mówił. Pamiętaj synu to nie jest Polska, to jest USA!, tam ci nikt śmierdzącego dolara nie da, musisz liczysz już sam na siebie, bo na przesyłkę dolarów, to ty nawet nie licz, to nie w tą stronę ten strumień płynie.. W samolocie jak przemyślałem, trochę mną to szarpnęło. A rzeczywistość okazała się całkiem inna. Byłem zdumiony pomocą rządu amerykańskiego, wszelkim cudzoziemcom na każdym kroku. Owszem!, nikt teoretycznie mi dolara nie dał do ręki, ale dał mi możliwości zdobywania wiedzy i kwalifikacji zawodowych. Praktycznie po pierwszym telefonie do „Urzędu Miasta” gdzie cuchłem jeszcze LOT-em, zakwalifikowałem się na bezpłatny kurs języka angielskiego, gdzie to rząd USA opłacał, w danym Stanie. Koszt nie pamiętam, ale gdzieś w granicach ponad $300 dolarów za miesiąc, kurs 6 miesięczny, 3 dni w tygodniu, bądź do wyboru dwa dni w weekend, w zwiększonych ilościach godzin. Zaraz zakwalifikowałem się na szkołę, którą to rząd USA finansował. Miałem już wówczas zonę będącą w ciąży, tak ze moją pierwszą wypłatę z zaświadczeniem od ginekologa, już podzielili na 3 części, i z tego średnią do opłacenia za szkołę. Gdybym ja miał to płacić w całości, to wyniosłoby ponad 40-60 tys. dolarów rocznie. Poszukałem w książce telefonicznej różne kolejowe spółki, i trafiłem na Amtrak. Po 15 minutach otrzymałem odpowiedz, ze jak przyjadę do nich podpisać takie wstępne zobowiązanie pracy. Z okresem 10 letnim za pomocnika i maszynisty, dostane dofinasowanie +- do 20%. Płaciłem w końcu za ta uczelnie, nie więcej jak koszt kilkunastu piw w miesiącu.
2013-03-17 22:42:08 Autor: Kolejarz z USA.
---.hsd1.il.comcast.net
@inżynier_kolejnictwa

Nic tak człowieka nie mobilizuje, jak wstyd przed pracodawcą, czy kolegami z pracy. Ja lecąc do USA, już w samolocie widziałem czarny scenariusz. Załamany po powrocie z USA, idę w Bieżanowie do Naczelnika, puk puk czy można?. Już widziałem w snach ten biały telefon, z tymi lampkami kolorowymi, jak prowadzi konferencje z PDOKP. Klękanie przed nim na kolanach, i bałaganie by mnie przywrócił do jazdy z porzuceniem pracy.

Jak masz możliwość, nie zwracaj uwagi na nic, byle do przodu. Wiedza to potęga do obcej waluty. Złotówki są mało warte w obecnym czasie.
2013-03-17 23:54:53 Autor: Ave Ja
---.ip.netia.com.pl
@Kolejarz USA

napisałeś kilka linijek wyżej\"Wszelkie informacje na jego temat posiadam ze srodkow medialnych\"

To już wiadomo, dlaczego tak jęczysz cały czas o księżach zmuszających ludzi do danin. Wchodzisz pewnie na \"największe\" portale, gazety? Ale nie można mieć ci tego do końca za złe.

Jeśli nadzieję, że jesteś nieświadomy, jaka tam - niezależnie czy GW, Wprost, Newsweek itd. - propaganda panuje, to trudno. Ale jeśli wierzysz w teksty typu \"połowa księży to pedofile\" a Rydzyk ma garaż limuzyn, to jednak spadaj do tego swojego USA... zresztą o tej porze nie chce mi się już dalej pisać o tej lewackiej propagandzie.

To jest to samo co za komuny, tylko że wtedy nie wpier****li się w takie podstawowe sprawy w życiu społeczeństwa jak rodzina. Mają za to większe możliwości propagandowe, i dają kasę która kupują ludzi - na przykład 200 zł od hektara.
2013-03-18 01:31:41 Autor: Kolejarz z USA.
---.hsd1.il.comcast.net
@Ave Ja

No cóż u ciebie jest noc, ja jestem na tyle w komforcie, ze u mnie dopiero popołudnie, wiec jeszcze ci odpowiem. Z dobrych źródeł wiem, ze TV Trwam jest dostępna w Polsce niemal w 90% domów. A pakiet wykupie kilka procent Polaków. To samo jest z tym radyjkiem. I również zapytam, skąd 90% Polaków czerpie informacje na temat Rydzyka?. Co do Rydzyka to ci powiem, ze to jest złodziej. Był w USA wielokrotnie w większych miastach, sprzedawał cegiełki na ratowanie stoczni. Kasę wziął, a stoczni nie ma. Po za tym, mnie nie interesuje całkiem kościół katolicki, jak i inne wyznania. Jestem osobą jak większość Polaków, według danych statystycznych, o poglądach świeckich, niewierzącym, i tyle w temacie. Interesuje mnie to, by moja rodzina, która szczerzy zęby na podatki, nie była obciążana podatkami na rzecz kościoła. Wierzący niech będą płatnikami samodzielnymi, nie czerpiący źródeł z budżetu. Ja jednak nie słyszałem, by księża chodzili po domach, i rozdawali kasę biednym. Na razie to chodzą po domach i ją zbierają nawet od biednych. Będąc w Krakowie w ub. roku, siostra moja nie życzyła sobie księdza, gdzie wcześniej tydzień, może dwa?, chodzili z zeszytem i zapisywali. A pomimo to, ksiądz z dwoma pachołkami ubranymi na biało do niej zapukał. Akurat tak się złożyło, ze ja otworzyłem drzwi, bo myślałem ze to Basia sąsiadka, i grzecznie temu Panu podziękowałem za wizytę. Powiedziałem Sorry!, ale mam tylko dolary, to do koperty się nie nadaje. Tyle!, popatrzył jak człowieka z innej planety i zapukał na przeciwko właśnie do sąsiadki. Tam tez sąsiadka nauczycielka bezrobotna, podziękowała mu za wizytę. W korzył się, zakręcił kieckę i poszedł dalej na piętro. Ale szybko później schodził z bloku 10 piętrowego, tak ze nie duży miał chyba procent obsłużenia wiernych. Czy słyszałeś w mediach o podobnych cyrkach w USA?, by gdziekolwiek tak było szumnie medialnie, o jakichkolwiek wyznaniach?, By Amtrak organizował wycieczki na Jasna Górę?. Tu wierzący wypełniają czek, wpisują dana kwotę, przekazują to księdzu. Odbijając sobie tą kwotę od podatków. To ksiądz płaci później podatek od tego podatek. Musi zapłacić, bo czek jest realizowany w Banku. Nie ma podwójnych podatków.
2013-03-18 10:49:56 Autor: gosc
---.xdsl.centertel.pl
@ Kolejarz USA

http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,13504629,_Rz___Rzad_kleka_przed_gornikami.html#BoxBizTxt#BoxBizTxt

\"Jak ustaliła \"Rzeczpospolita\", powodem eskalacji żądań jest cicha akceptacja rządu, by w górniczych emeryturach nic nie zmieniać. I to mimo iż kosztują one netto (składki wpłacane do ZUS minus wypłacone świadczenia) 6,5 mld zł rocznie i są wyliczane na specjalnych zasadach.\"

6,5 mld rocznie to do 2020 da 38 mld złotych, do 2030 ponad 100 mld. Wystarczy by rząd miał jaja jak w Wielkiej Brytani nie bał się palonych opon tylko zawalczyło nasze pieniądze. Będzie na KDP CMK bis i jeszcze zostanie na remonty i modernizacje większości ważnych linii kolejowych w Polsce. Trzeba tylko nie kupować ściemy tylko zadawać pytania, czemu nie ma na KDP ale jednocześnie na wstrzymanie reformy emerytur górniczych jest.
2013-03-18 11:14:05 Autor: inzynier_kolejnictwa
---.49.209.147
niestety,nie wiem dlaczego, zniknął mój komentarz do artykułu.
2013-03-18 18:17:57 Autor: Kolejarz z USA.
---.hsd1.il.comcast.net
@inżynier_kolejnictwa

Zniknął twój komentarz na który ja odpowiadam, bo wpisałeś ze wyjeżdżasz z kraju. A to jest w PRL..., tfu... w RP zakazane. Po za tym, chińczyki polskie prowadzą cenzurę. Hahaha.
2013-03-18 23:55:40 Autor: 1234
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Kolejarz z USA

Drogi kolejarzu, cała Polska i Europa dziękuje ci, że wyjechałeś do USA, ale jak już musisz się tutaj udzielać to pisz z łaski swojej o kolei a nie o jakichś ideologicznych dyrdymałach.
Bo jeśli do tej pory nie zauważyłeś to ja ci podpowiem, że ten portal nazywa się Rynek KOLEJOWY.
2013-03-19 07:45:22 Autor: emigrant
---.255.5.71

emigrant
W odpowiedzi na post Kolejarz z USA.:
"@Dzban

Zamiast pisać takie pierdoły z kolega Wyszyńskim, może byś zaczął pisać nie od prognoza Y, a skąd wziąć na kasę?. To jest istotne. To tak jakby goły dziad kalwaryjski kłócił się, jaki samochód kupić, czy Mercedesa czy Porsche.
A może nowa pożyczkę zaciągnąć?.


OFICJALNE DANE POLSKI.

W 1993 roku dług publiczny Polski wynosił 51,7 miliardów USD
W 2001 roku dług publiczny Polski wynosił 71,2 miliardów USD.
W 2002 roku dług publiczny Polski wynosił 352,6 mld zł
W 2003 roku dług publiczny Polski wynosił 408,6 mld zł
W 2005 roku dług publiczny Polski wynosił 466,6 mld zł
W 2006 roku dług publiczny Polski wynosił 506,2 mld zł
W 2007 roku dług publiczny Polski wynosił 527,4 mld zł
W 2008 roku dług publiczny Polski wynosił 597,7 mld zł
W styczniu 2009 roku dług publiczny Polski wynosił 583,9 mld, z czego zagraniczny 209,7 mld zł.
W 2009 roku dług publiczny Polski wynosił 669,9 mld zł
W 2010 roku dług publiczny Polski wynosił 747,9 mld zł
W marcu 2011 roku dług publiczny Polski wynosił 774,8 mld zł
W 2012 roku na koniec listopada dług publiczny Polski wynosił 801,1 mld zł

A pewnie dojedzie do tego niebawem nowa pożyczka, na wycieczki nowego papieża po Polsce. Wasze Pra,pra wnuki tego nie spłaca.


W USA tylko rząd USA ma zadłużenie wewnętrzne przekraczające cyfry w tym okienku. Ale biznes, gospodarka, import, eksport, budowy idą pełną para. Bo biznes nie jest powiązany z budżetem rządowym. Choć dobrze ze od 1 marca przykręcili trochę śrubę z tym rozdawaniem pieniędzy na prawo i lewo ubogim, jak i różne dofinansowania. Bo pakiet świadczeń socjalnych w USA przebijał na łeb, wszystkie kraje w dawnym bloku wschodnim komunistycznym. Wiec kilku milionom amerykanów nie opłacało się pracować, po co?, jak kasa była z różnych dofinansowań."
Ja bym tak nie panikował. Już niedługo cały ten system upadnie więc nie będzie żadnego długu bo nie będzie komu go spłacać. Cała prawda o kraju w którym mieszkasz, polecam: \"THERION PL\" http://www.youtube.com/watch?v=gctbYu1BA9Q
2013-03-24 15:04:58 Autor: inżynier_kolejnictwa
---.dynamic.chello.pl
W odpowiedzi na post Kolejarz z USA.:
"@inżynier_kolejnictwa