Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Więcej autobusów Toruń – Chełmża. Komunikacji zastępczej za pociągi brak

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
20-12-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Więcej autobusów Toruń – Chełmża. Komunikacji zastępczej za pociągi brak
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)Stacja Grudziądz
Od 16 grudnia Arriva na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Kujaw i Pomorza uruchamia dodatkowe autobusy liniowe z Torunia do Chełmży. Idealnie wciąż nie jest.

Przypomnijmy: w nowej umowie dotyczącej obsługi kujawsko-pomorskich kolejowych linii regionalnych, z nieznanych powodów (wciąż nie możemy się doczekać wyjaśnień ze strony urzędu) zabrakło zapisów o obsłudze autobusami zastępczymi fragmentu linii kolejowej 207 z Torunia Wschodniego do Chełmży (jest remontowany). W ostatniej chwili Arriva, która odpowiada też za obsługę linowymi autobusami odcinka Toruń – Chełmża, zgodziła się na honorowanie w nich kolejowych biletów, ale rozkład jazdy autobusów dalece rozmijał się z przyjazdami i odjazdami pociągów, które kursują między Grudziądzem a Chełmżą (ten odcinek został wyremontowany przed laty).

Od 12 grudnia było to przyczyną licznych skarg pasażerów. Urząd marszałkowski zareagował na to w czwartek 16 grudnia, udostępniając także nowy rozkład jazdy uzupełniony o nowe autobusy. Są one lepiej zgrane z pociągami, jednak trudno mówić o sytuacji idealnej. Nie ma odjazdów „door-to-door”, a różnice w przyjazdach i odjazdach pociągów i autobusów nierzadko przekraczają 20 minut.

– Informujemy, iż we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, od 16 grudnia 2021 roku uruchamiamy dodatkowe kursy autobusów regionalnych na trasie Toruń – Chełmża. Oznacza to dodatkowe kursy w dni robocze, soboty i niedziele, wybrane autobusy będą kursować w dniach 25 grudnia 2021 i 1 stycznia 2022, część kursów wydłużona jest do przystanku autobusowego "Dworzec Miasto" zlokalizowanego pod dworcem kolejowym Toruń Miasto – czytamy na stronie Arrivy.

Rozkład jazdy autobusów po zmianach dostępny jest tutaj.

Jak udało nam się dowiedzieć, PKP Polskie Linie Kolejowe odmówiły finansowania kolejowej komunikacji zastępczej, która działała między Chełmżą a Toruniem do 12 grudnia. Zadaliśmy spółce pytania dotyczące przyczyn odmowy.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5