NUMER 06/2021
NUMER 06/2021
Temat numeru:
Utrzymanie i naprawa taboru
szukaj
Śledź nas:

Wchodzi w życie nowy rozkład jazdy. Oto najważniejsze zmiany

| Paweł Rydzyński, Rynek Kolejowy 13.12.2014 153

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-12-13 08:31:33 Autor: Riviera
---.dynamic.gprs.plus.pl
Już dziś wiadomo, że pociągi osobowe Kolei Śląskich Lubliniec - Częstochowa zero zakłóceń. To cieszy!
2014-12-13 08:50:04 Autor:
---.222.109.110
@Riviera
- masz łosiu pendolino..
2014-12-13 10:25:47 Autor: pes
---.slupsk.vectranet.pl
Dlaczego Ustronie nie wróciło na E65 tak jak było wcześniej mówione, że po zakończeniu remontu tejże trasy Ustronie na nią wróci i dlaczego cały czas wężykuje po 8 będącej w stanie agonalnym ???

Oto czym ludzie w Polsce chcą podróżować i na co ich stać.

Akcja i petycja gazety o przywrócenie matejki

http://krakow.gazeta.pl/krakow/0,126828.html
2014-12-13 11:30:35 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
@pes/Arek
Jedzie trasą do tego przeznaczoną czyli tam, gdzie może zebrać pasażerów, ponadto jest trasowana na EU07 więc blokowanie szlaku byłoby ogromne.
2014-12-13 11:57:10 Autor: SAS
---.interq.pl
Na liniach 106 i 108 Rzeszów-Zagórz przeprowadzono wiele prac modernizacyjnych a od 1.01.2015 rzeszowskie PR zawieszają wszystkie 4 połączenia regionalne Zagórz-Jasło. Gdzie sens, gdzie logika?!
2014-12-13 12:13:19 Autor: pawwl
---.toya.net.pl
Szkoda, że Arriva nie zwiększyła kursów w relacji Kutno-Włocławek-Toruń Główny.

Taka linia, takie duże miasta i tylko 4 kursy dziennie?!!!
2014-12-13 12:39:00 Autor: pes
---.slupsk.vectranet.pl
W odpowiedzi na post scorpio:
"@pes/Arek
Jedzie trasą do tego przeznaczoną czyli tam, gdzie może zebrać pasażerów, ponadto jest trasowana na EU07 więc blokowanie szlaku byłoby ogromne."
Ustronie to pociąg nocny jeśli nie wiesz, więc co będzie blokował brutto na ET22....Skoro Pobrzeże dało się przetrasować na 09 to co za problem, z Ustroniem, tym bardziej, że wcześniej była o tym mowa...A o psędo tłumach pasażerów możliwych do zabrania 8 wielokrotnie pisaliśmy w innych postach...
2014-12-13 12:46:10 Autor: z torów plk
---.icpnet.pl
A dlaczego RK nie informuje, iz od 01.01.2015 dzięki "światłej" deyzji MIiR-ażu lecą RE Poznań - Frankfurt - Poznań ? Połączenie otwierane z wielką pompą niecałe pół roku wcześniej.
2014-12-13 13:10:00 Autor: scorpio
---.icpnet.pl
@z torów PLK
Żeby panu ułatwić dodam jeszcze, że z dniem 01 stycznia 2015 wylatują wszystkie finansowane z Ministerstwa Jedynie Słusznego pociągi międzynarodowe Przewozów Regionalnych czyli Grodno, Brześć, Ostrawa. Nie tylko więc FFO się najeździło.

@pawwl
Pretensje do 2 urzędów marszałkowskich, które wolą finansować "swoje kolejki".
2014-12-13 13:59:06 Autor: pawwl
---.toya.net.pl
@scorpio

To niech puszczą 2 ŁKA z Łodzi do Torunia :D
2014-12-13 14:08:13 Autor: z torow plk
---.icpnet.pl
Guzil mnie obchodzą poc dla przemytnikow ( np. Grodno), czy jakies Bohuminy. Niech wprowadzą poranny EC chociazby do Frankfurtu i późnowieczorny na powrót. Dalej sobie poradzę
2014-12-13 16:06:05 Autor: kolejowy men
---.139.32.203
"natomiast rozkład ŁKA na trasie do Koluszek budzi wątpliwości. Pociągi nie dojadą do Łodzi Kaliskiej, lecz skończą bieg na peryferyjnie położonej stacji Łódź Widzew lub pojadą do Zgierza."
Dlaczego budzi wątpliwości. Część pociągów dojedzie do Kaliskiej, a dzięki dojazdom bezpośrednim między Zgierzem a Koluszkami można będzie się przesiąść na pociągi do Częstochowy, Katowic, czy na pociąg do Wisły, gdzie wcześniej takiej możliwości nie było. Pozdrawiam.
2014-12-13 21:36:19 Autor: Adam Zz
---.wapgw.era.pl
"uruchomione zostaną 2 pary pociągów dziennie z Katowic do Kielc trasą przez CMK, z bardzo atrakcyjnym czasem przejazdu 2 godz. 15 min."
Żadna rewelacja. Mogło być: Kielce-Czarnca 53km-40 minut. Czarnca-Zawiercie ok 70km-35 minut. Zawiercie-Katowice 43km-35 minut. Razem 1:50.
Chyba że wszystkie postoje na Kielce-Czarnca i Zawiercie-Katowice. Wówczas fajna kombinowana relacja.
2014-12-13 21:47:09 Autor: easy busy
---.251.13.184
Jak całej Europie! W UE tylko. Panie Rydzyński, istotny błąd mertytoryczy. Redakcjo, sprostujcie.
2014-12-13 22:22:09 Autor: gość
---.toya.net.pl
Szkoda, że nie wspomnieliście nic o powrocie "Reymonta" i skrócenie czasu jazdy Łódź - Kraków do rekordowego zapewne czasu poniżej 3 godzin.
2014-12-14 01:44:33 Autor: Dziobię - więc jestem
---.centertel.pl
Ważną zmianą jest wprowadzenie pociągu TLK "Morcinek" Kielce - CMK - Katowice - Wrocław, które wraz IR "Bolko" (z/do Lublina) spowoduje, że WRESZCIE pierwszy raz od 2009 roku będzie można szybko i w miarę tanio pojechać z Katowic do Kielc na cały dzień i wrócić sprawnie. Podobnie i w przeciwną stronę.

I właśnie o to chodzi, tyle, że to same TLK powinny zapewnić to, aby KAŻDE miasto wojewódzki miało ZAWSZE co najmniej jedno połączenie poranne i jedno wieczorne z KAŻDYM sąsiednim miastem wojewódzkim!!!
2014-12-14 05:31:51 Autor: Bozia
---.as13285.net

Bozia
Przydałoby się wspomnieć o rekordowych Łódź - Kraków, czy to przez CMK (z Kaliskiej 3h, z Widzewa ~ 2:40), czy przez Częstochowę (Z Kaliskiej ~ 3:30, z Widzewa 3:20)
2014-12-14 08:44:42 Autor: mal
---.interq.pl
Rzeź w podkarpackiem. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014-12-14 08:49:38 Autor: jahooo
---.opera-mini.net
Rydzynski na prezydenta RP!
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 06/2021
NUMER 06/2021
Ostatnie miesiące przyniosły spore zmiany na rynku napraw taboru kolejowego. PKP Cargo sfinalizowało zakup zakładów w Gniewczynie, PKP Intercity Remtrak przejęło ostatecznie zakład w Opolu, a nieco wcześniej zakończyło rozbudowę swoich głównych zakładów. Ostatnie lata przyniosły także budowę wielu zapleczy utrzymaniowych, przeważnie w ramach realizacji dużych kontraktów taborowych. Pomimo tego ciągle utrzymują się mniejsze podmioty oferujące usługi naprawcze oraz większe zakłady jak Olkol. W tym numerze staraliśmy się porozmawiać z możliwie największą liczbą firm działających na tym rynku, by pokazać, jakie są perspektywy jego rozwoju na najbliższe lata.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.