Partnerzy serwisu:
Pasażer

Wkrótce zamknięcie podmiejskiej linii średnicowej. Gigantyczne utrudnienia

Dalej Wstecz
Data publikacji:
14-06-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa KM

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Wkrótce zamknięcie podmiejskiej linii średnicowej. Gigantyczne utrudnienia
fot. KM
Już za niewiele ponad tydzień, od 25 czerwca zamknięta zostanie warszawska podmiejska linia średnicowa. Wszystkie pociągi będą aż do 2 września musiały korzystać z Warszawy Centralnej i linii dalekobieżnej. Pasażerów większości linii KM i SKM czekają bardzo duże utrudnienia, a wiele połączeń będzie odwołanych.

Ledwie kilka dni temu, 11 czerwca, skończyło się obowiązywanie całkowitej przerwy w ruchu pociągów na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Radość. Pasażerowie nie mają się jednak z czego cieszyć - z powodu przebudowy Warszawy Zachodniej całkowicie zamknięta zostanie linia kolejowa 448 (podmiejska) - czyli dwa z czterech torów prowadzących przez centrum Warszawy.

Duże utrudnienia dla pasażerów


O planowanych utrudnieniach, które zapowiadaliśmy już w kwietniu, jako pierwsze poinformowały Koleje Mazowieckie. Jak podaje przewoźnik, z kierunku zachodniego tj. linii R1 (Warszawa – Skierniewice) oraz R3 (Warszawa – Kutno), wybrane pociągi przejeżdżać będą przez linię średnicową dalekobieżną. Pozostałe rozpoczną/zakończą bieg na stacji Warszawa Zachodnia lub Warszawa Główna.

Z kierunku wschodniego tj. linii R2 (Warszawa - Łuków) oraz R7 (Warszawa - Dęblin) część pociągów będzie kursowała po linii średnicowej dalekobieżnej. Pozostałe z nich rozpoczną/ skończą bieg na stacji Warszawa Wschodnia lub na przystanku Warszawa Stadion.

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na stronie Kolei Mazowieckich. O zmianach nie informują jeszcze ani PKP Intercity, ani SKM Warszawa. Na stronie tego ostatniego przewoźnika opublikowany rozkład jazdy dotyczy tylko okresu do 24 czerwca. Jak poinformował "Rynek Kolejowy" Tomasz Kunert z ZTM Warszawa, należy oczekiwać komunikatu o planowanej organizacji ruchu.

Jak będzie to wyglądać w praktyce? 

Według informacji z Portalu Pasażera PKP PLK, obecnie, przy otwartej linii średnicowej ale znaczących już utrudnieniach z powodu przebudowy, między godziną 7:00 a 8:00 od Warszawy Zachodniej do Warszawy Wschodniej przejeżdża siedem pociągów Kolei Mazowieckich, trzy SKM Warszawa i dwa PKP Intercity (przez Warszawę Centralną). 

Po zamknięciu torów podmiejskich, pomiędzy 7:00 a 8:00 z Warszawy Zachodniej do Warszawy Wschodniej pojadą te same dwa pociągi PKP Intercity, a do tego sześć pociągów Kolei Mazowieckich i tylko jeden SKM Warszawa. Z przyczyn oczywistych, wszystkie zatrzymają się w Warszawie Centralnej.

Między godziną 8:00 a 9:00 przez "średnicę" przejedzie tylko sześć pociągów - po trzy Kolei Mazowieckich i PKP Intercity - obecnie jest ich dziesięć. W odwrotną stronę, z Warszawy Wschodniej między 7:00 a 9:00 mamy obecnie do dyspozycji 16 pociągów; po zamknięciu torów podmiejskich (linii 448) będzie ich 14, w tym tylko jeden SKM Warszawa. 
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5