Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Prawdziwi atleci i armata z wiersza Tuwima w Jaworzynie Śląskiej!

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
26-06-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na szereg wakacyjnych, cyklicznych imprez związanych z koleją. Na pierwszej tegorocznej wakacyjnej imprezie aktorzy pokażą, jak rzeczywiście wyglądałaby lokomotywa z wiersza Tuwima!

W najbliższy weekend w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na wyjątkowe rozpoczęcie wakacji, które zainauguruje cykl weekendowych wydarzeń podczas całych wakacji. Będziemy się bawić i wspólnie działać w rytmie kultowego wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”! Zabawę poprowadzi i pomoże poruszyć lokomotywę mistrz słowa, aktor, pedagog dramy Darek Lech z Fundacja Tańca i Kultury Tanecznej „Choreia”. Pociąg złożony z prawdziwej lokomotywy parowej (OKi2-27) oraz 5 wagonów towarowych pomieści słonie, żyrafy, 1000 atletów i najprawdziwszą armatę… Animacje prowadzone będą w sobotę i niedzielę od godz. 12:00 do godz. 16:00.

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w samym sercu najstarszego węzła kolejowego na Śląsku znajduje się jedna z największych kolekcji zabytkowego taboru kolejowego w Polsce. Ponad 140 pojazdów kolejowych, w tym lokomotyw parowych, spalinowych i elektrycznych, wagonów oraz innych pojazdów szynowych prezentowanych na terenie zespołu dawnej parowozowni w Jaworzynie Śląskiej.

Poniżej grafik organizowanych przez Muzeum wydarzeń:

 • 26-27 czerwca Rozpoczęcie wakacji z Lokomotywą Tuwima – Rodzinna zabawa 12 00-16 00
 • 4 lipiec Niedziela z klasykami torów – Warszawami drezynami M20: pokazy 12 00-14 00
 • 10 lipiec Nocne Zwiedzanie – godz. 19 00
 • 17 lipiec „PO PROSTU PO POLSKU” Teatr Scena Kamienica we Wrocławiu z wyjazdowym koncercie w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku – godz. 16 00
 • 24 lipiec – Jaworzyna Śląska – Miasto Kolei – bezpłatny miejski spacer po Jaworzynie Śląskiej – odkrywamy własne dziedzictwo – godz. 11 00 – Start Stacja kolejowa
 • 25 lipiec Inscenizacja Lokomotywa J. Tuwima – Rodzinna zabawa
 • 1 sierpnia Niedziela z Warszawą M20 – pokazy 12 00-14 0
 • 8 sierpnia Inscenizacja Lokomotywa J. Tuwima – Rodzinna zabawa
 • 14-15 sierpnia Weekend z Tomkiem i jego Przyjaciółmi – event dla najmłodszych miłośników kolei
 • 21 sierpnia Nocne Zwiedzanie godz. 19 00
 • 28-29 sierpień Diesel Fest – Festiwal Lokomotyw Spalinowych – Zakończenie wakacji

W każdy weekend działa na terenie Muzeum gastronomią w autentycznym wagonie WARS, zwiedzanie z przewodnikiem, przejażdżki, odbywa się też gra terenowa.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5