NUMER 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Konkurencja na kolei
szukaj
Śledź nas:

Wagony Talgo w Warszawie (zdjęcia)

| ms, Rynek-Kolejowy.pl 08.12.2015 0

Wagony Talgo w Warszawie (zdjęcia)
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Wagony Talgo w Warszawie (zdjęcia)
Wagony Talgo w Warszawie (zdjęcia)
Wagony Talgo w Warszawie (zdjęcia)
Wagony Talgo w Warszawie (zdjęcia)
Wagony Talgo w Warszawie (zdjęcia)
Wagony Talgo w Warszawie (zdjęcia)
Wagony Talgo w Warszawie (zdjęcia)
Wagony Talgo w Warszawie (zdjęcia)
7 grudnia zestaw Talgo przebywał na bocznicy należącej do PKP Intercity w Warszawie. Dzięki uprzejmości spółki udało nam się sfotografować skład, który lada dzień zacznie wozić pasażerów na trasie Moskwa - Berlin.

Na Olszynce Grochowskiej skład przebywał 7 grudnia. W nocy z 7 na 8 grudnia udał się na kolejne testy na polskiej sieci kolejowej. Na bocznicę PKP Intercity został przyciągnięty przez elektrowóz EP 07 należący do PKP Cargo. Wkrótce hiszpańskie wagony, zakupione przez Rosyjskie Koleje, rozpoczną kursowanie z pasażerami. Więcej o nich przeczytasz TUTAJ.

Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Warszawa (4030)
2015-12-08 09:08:39 Autor: MKM
---.231.103.18
Ulubiona piosenka pasażerów... bo do Talga trzeba dwoje... ;)
2015-12-08 09:23:00 Autor: AndyChamp
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
dwojga...
2015-12-08 09:50:54 Autor: Dave
---.dynamic.chello.pl
Wygląda toto bardziej jak wagony metra a nie pociąg :)
2015-12-08 09:57:35 Autor: ola
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
coś mało kółek ma ten pociąg...
2015-12-08 10:21:23 Autor: hycel
---.84.246.233
Ruscy na każdym kroku robią nam koło pióra, a my będziemy puszczać Talgo przez Polskę. Gdyby u nas w kraju byli ludzie z jajami od razu wykryto by nieprawidłowości przy homologacji i nie dopuszczono by do ruchu.

Jak ruskim nie smakuje polska żywność inspektorzy sanepidu powinni każdorazowo gdy pociąg wjeżdża na teren Polski kontrolować żywność na pokładzie pociągu i nie wpuszczać ze względu "na przekroczone normy", bezpieczeństwo pasażerów i obywateli Polski. I ruscy mogli by nam skoczyć!!!

Jak będą dalej podskakiwać to wprowadzić natychmiastowy zakaz przelotów rosyjskich samolotów (linii lotniczych) nad terytorium Polski. To samo powinny zrobić Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja, Norwegia, a także Słowacja, Bułgaria, Rumunia. Ukraina już zrobiła. Niech latają bolszewicy nad kołem podbiegunowym i Atlantykiem jak chcą do przyjaciół Niemców (faszystów).
2015-12-08 10:32:51 Autor: qwqw
---.dynamic.chello.pl
@hycel przez takie myślenie jak prezentujesz wybuchają wojny. Trzeba być mądrzejszym od innych, a nie głupszym. Popatrz sobie na mapę, przeczytaj ilu mieszkańców ma Polska, ile Rosja, jakie oni mają uzbrojenie, jakie my, pomyśl o historii, a potem zastanów się co by się stało gdyby Rosja rzeczywiście postanowiła nas na dobre odwiedzić żeby sprawdzić czy ich obywatelom nie dzieje się krzywda w ich śmiesznym pociągu przejeżdżającym przez kropkę na mapie o nazwie Polska. Bardzo mi się nie podobają porządki w Rosji więc nie mam ochoty żeby wprowadzili je u nas.
2015-12-08 11:13:02 Autor: Tomo1976
---.centertel.pl
2015-12-08 11:31:54 Autor: suju
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@qwqw

hucel ma rację !!! ten kraj duży i uzbrojony? u nich panuje średniowiecze w armi a na ulicach pijaństwo. ruscy to tylko mocni w gębie są. poza tym, skoro oni nie chcą wielu naszych produktów, ten pociąg powinien mieć zakaz wstępu do POLSKI pod byle pretekstem.

a na marginesie, dobrze, że Polski producent nie produkuje takiego paskudztwa bo by dopiero był objeżdżany
2015-12-08 11:33:20 Autor: Czaderblader
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gdyby ktoś chciał je zobaczyć w ruchu, to nagrałem jego wjazd, przepięcie lokomotywy i odjazd z Warszawy Wschodniej :)

https://www.youtube.com/watch?v=6Ck-Q16XRKA
2015-12-08 11:47:59 Autor: Tomo1976
---.centertel.pl
@suju

I Rosja w ramach retorsji zablokuje pociąg kontenerowy z Polski do Chin. Przyczepią sie do byle a i "nowy jedwabny szlak" pójdzie się j...

Niemcy, Francuzi, Anglicy a nawet Czesi, Słowacy i Węgrzy handlują z Rosją bez żadnych skrupułów i nie przejmują się sankcjami. Tylko zbawcy świata Polaczkowie jak zwykle wyma ą szabelką i jak zwykle wyjdą na tym jak Zabłocki na mydle.
2015-12-08 11:59:33 Autor: qwqw
---.dynamic.chello.pl
@suju jeśli wierzysz, że mamy szanse nawet z nienajnowocześniejszą Ruską armią to jesteś niepoprawnym optymistą, oni by nas butami rozdeptali z racji przewagi liczebnej, a do tego weź pod uwagę desperację ruskiego żołnierza, który ma nie wiele do stracenia w porównaniu z naszymi grubaskami, którzy mają mieszkanie, samochód i wakacje w Egipcie. No i @Tomo1976 też sesnownie argumentuje....
2015-12-08 12:17:27 Autor: Ktosik
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Hycel jesteś prawdziwie polskim hyclem i debilem z polski BCD.......XYZ o IQ 40. Trzeba mieć totalnie nie po kolei żeby mieszać politykę z transportem.Prawdziwy pisuar do ktorego nie warto oddać swojego cennego moczu.
2015-12-08 12:27:53 Autor: peron7
---.play-internet.pl
do pseudo dziennikarzy z RKa,Cargo eksploatuje loki EU,a nie EP
2015-12-08 13:37:35 Autor: Hycel
---.84.246.233
do @Ktosik

Sam jesteś debilem pisząc takie posty....

Naprawdę nie widzicie pewnej analogii??? Ruscy jak tylko mogą uprzykrzają nam życie: żywność, transport, surowce... czego Ci jeszcze potrzeba??? A my co??? Będziemy dalej się podkładać, tak???

Można organizować wspólny transport i nie mam tu nic przeciwko, ale musi to być na zasadach partnerskich, a w przypadku Rosji tak nie jest. Ruscy zamykają naszym produktom drogę na ich rynek, a sami chcą tylko by im dawać... , bo im się należy, drudzy się nie liczą...

Właśnie takie myślenie bez swojego zdania sprowadza nas do roli wasali.
2015-12-08 13:52:44 Autor: Niehycel
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Hycel

Chciałem coś napisać, ale uznałem że nie ma sensu. Tak nie zrozumiesz...
2015-12-08 14:01:31 Autor: drops
---.atman.pl
Szkoda, że nie będzie można do nich wsiąść w Warszawie :(
2015-12-08 14:37:14 Autor: MichalM
---.33.94.82
Nowe wagony PICu:-)

http://www.tvs.pl/informacje/kiedy-koniec-remontu-dworca-w-gliwicach-koncowy-termin-przesuniety
2015-12-08 16:38:35 Autor: D.O
---.jkns.pl
Te składy nawet nie są brzydkie, to by było bardzo krzywdzące określenie dla rzeczy brzydkich, ten przód jest fatalny,nie wyobrażam sobie że można zaprojektować coś jeszcze bardziej szkaradnego :)
2015-12-08 17:59:48 Autor: CLiq
---.wet-group.com
Nie bedzie sie zatrzymywal w Warszawie? To ma byc pociag eksterytorialny?
2015-12-08 18:11:22 Autor: erto
---.play-internet.pl
Miesiąc temu rosyjski skład Talgo (w starych barwach) stał w Berlinie.
2015-12-08 18:17:58 Autor: ...
---.adsl.inetia.pl
2015-12-08 18:31:14 Autor: Tomo1976
---.centertel.pl
@hycel

No popatrz pan a Czesi, Słowacy i Węgrzy jakoś potrafią się z Rosją dogadać i jeszcze na tym zyskać. No ale tamtejsze władze są pragmatyczne i nie wchodza na siłe w cztery litery Stanom zjednoczonym.
2015-12-08 21:34:18 Autor: xenomorf
---.internetia.net.pl
W odpowiedzi na post D.O:
"Te składy nawet nie są brzydkie, to by było bardzo krzywdzące określenie dla rzeczy brzydkich, ten przód jest fatalny,nie wyobrażam sobie że można zaprojektować coś jeszcze bardziej szkaradnego :)"
2015-12-08 22:40:50 Autor: emigrant
---.dynamic.upc.ie

emigrant
W odpowiedzi na post D.O:
"Te składy nawet nie są brzydkie, to by było bardzo krzywdzące określenie dla rzeczy brzydkich, ten przód jest fatalny,nie wyobrażam sobie że można zaprojektować coś jeszcze bardziej szkaradnego :)"
czasem rozwalają mnie te opinie na temat jakie to brzydkie pociągi będą jeździć po Polsce. Co by nie mówić to wszystko co nowe to jest i tak ogromnym skokiem technicznym w stosunku do tego co było nawet jako nowe w ciągu ostatnich 25 lat.

Pociąg z boku wygląda jak TGV i jest ładniejszy od Dart a może i nawet Flirt. A czoło to to nie jest tylko koniec składy wagonowego który i tak jest piękniejszy od np. końca wagonów TGV bez lokomotywy i będzie widzialny tylko na końcu składu, bo z przodu będzie,a chyba zanosi się na to "cud piękna i nowoczesnej techniki" jakim jest EU07 rodem z epoki pobiedy
2015-12-08 23:04:21 Autor: qasc
---.play-internet.pl
@D.O
Wagony skrajne w takim składzie to wagony techniczne; ich 'uroda' to drugorzędna kwestia, dominuje pragmatyka.
2015-12-08 23:12:02 Autor: qasc
---.play-internet.pl
@suju
Dziwna uwaga pod adresem PESA... W Niemczech pierwotnie 'Talgo' jeździło między Bonn i Berlinem z przeznaczeniem dla polityków :) Luksusowy pociąg, zawsze z wagonem do przewozu PKW; gwarantowano, oprócz miejsc w wag. sypialnym, miejsca siedzące do pracy odrębnym wagonie i w wag. restauracyjnym. Jeździł w barwach InterRegio.
2015-12-08 23:20:37 Autor: tom116
---.1.e-malbork.net
Skład jest ciągnięty przez lokomotywę czy samodzielnie się porusza?
2015-12-09 00:37:15 Autor: Zachodniopomorski Smerf
---.sta.asta-net.com.pl
Hehe co to jest? Mi bardziej przypomina kolejkę metra niż pociąg....ale muszę zauważyć, że blacha też jest pofalowana, a w końcu włosi składali. Przy okazji wyprzedziłem tych co tak narzekali na DARTA z Pesy, że "Polacy nie potrafią zrobić porządnego pociągu, a inni w około potrafią no i że blacha pofalowana jest" Jak widać na załączonym obrazku nie potrafią, a DART jest o wiele lepszy :)
2015-12-09 23:10:52 Autor: emigrant
---.dynamic.upc.ie

emigrant
W odpowiedzi na post Zachodniopomorski Smerf:
"Hehe co to jest? Mi bardziej przypomina kolejkę metra niż pociąg....ale muszę zauważyć, że blacha też jest pofalowana, a w końcu włosi składali. Przy okazji wyprzedziłem tych co tak narzekali na DARTA z Pesy, że "Polacy nie potrafią zrobić porządnego pociągu, a inni w około potrafią no i że blacha pofalowana jest" Jak widać na załączonym obrazku nie potrafią, a DART jest o wiele lepszy :)"
przedostatnie zdjęcie widać wyraźnie że nie jest pofalowana Dart jest o wiele gorzej zrobiony
2015-12-11 18:14:03 Autor: Zachodniopomorski Smerf
---.sta.asta-net.com.pl
@emigrant


Na zdjęciu tego tak nie widać, ale na nagraniu, to i owszem https://www.youtube.com/watch?v=6Ck-Q16XRKA
2015-12-13 23:24:33 Autor: emigrant
---.dynamic.upc.ie

emigrant
W odpowiedzi na post Zachodniopomorski Smerf:
"@emigrant


Na zdjęciu tego tak nie widać, ale na nagraniu, to i owszem https://www.youtube.com/watch?v=6Ck-Q16XRKA"
no idealnie nie jest ale Dart hmmm... sam zobacz. Najlepiej po 2 minucie:

https://www.youtube.com/watch?v=w9EgGcQGz7A
2015-12-13 23:32:24 Autor: emigrant
---.dynamic.upc.ie

emigrant
i dla porównania Flirt 3:

https://www.youtube.com/watch?v=u2Q52ol-VnM
2015-12-13 23:36:43 Autor: emigrant
---.dynamic.upc.ie

emigrant
https://www.youtube.com/watch?v=0NkedPwOWvc
2015-12-22 02:29:39 Autor: qasc
---.play-internet.pl
@tom116
Zawsze lokomotywa; żaden znany mi zestaw Talgo nie był projektowany pod wagon sterujący.
2016-01-04 22:20:26 Autor: emigrant
---.dynamic.upc.ie

emigrant
W odpowiedzi na post qasc:
"@tom116
Zawsze lokomotywa; żaden znany mi zestaw Talgo nie był projektowany pod wagon sterujący."
wagony sterownicze też są
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Fotorelacje

Wiecej z regionu:

Warszawa (4030)

Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
W najnowszym numerze miesięcznika podsumowujemy 2018 rok na kolei i jak zawsze – stawiamy pytania o przyszłość. Wspólnie z RBF piszemy o konkurencji kolei, a także o potrzebie waloryzacji kontraktów na budowach. Rozmawiamy m. in. z J. Malinowskim, prezesem ŁKA i K. Magierowskim, prezesem KZŁ. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR