Partnerzy serwisu:
Pasażer

W wakacje codziennie ponad 100 dodatkowych połączeń Polregio

Dalej Wstecz
Data publikacji:
23-06-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa PolRegio

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
W wakacje codziennie ponad 100 dodatkowych połączeń Polregio
fot. Polregio
Wraz z oficjalnym zakończeniem roku szkolnego rozpoczyna się sezon wakacyjny, Polacy ruszają więc na urlopy. Dlatego Polregio, jak co roku, uruchamia dodatkowe pociągi oraz zwiększa częstotliwość na najpopularniejszych trasach w okresie turystycznym. W tym roku będzie to 107 dodatkowych połączeń dziennie. Na podróżnych czekają również specjalne bilety w atrakcyjnych cenach – podaje komunikat prasowy.

Oferta Polregio na wakacyjne wyjazdy obejmuje kilka rodzajów biletów dostępnych w całym kraju – m.in. specjalną ofertę na weekendy, czy promocję „TY i raz, dwa, trzy”.

Bilet turystyczny, dostępny w cenie 56,70 zł umożliwia nieograniczone podróże pociągami po całej Polsce od 18:00 w piątki do 06:00 w poniedziałki. Bilet jest honorowany w pociągach REGIO (za wyjątkiem pociągów specjalnych) oraz pociągach osobowych Arrivy RP, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich (z wyjątkiem odcinka Kraków Olszanica – Kraków Lotnisko – Kraków Olszanica), jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter).

Z kolei Mini bilet turystyczny kosztuje 46,40 zł i pozwala podróżować bez limitu po całej Polsce pociągami POLREGIO od piątku od 18:00 do poniedziałku do 06:00. Bilety turystyczny oraz Mini bilet turystyczny można kupić w automatach biletowym lub VIDEOMATACH Polregio. Natomiast Bilet mini turystyczny można dodatkowo zakupić także w systemie sprzedaży bilety.polregio.pl oraz mobilnej aplikacji mPOLREGIO.

Z kolei „Ty i raz, dwa, trzy” to oferta na podróże wakacyjne dla większych grup. Można dzięki niej taniej podróżować w towarzystwie jednej, dwóch lub trzech osób do tej samej stacji przeznaczenia, tym samym pociągiem. Dla pierwszej osoby wydaje się bilet jednorazowy, koszt biletu liczony jest wg. taryfy normalnej lub z ulgą ustawową. Dla pozostałych osób bilety są tańsze o ok. 30% od taryfy normalnej. Bilety z tej oferty można kupić w automacie biletowym, videomacie Polregio , na stronie bilety.polregio.pl oraz w aplikacji mobilnej POLREGIO, jak również na stronach internetowych i przez aplikacje do zakupu biletów kolejowych.

Ponadto jak podaje przewoźnik, Polregio uruchamia nowe połączenia i zwiększa częstotliwość na najpopularniejszych trasach w poszczególnych regionach.

Województwo podlaskie

W województwie podlaskim Polregio uruchomiło 6 par pociągów na trasie Białystok – Waliły, począwszy od 3 czerwca do 30 września. Dodatkowa, siódma para pociągów zostanie uruchomiona 15 sierpnia. Ponadto, pociągi Polregio regularnie kursują na typowo wakacyjnych trasach Białystok - Suwałki, Siedlce - Czeremcha/Hajnówka - Białystok oraz Białystok - Osowiec (Ełk).

Województwo kujawsko-pomorskie

Podróżni z województwa kujawsko-pomorskiego mogą dojechać nad morze – całoroczne pociągi kursują na trasie Bydgoszcz Główna – Gdynia Główna.

Województwo pomorskie

Od 24 czerwca do 2 sierpnia funkcjonować będzie wakacyjne połączenie na trasie Łeba - Gdynia Główna. Ponadto, w województwie pomorskim kursują również całoroczne pociągi relacji Gdynia Główna - Gdańsk Wrzeszcz - Kościerzyna oraz Gdynia Główna - Hel - Gdynia Główna, które w sezonie wakacyjnym służą turystom. Na popularnej trasie na Hel w sezonie wakacyjnym uruchomione zostały dwa dodatkowe połączenia tam i z powrotem, relacji Gdynia Główna - Hel - Gdynia Główna.

Należy też zwrócić uwagę pasażerów, że ze względu na ograniczoną długość peronów oraz brak mijanek, pociągi kursujące w trasach na Hel w okresie wakacyjnym mają ograniczoną liczbę miejsc, w tym zwłaszcza ograniczoną liczbę miejsc na rowery. Przewoźnik zaprasza do wcześniejszego planowania wycieczek bądź korzystania z lokalnych wypożyczalni rowerów.

Województwo świętokrzyskie

W świętokrzyskim wakacyjny rozkład jazdy działa już od 11 czerwca. Pociągi w relacji Kielce – Częstochowa - Kielce oraz Częstochowa – Busko Zdrój - Częstochowa zatrzymują się na stacji Włoszczowa Północ, a wszystkie pociągi z Kielc w kierunku Włoszczowej kończą i rozpoczynają bieg na stacji Włoszczowa Północ. Ponadto od 11 czerwca pociągi w kierunku do Buska-Zdroju i z powrotem kursują bez utrudnień związanych z autobusową komunikacją zastępczą.

Województwo małopolskie

W regionie stale kursują pociągi na trasie: Kraków - Krynica-Zdrój - Kraków. W okresie wakacyjnym rozkład przewiduje powrót pociągów na trasę Kraków - Zakopane - Kraków.

Codzienne połączenia są zaplanowane także w ramach superREGIO "ENERGYLANDIA" na trasie Katowice - Zator-Katowice od 23 czerwca do 31 sierpnia. Dodatkowe kursy są planowane również na trasie Kraków - Zator Park Rozrywki - Kraków w dniach 1-31 sierpnia. Ponadto do dyspozycji pasażerów są pociągi stałego kursowania na trasie: Kraków- Krynica-Zdrój - Kraków oraz Kraków – Zakopane - Kraków.

Województwo lubelskie

Polregio uruchamia pociągi sezonowe na trasach: Lublin - Bełżec-Lublin, Lublin - Jarosław – Lublin, Zamość - Rzeszów – Zamość, Chełm - Włodawa – Chełm. Pociągi na Roztocze kursują w sezonie wakacyjnym w okresie 24 czerwca – 31 sierpnia, natomiast na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie kursują w każdy weekend od 24 czerwca do 27 sierpnia oraz dodatkowo 14 i 15 sierpnia.

Województwo łódzkie

Połączenia całoroczne umożliwiające zwiedzanie innych miast to Warszawa – Łódź, Łódź – Poznań oraz Częstochowa – Łódź. W Łodzi można zwiedzić np. Orientarium ZOO Łódź, stanowiące najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęconemu faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej oraz EC1 Łódź Centrum Nauki i Techniki. Dworzec Łódź Kaliska znajduje się tylko 15 minut drogi pieszo od Orientarium ZOO Łódź.

Województwo warmińsko-mazurskie

Pasażerowie poszukający połączeń wakacyjnych mogą skorzystać z regularnych połączeń na trasach: Olsztyn - Szczytno - Pisz – Ełk, Olsztyn - Giżycko oraz Olsztyn - Ostróda - Iława.

Województwo wielkopolskie

Przez cały okres wakacyjny pasażerowie korzystać mogą z regularnych połączeń do Kołobrzegu, Świnoujścia i Międzyzdrojów. Ponadto, Wielkopolski Zakład Polregio w Poznaniu uruchamia także połączenie relacji Poznań - Szklarska Poręba.

Województwo podkarpackie

W okresie wakacyjnym Polregio uruchamia w województwie podkarpackim pociągi na trasach: Rzeszów/Sanok - Medzilaborce (od 24 czerwca od 3 września), Rzeszów - Zamość/Sandomierz (od 24 czerwca do 27 sierpnia) oraz Jarosław - Lublin (również od 24 czerwca do 27 sierpnia).

Województwo zachodniopomorskie

Zachodniopomorski Zakład Polregio w Szczecinie na okres wakacyjny zapewnia pociągi na trasie Koszalin - Mielno Koszalińskie.

Województwo dolnośląskie

Dostępny jest pociąg relacji Poznań - Szklarska Poręba, który odjeżdża z Wrocławia Głównego w godzinach porannych. Godziny pociągu powrotnego są dostosowane do potrzeb turystów - odjazdy ze Szklarskiej Poręby Górnej odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 12:45, natomiast w soboty, niedziele i święta o godz. 15:33. W skład pociągu wchodzi wagon przystosowany do przewozu rowerów oraz wagon cafeREGIO.

Województwo lubuskie

Podczas weekendów w okresie 24 czerwca - 3 września kursować będzie pociąg na trasie Zielona Góra - Szczecin - Międzyzdroje - Świnoujście (skomunikowanie z pociągiem 88217 z Gorzowa Wielkopolskiego na stacji Kostrzyn). Pociąg relacji Zielona Góra – Łagów będzie dostępny w soboty, niedzielę i święta od 24 czerwca do 27 sierpnia. W tym samym okresie i dniach tygodnia dostępna będzie też wakacyjna trasa Gorzów Wlkp. – Wierzbno.

Dodatkowo w lubuskim funkcjonuje IV już edycja akcji „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami Polregio” – na podróżnych czekają oferty bardzo ciekawych wycieczek na trasach: Gorzów Wielkopolski – Pszczew (26 czerwca), Zielona Góra – Pszczew (10 lipca), Zielona Góra – Przewóz/Park Mużakowski (24 lipca i 18 września), Gorzów Wielkopolski – Pszczew (7 sierpnia), Zielona Góra – Bolesławiec (21 sierpnia) oraz Gorzów Wielkopolski – Lubniewice (4 września).

Ze szczegółowym rozkładem jazdy i mapą połączeń można zapoznać się na stronie internetowej Polregio.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Biznes

Lubuskie: Ruszył skład wagonowy Polregio

Jakub Madrjas 20 lipca 2023

Ruszyła nowa wakacyjna kampania reklamowa Polregio [FILMY]

Pasażer

Mediator w sporze związków z Polregio

Biznes

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5