Partnerzy serwisu:
Pasażer

W ten weekend samochód zostaw w garażu – wybierz pociąg i rower

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-09-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
W ten weekend samochód zostaw w garażu – wybierz pociąg i rower
Fot. PKP Intercity
W nadchodzący weekend z okazji „Dnia bez samochodu” postaw na ekologiczne środki transportu: pociąg i rower. Planując piątkowy, sobotni czy niedzielny wypad za miasto pamiętaj o wyjątkowej promocji. Wybierając się w podróż składem PKP Intercity możesz zabrać ze sobą swój jednoślad bez konieczności nabywania biletu na jego przewóz.

Corocznie obchodzony 22 września „Dzień bez samochodu” to zwieńczenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Celem wydarzenia jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla ich zdrowia przyzwyczajeń oraz działanie na rzecz powstrzymania niekorzystnych zmian klimatycznych. Dlatego w tym czasie propagowane jest korzystanie z różnych form komunikacji publicznej. Pociągi są jednymi z najbardziej ekologicznych środków transportu. Nowoczesne elektryczne zespoły trakcyjne PKP Intercity, a także nowe i zmodernizowane wagony czy lokomotywy są projektowane z myślą o ochronie środowiska naturalnego.

Bezpłatny przewóz roweru

Wybierając się w podróż w nadchodzący weekend, można pociągiem bezpłatnie przewieźć rower. Aby to zrobić, należy w kasie biletowej zgłosić chęć skorzystania z promocji, która obowiązuje od piątku do niedzieli*. Przed planowaniem podróży warto sprawdzić czy wybrany pociąg jest dostosowany do przewozu jednośladów. Informacje o zestawieniu składów można znaleźć na stronie www.intercity.pl.

Zaplanuj rowerową wycieczkę

Z roku na rok jazda rowerem staje się coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. W całym kraju powstają nowe ścieżki i szlaki rowerowe, do wielu z nich dotrzemy szybko i komfortowo pociągami PKP Intercity. Dzięki temu wycieczki rowerowe nie muszą ograniczać się tylko do miejsc zamieszkania. Na przykład piękno Polski Wschodniej można podziwiać w czasie wycieczek rowerowych na trasie Green Velo. Szlak wiedzie przez pięć regionów: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Do stolic wszystkich tych województw można dotrzeć pociągami PKP Intercity.

Proponowane kierunki:
- szlaki rowerowe w Górach Świętokrzyskich
dojazd z Krakowa do Kielc składem IC Żeromski (wyjazd o 7:24, przyjazd 9:04)
- szlaki rowerowe w Puszczy Białowieskiej i Knyszyńskiej
dojazd z Warszawy do Białegostoku składem IC Słonimski (wyjazd o 10:10, przyjazd 12:27)

Więcej informacji o promocji pod linkiem.

Gdzie ustawić rower w pociągu?

W pociągach PKP Intercity rowery można przewozić w wyznaczonych do tego miejscach:
• w każdym pociągu kategorii Express InterCity Premium obsługiwanymi pojazdami Pendolino znajdują się 4 stojaki na rowery,
• w pociągach kategorii Express InterCity jest do tego przeznaczona specjalna przestrzeń w wagonach 2. klasy,
• w pociągach kategorii InterCity kursują pojazdy FLIRT3 oraz PesaDART, w których do dyspozycji pasażerów jest 6 stojaków na rowery. Natomiast w pociągach zestawionych z wagonów znajdują się wieszaki w specjalnie dostosowanych wagonach,
• w składach Twoich Linii Kolejowych można umieścić rowery w pierwszym przedsionku pierwszego wagonu lub ostatnim przedsionku ostatniego wagonu.Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5