Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

W pociągach PKP Intercity brakuje wagonów restauracyjnych

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
16-12-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

TABOR I TECHNIKA
W pociągach PKP Intercity brakuje wagonów restauracyjnych
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Od połowy listopada PKP Intercity ma duże problemy z włączaniem do pociągów ekspresowych i IC wagonów restauracyjnych. Brakuje ich także w pociągach międzynarodowych.

11 grudnia pojazdów z usługa gastronomiczną zabrakło w aż 10 pociągach, w tym w dwóch międzynarodowych, 14 grudnia wagonów barowych zabrakło w sześciu pociągach a dzień wcześniej w pięciu. Absolutny rekord padł 10 grudnia, gdy wagony restauracyjne nie zostały dołączone do aż 15 pociągów. Problemy o których spółka informuje pasażerów często na krótko przed udaniem się w podróż, trwają od połowy listopada. Od tego czasu było zaledwie kilka dni, gdy wagony restauracyjne znalazły się we wszystkich pociągach, gdzie zostały zaplanowane.

PKP Intercity tłumaczy brak wagonów w składach koniecznością wykonania planowych przeglądów. Ale też nagłymi awariami. – Wagony gastronomiczne są wyłączane na planowe naprawy bieżące oraz na nieprzewidziane naprawy awaryjne – oszczędnie komunikuje spółka. Nie ma dla nich zastępstwa.

Problemy PKP Intercity z należytą liczbą wagonów gastronomicznych ciągną się od połowy 2017, gdy po wykryciu wad konstrukcji, trzeba było wyłączyć z ruchu aż 6 takich pojazdów, niemal z dnia na dzień. W zastępstwie za nie przebudowane na restauracyjne zostaną wagony 1 klasy. Będzie ich 10. – Pierwsze wagony z H. Cegielski FPS, zgodnie z podpisanym harmonogramem, powinny być oddane w lipcu 2020 r. – napisała Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

16 grudnia spółka nie informowała już o problemach z dostępnością wagonów gastronomicznych.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5