Partnerzy serwisu:
Pasażer

W lutym ruszy bezpośredni pociąg Przemyśl – Kijów

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
W lutym ruszy bezpośredni pociąg Przemyśl – Kijów
Fot. M. Szymajdazdjęcie ilustracyjne
– Koleje Ukraińskie wydłużą kursy dwóch pociągów z Przemyśla. Zamiast do Kijowa dotrą aż do Charkowa – czytamy w komunikacie ukraińskich kolejarzy.

O nowych pociągach Ukrzaliznycia poinformowała z ostatnim dniem stycznia. Pierwszą zmianą będzie kursujący co dwa dni pociąg (w dni nieparzyste) Charków – Przemyśl, który z Przemyśla odjeżdżać będzie o 13:45 i przez Kijów dojedzie do Charkowa na 10:01. Z Charkowa ten pociąg będzie wyjeżdżać o 14:07 (w Kijowie o 21:04, w Przemyślu o 11:13). Pierwszy kurs pojedzie 19 lutego z Charkowa.

– Pociąg ten zapewni mieszkańcom Charkowa codzienne połączenia z Polską, ponieważ uruchomiony kilka miesięcy temu pociąg nr 93/94 Charków – Chełm kursuje z Charkowa w dni parzyste – napisały Koleje Ukraińskie. Zamiennie więc będą jeździły pociągi z Charkowa do Przemyśla i Chełma. Na obu stacjach można przesiąść się do pociągów kursujących po normalnym torze, kursującym w głąb Polski.

Pewne zmiany zajdą w kwestii obsługi pociągu Kijów Express z Warszawy do Kijowa i z powrotem. Ukraińcy wystawią do jego obsługi część wagonów tylko do Chełma (nie będzie w nich możliwości wymiany wózków, więc skończą bieg w tym mieście, gdzie dochodzi tor 1520 mm), ale w Chełmie będzie możliwość kontynuowania podróży w polskich wagonach, po przesiadce. Będą to wagony PKP Intercity, które zostaną połączone z grupą wagonów z Kijowa, gdzie istnieje możliwość zmiany wózków na te obsługujące tor 1435 mm. Finalnie więc część pasażerów będzie musiała się przesiąść w Chełmie, a część pojedzie bezpośrednio, w wagonach ukraińskich. Czas odjazdu z Kijowa i czas przyjazdu do Warszawy pozostanie dla obu grup podróżnych taki sam.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5