Partnerzy serwisu:
Pasażer

Uwaga na maile podszywające się pod PKP Intercity

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-05-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Uwaga na maile podszywające się pod PKP Intercity
fot. PKP IC
W ostatnim czasie obserwujemy wzmożone kampanie spear phishingowe, tj. maile z wirusem podszywające się pod spółkę PKP Intercity – ostrzega pasażerów przewoźnik. Pod żadnym pozorem nie można odpowiadać na taką korespondencję, uruchamiać załącznika lub podejrzanego linka oraz bez sprawdzenia nie udostępniać żadnych poufnych informacji, haseł, loginów, itp.

Jak ostrzega PKP IC, atakujący wysyłają wiadomości mailowe, w których proszą o przeczytanie załącznika, odpisanie na przesłaną wiadomość itp. – Nadawcy prawdopodobnie wykorzystują ogólnodostępne w Internecie adresy e-mail należące do pracowników PKP Intercity – czytamy.

Treść wiadomości jest krótka, lecz poprawnie skonstruowana pod względem językowym, co dodaje im autentyczności, jednak najczęściej pozbawiona jest formalnego podpisu.

Cyberataki mogą przybierać różne formy. W przypadku pojawienia się podejrzenia lub faktu takiego ataku prosimy pod żadnym pozorem nie odpowiadać na taką korespondencję, nie uruchamiać załącznika lub podejrzanego linka oraz bez sprawdzenia nie udostępniać żadnych poufnych informacji, haseł, loginów itp. – ostrzega spółka.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5