NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

UTK zajęło się awarią w PKP Intercity

| UTK / ms, Rynek-Kolejowy.pl 16.07.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-07-16 11:10:02 Autor: ? a t e r a z k t ó r y ?
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tak ukochane rządowe dziecko kontrolować? No wiecie? Nieładnie, a fe, siadł i wstydził się.
2015-07-16 11:11:04 Autor: pmpoznan
---.174.212.231
UTK powinno również surowo karać i nie czekać i tak:

• nie działający system biletowy: 1.959.000 zł

• z uszkodzonymi blokadami drzwi bocznych, w tym również w zmodernizowanych wagonach sypialnych z elektronicznym sterowaniem otwierania drzwi: 9.293.000 zł + 3.000.000 euro za zagrożenie bezpieczeństwa

• z niesprawnymi drzwiami między wagonami: 5.920.000 zł + 3.000.000 euro za zagrożenie bezpieczeństwa

• z niesprawnym ryglem drzwi bocznych: 2.020.000 zł + 3.000.000 euro za zagrożenie bezpieczeństwa

• z zerwanymi plombami „zamykania automatycznego drzwi bocznych: 890.000 zł

• z brakiem wody: 500.000 zł

• z brakiem gaśnic w miejscach do tego wyznaczonych: 8.920.000 zł + 2.000.000 euro za brak wyposażenia podstawowego.

Gdyby PKP IC takie kary miało płacić to by w końcu zbańczyło, tym bardziej że UTK powinno skontrolować WSZYSTKIE POCIĄGI URUCHAMIANE PRZEZ IC!!!!
2015-07-16 11:45:50 Autor: Razio1
---.opera-mini.net
A może niech UTK się zainteresuje niesprawnym radiowezłem w pożyczonych wagonach od Czechów :D
2015-07-16 12:49:06 Autor: .Piotr
---.imir.agh.edu.pl
"UTK zajęło się awarią w PKP Intercity"

No, to teraz wiemy, kto się tym zajął i usunął awarię! Brawo fachowcy z uteku!



Dla niewtajemniczonych - to oczywiście ironia ;)
2015-07-16 12:52:14 Autor: ted
---.153.102.250
Proponuję jeszcze NIK i CBA żeby sprawdziły ile kasy poszło na ten system, różne opracowania i analizy sporządzone przez dyletantów, które trafiły na półki, dlaczego spółka po realizacji jednego z największych w historii programów modernizacji taboru nie ma czym ludzi wozić w wakacje. Dlaczego, skąd i za ile pożycza się lokomotywy i wagony itd. Generalnie w światku kolejowym aż huczy o tym, ale w mediach czytamy o kolejnych sukcesach.
2015-07-16 13:21:00 Autor: zagłębiak
---.dynamic.chello.pl
Te laski z UTK, to jakaś porażka! Wracałem ostatnio uznamem, poszły do WC i stwierdzają że brak jest wody w kiblu. Ja patrzę, a one pompują nerwowo w ten pedal. [Admin: zmoderowano]
... Odezwałem się, że trzeba nacisnąć i chwile poczekać. Stwierdziły, żebym się nie wtrącał... Oczywiście woda była... Pozdrawiam UTK z Krakowa.
2015-07-16 13:21:45 Autor: zagłębiak
---.dynamic.chello.pl
[Admin: zmoderowano] Wracałem ostatnio uznamem, poszły do WC i stwierdzają że brak jest wody w kiblu. Ja patrzę, a one pompują nerwowo w ten pedal. Odezwałem się, że trzeba nacisnąć i chwile poczekać. Stwierdziły, żebym się nie wtrącał... Oczywiście woda była... Pozdrawiam UTK z Krakowa
2015-07-16 14:43:59 Autor: Głos z USA
---.56.7.202
W Polsce zawsze na PKP były 3 grupy ludzi. Owce, Wilki i psy pasterskie. PRL już nie ma ale żyje się i myśli czasami z PRL. Nie ma systemu niezawodnego, nawet w Amtrak potrafi w roku paść, i nikt prezesa nie zwalnia. Ale w 30 minut pracuje zastępczy Server. W dobie informatyki by 3 dni naprawiać system, to tam się chyba pracuje na 1/4 etatu. Czasy się zmieniają ale nie na kolei. W takim LOT w Krakowie czy w Warszawie aż się chce iść tam potwierdzać odlot. Miło i sympatycznie. Iść do Jaś kolejowych to jak do matki przełożonej w burdelu.
2015-07-16 14:46:03 Autor: Głos z USA
---.56.7.202
Miało być iść do kas kolejowych....
2015-07-16 20:57:02 Autor: MA
---.dynamic.mm.pl
do szczekania z usa:
to jeszcze sie chodzi potwierdzac odlot?
no popatrz pan, jakies specjalne traktowanie pan ma
ja latam w miare czesto i od kilku dobrych lat nie musialem niczego potwierdzac.
a tak nawiasem to kiedy pan lecial w realu ostatnio?
nie w snach po dopalaczu
2015-07-16 22:51:44 Autor: pwlk
---.play-internet.pl
Znam paru takich co wyemigrowali do USA i są jacyś dziwni. Oni też opowiadają takie bzdury jak ten troll tutaj i myślą, że PRL wciąż trwa, a w sklepach nic nie ma. Rodzinka z USA przysyła paczki z rzeczami, które tu można kupić bez problemu. Zarozumiali jak nie wiadomo co, w kółko wychwalają - u nas w USA to jest to i tamto i w ogóle cud, a was w Polsce to czas zatrzymał się 30 lat temu.
2015-07-17 01:09:07 Autor: Głos z USA
---.56.6.65
@MM

Ty latasz jak najtaniej czyli bilet do zarobków, wiec nie potrzebujesz potwierdzać odlotu. Ja latam na bilecie z otwartą datą, są zazwyczaj droższe od biletów z datą określoną dokładnie. Miejsca na lot, dla biletów wystawionych z otwartą datą, są rezerwowane w zależności od dostępnych wolnych miejsc na pokładzie dla odpowiedniej, podanej klasy. Ważność biletu otwartego następuje w chwili wpisania daty i numeru lotu. Jeżeli się nie zna dokładnej daty powrotu?, najlepiej jest kupić bilet z otwartą datą!!!.
2015-07-17 08:46:55 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@głos z USA
A dlaczego latasz tylko LOTem?
Boisz się zagranicznych stewardess czy przeraża Ciebie Heathrow albo inny Charles de Gaulle?
2015-07-17 09:26:18 Autor: MA
---.dynamic.mm.pl
@ szczekanie z usa
Nastepna nieprawda.
Nie ma biletow otwartych bez daty lotu. Te drozsze ktorymi chcesz sie pochwalic tez musza miec wpisane daty. Za to mozna te daty zmieniac w dowolnej chwili czy na smartfonie czy na internecie. Nigdzie nie trzeba chodzic zeby cokolwiek potwierdzac.
A tak nawiasem, to skad wiesz na jakim bilecie ja latam? Bo niestety nie trafiles.
Koniec dywagacji bo to nie taki temat.
2015-07-17 12:29:44 Autor: Synth
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale wagonów nie brakuje......... nie wszystko w porządku. Bezpiecznie i komfortowo tylko przez drzwi można wylecieć hehehe.
2015-07-17 13:58:49 Autor: Głos z USA
---.56.6.161
MA

Poczytaj sobie informacje na stronach LOT o biletach otwartych po za tym miedzy nami jest różnica. Ty rozpoczynasz podróż z Polski wiec nic potwierdzać nie musisz. A ja mam powrót. I kiedy rozpoczynając podróż z Polski dolecisz do USA, powinieneś potwierdzić odlot- powrót z USA. Ja zawsze potwierdzam w LOT bo mnie to nic nie kosztuje kręcąc się w Krakowe poCentrum.
2015-07-17 17:07:46 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
A kiedy UTK się zajmie niesprawnym zarządem PKP IC?
2015-07-18 13:47:04 Autor: MA
---.dynamic.mm.pl
W odpowiedzi na post Głos z USA:
"MA

Poczytaj sobie informacje na stronach LOT o biletach otwartych po za tym miedzy nami jest różnica. Ty rozpoczynasz podróż z Polski wiec nic potwierdzać nie musisz. A ja mam powrót. I kiedy rozpoczynając podróż z Polski dolecisz do USA, powinieneś potwierdzić odlot- powrót z USA. Ja zawsze potwierdzam w LOT bo mnie to nic nie kosztuje kręcąc się w Krakowe poCentrum."
Jak Ty wszystko dobrze wiesz. Ale znowu pudlo.
Od bardzo dlugiego czasu mieszkam w Stanach i podroz rozpoczynam tam wlasnie.
Lotowskiego belkotu nie czytam bo po prostu z nich nie korzystam.
A jak raz bylem zmuszony (z racji pogrzebu) to tez nic nie potwierdzalem. Po prostu zmienialem odlot na komorce. Trzy razy. I wszystko.
Odwaz sie kiedys posnic sobie o przesiadce np w Zurichu czy Monachium.
Nie masz czego sie bac, zapewniam. A przy okazji troche swiata poza Jackowem zobaczysz. A nie tylko Galerie przy dworcu w Krakowie.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości: