NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Ukraina: Odwołują pociągi skrócone z Krymu

| Kasper Fiszer, Rynek Kolejowy 07.02.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-02-07 08:58:53 Autor: kris kross
---.cm-11-1c.dynamic.ziggo.nl
Czyzby mieli PIC za doradce?
2015-02-07 09:03:01 Autor: lll
---.dynamic.gprs.plus.pl
Dlaczego autor uznaje nielegalny obszar DNR? Kursowanie oprócz śród jest znacznie logiczniejsze niż ukochane przez polskich fachowców kursowanie oprócz sobót lub niedziel.
2015-02-07 09:07:04 Autor: haha
---.g-net.pl
Wysła TORrorystów, zaraz im tam dobrze zrobią. Za ich pieniądze - oczywista.
2015-02-07 09:43:06 Autor: Jurgen Klop
---.158.221.27
@III

To nie chodzi o uznawanie czy nie uznawanie, granica faktycznie istnieje. A raczej linia frontu.
2015-02-07 10:22:34 Autor: d3
---.147.4.56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czekamy aż odetną (albo my będziemy musieli odciąć) połączenia z naszymi okupowanymi przez Ukrainę (wcześniej ZSRR) terenami i pociągi przestaną kursować z Ukrainy do Lwowa, Stanisławowa, Tarnopola, Kowla, Łucka, Równego. Do Chmielnickiego (daw. Płoskirów) mogą sobie jeździć to 60 km od przedwojennej naszej granicy na wschód.
2015-02-07 10:53:01 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ d3

Proponuję oddać Niemcom staropruskie ziemie mazurskie, warmińskie, śląskie i pomorskie. Z pożytkiem dla ich mieszkańców :)
2015-02-07 11:45:11 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Jurgen Klop & III

Wg mnie najbliższe prawdzie jest określenie "terytoria okupowane przez wiecznie pijanych sowieckich terrorystów finansowanych przez frustrata Fjutina".
2015-02-07 12:16:10 Autor: Gustaw
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
O, widzę, że i nasz inteligentny miłośnik Goral został przekonany przez propagandę płynącą z wszystkich stron o miłujących pokój Ukraińcach i wiecznie złych Putinie. Brawo, gościu z mysłowickiej wioski.
2015-02-07 12:42:08 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Gustaw

Zestrzelenie przez Rosjan malezyjskiego samolotu w lipcu uważasz za wymysł propagandy? Do tego momentu starałem się być z grubsza bezstronny i obiektywny, ale wtedy zrozumiałem, że albo człowiek pierwszy zabije Rosjanina i przeżyje, albo Rosjanin zabije człowieka...
2015-02-07 12:42:21 Autor:
---.dynamic.chello.pl
Nie wiem czy wszyscy Ukraińcy miluja pokój. Wiem od lat ze gdzie miesza Putin, tam smierc i cierpienie.
2015-02-07 13:38:39 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ Goral
Jedz jabłka na złość Putinowi i jedź do Donbasu walczyć u boku milujacych pokój Ukraińców.
Kto naprowadzil MH 117 nad separatystyczne terytorium z bukami wycelowanymi w ukraińskie siły powietrzne?
Swoich boją się puścić w pociągu, a Holendrów skierowali elegancko..
2015-02-07 13:58:19 Autor: lektor wektor
---.130.25.153
Goral obiektywny, jak rząd USA...
zupełnie przypadkiem pokojowy "rząd" Ukrainy nie zamknął przestrzeni powietrznej na terenami, na których trawały dzialania wojenne?

A likwidowanie połączeń sugeruje, że doradcy z Polski znaleźli wolnych sluchaczy...
2015-02-07 14:21:16 Autor: Bevas
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sorry ale co mnie to obchodzi, że w obcym kraju jakieś połączenia likwidują. No bez żartów czy jak w jakimkolwiek innym kraju są likwidowane połączenia, albo tworzone nowe to też o nich piszecie. Mnie na przykład całkowicie nie obchodzi Ukraina, a i tak dość się o niej nasłucham w TVP, czy na przeróżnych portalach społecznościowych i mam już dość słuchania co się tam dzieje.
2015-02-07 14:26:01 Autor: golimont
---.centertel.pl
Na Ukrainie trwa wojna z ruskimi, która wstrzymała funkcjonowanie kraju a RK martwi się o "spadek jakości obsługi na wybranych trasach". Gratuluję. Tuzy dziennikarstwa.
2015-02-07 14:26:53 Autor: Bevas
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czemu nie napisaliście nic o tym, że Kraków dostał wczoraj dodatkowe środki na infrastrukturę i powstaną nowe trasy tramwajowe wyczekiwane przez mieszkańców tego miasta od wielu lat? Nie wy musicie pisać o obcym kraju bo to najważniejsze. Nie do uwierzenia.
2015-02-07 14:41:12 Autor: kolejTAR
---.94.210.225
Popieram.Dosc pierdòw z Ukrainy, piszcie moze szczegolowo o nowych polaczeniach i zmianach rozkladu w CD,DB,SNCF,ZSSK OEBB i tak dalej!! Przyklad? Ani slowa o zmianach miejsca odjazdow pociagow pospiesznych z Pragi do Decina,Chebu i Czeskich Budziejowic ktore przekierowano na Masarykowo i Holesovice z powodu budowy nowych hal peronowych w Praha hln.itd.moze TO SA wazniejsze informacje niz pierdy z banderostanu??
2015-02-07 14:58:20 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Mnie np.bardziej interesują losy pociągów w okolicach Krymu niż jakieś nowe zawalidrogi tramwajowe w Krakowie albo Ceske Drahy.
Jak się Wam o u-Krainie nie podoba czytać, to nie czytajta i dajta spokój!
2015-02-07 15:00:04 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą & lektor wektor

Nigdzie nie twierdziłem, że Ukraińcy miłują pokój (bo czy którykolwiek naród go miłuje...?), tylko że Fjutin to zbrodniarz godny postawienia przed Trybunałem w Hadze za wspieranie terroryzmu na Ukrainie, w Mołdawii i Gruzji w imię reaktywacji ZSRR. Sojuz był państwem zbrodniczym, które w najmniejszym stopniu nie liczyło się nawet z własnymi obywatelami i bezkarnie okradało cały blok wschodni przez 45 lat. A Rosjanom, jako że Putlera masowo popierają, życzę jak najgorzej, czyli dzikiej inflacji (sam Rosstat podaje oficjalnie "naście" %, więc w praktyce pewnie podchodzi pod 20 kilka %), dalszego spadku wartości ich papieru toa..., sorry, chyba zwie się to rubel, a w efekcie nastania realnego głodu, biedy i stania się (ponownie, tj. po czasach Jelcyna) powszechnym pośmiewiskiem dla ludzi na świecie. Trzeba ponosić konsekwencje dokonywanych wyborów.

Co zaś do zestrzelenia malezyjskiego samolotu, to owszem - przyznaję, że skierowali go nad Donieck kontrolerzy ukraińscy, jednak gdyby nie putlerowskie błogosławieństwo dla sowieckich terrorystów, to żadnych dążeń separatystycznych na wschodzie Ukrainy by nie było. A przynajmniej nie takich jawnych i zbrojnych.
2015-02-07 15:05:13 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

p.s.: Kupisz mi kiedyś w zwykłym rosyjskim sklepie Buka i Grada? Coś mi się obiło o uszy, że tam każdy może sobie kupić dowolną broń i strzelać do przedstawicieli władzy państwowej, a niestety rzadko bywam w byłym ZSRR. Aha. I czołg, czołg też by mi się przydał, a w Polsce trudno jest dostać takie artykuły militarne w lokalnych sklepach.
2015-02-07 15:06:45 Autor: @Bevas
---.tktelekom.pl
Nikogo nie obchodzi. Kasper nabija wierszówkę pisząc 300 artykuł o wybranym przez siebie bzdecie.
2015-02-07 17:14:55 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ Goral
W Polsce też możesz kupić prawie każda zabawkę.
CCCP było parszywym tworem i FR jest w dużej mierze jego kontynuacją. Nie powinieneś jednak obrażać narodu rosyjskiego. Jest tak samo poddany propagandzie Kremla jak Ty - Gazecie Wyborczej.
Zapewne wierzysz, że separatyści w Donbasie mordują tamtejszych cywili, którzy z utęsknieniem czekają na wyzwolenie przez ukraińska armię*, a zwłaszcza chłopców z Gwardii Narodowej.

* - nieudaczników (nawiasem mówiąc)
2015-02-07 17:45:05 Autor: ziomej
---.centertel.pl
dziś nie mam już wątpliwości, że stefan banderom może należeć do opłacanych przez rosję internetowych propagandystów siejąc pod każdym tematem zacofane myśli i tak jak tu broniąc ruski syf u granic Europy
2015-02-07 17:53:52 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Ambasada FR mi płaci rublami za każdy komentarz.
2015-02-07 17:59:01 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

Zapewne się zdziwisz, ale nie wierzę, że mieszkańcy Donbasu (celowo nie piszę "Ukraińcy") z utęsknieniem czekają na "wyzwolenie" przez ukraińską armię (i bataliony prawicowych organizacji na wzór naszego ONR). Nie czekają, bo to w dużej mierze rdzenni Rosjanie, których po prostu rozpad Sojuza "zastał" w miejscu stanowiącym kiedyś główną mekkę ściągającą robotników z obszaru całego ZSRR. Co jednak nie zmienia faktu, że nie mają prawa odrywać tego obszaru od Ukrainy, a już tym bardziej na drodze zbrojnej terrorystycznej rebelii. Jak się nie podobało, to zawsze mogli wyjechać do Rosji, to wszak zaledwie kawałeczek.

Zresztą podobną sytuacją - niebezpieczną z puntu widzenia stabilności w Europie - są tzw. bezpaństwowcy w (jak to nazywają w byłym Sojuzie) Pribaltice. Co ciekawe mniejszość rosyjska w Polsce (ta rdzenna, nie napływowa, czyli np. w powiatach augustowskim i suwalskim, jak i w samych Suwałkach) nie wykazuje ambicji wywrotowych. Ba, nawet generalnie popiera środowisko centrowe wokół PO i Komorowskiego ;)
2015-02-07 18:02:41 Autor: fakirr
---.dynamic.chello.pl
Stefanku - poszukaj sobie innego forum. Nie byłoby w Donbasie Rosjan z POZA regionu - nie byłoby takiej wojny, i zapewne w takiej skali nikt nikogo by nie mordował. Polecam lekturę książki Clancyego "Zwierzchnik" Dziwnym trafem wszystko sprawdza się prawie na 100%.
2015-02-07 18:04:36 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ ziomej

Pewnie się zdziwisz, ale nie sądzę, żeby @ Stefan banderą był opłacanym agentem. Po prostu mu się trochę w łebku pomieszało od tych wspaniałych sukcesów FR, szczególnie na polu gospodarczym ;) Ale w płatną agenturę jakoś nie wierzę, RK to zbyt mało poczytne medium.

@ Stefan banderą

Jeszcze kilka miesięcy i bardziej będzie się Ci opłacało dostawać wypłatę w prawdziwym papierze toaletowym, bo jednak ruble trzeba by było dobrze wymiąć przed użyciem, inaczej d... zmasakrują... ;)
2015-02-07 19:06:33 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ Goral
rdzenna mniejszość rosyjska w powiatach BAU i BSU ?!
Gdzieś Ty tam Rosjan widział? Tam od 400 lat są sami Polacy i troszkę starobrzedowcow i Litwinów, ale to już raczej w BSE

Nie ma żadnego racjonalnego argumentu, dla którego PL miałaby wtrącać się w sprawy między bankrutujaca Rossija, która przez 25 lat nie umiała skończyć z CCCP,
i u-Krainą, która sama sobie zrobiła Majdan tracąc szansę historyczną na pozostanie dużym i wielonarodowym krajem. Z tego całego burdelu najlepiej wyjdzie Łukaszenka. Umie zręcznie lawirowac między Rossija i UE. Umiał to także s.p.Janukowycz. Może też wyjdzie z tego burdelu III wojna światowa. W Europie dawno nic się nie działo..




2015-02-07 19:35:52 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

A tzw. staroobrzędowcy to może kto?
2015-02-07 19:37:40 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Jak by wyszła III wojna, to już widzę jak nasi bracia Ukraińcy i przyjaciele Niemcy zgodnie bronią Rzeczypospolitą przed naszym wspólnym wrogiem.
O! I jeszcze Litwini bohatersko nas osłonią swoimi siłami powietrznymi w imię europejsko-unijnej solidarności.
Jedzmy jabłka na złość Putinowi!
2015-02-07 19:43:19 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ Goral
Suwalscy staroobrzedowscy to tacy Rosjanie, jak Ukraińcy na Krymie.
Znam jednego. Nazwisko faktycznie ma rosyjskie i to byłoby na tyle jego rosyjskosci. Lepiej mówi po angielsku niż rosyjsku. Stanowią oni 0,01% Suwalszczyzny z tendencja spadkową. Jest ich mniej niż Bojków w Bieszczadach.
2015-02-07 20:11:58 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ fakirr
Zamiast taniej fantazji amerykańskiego pisarza lepiej przeczytaj bardziej realny wywiad z byłym doradcą Włodka Putina:
http://www.idziemy.com.pl/polityka/putin-jest-ubezpieczeniem/
2015-02-07 20:53:05 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

Skoro nie widzisz racjonalnych argumentów, to może Polska ma obowiązek moralny pomagać innemu państwu w wyrwaniu się z objęć sowietów za to, że sama została swego czasu skutecznie z ich objęć wyrwana? Można różnie oceniać ostatnie 26 lat, ale chciałbyś pozostać w PRL?
2015-02-07 21:15:56 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ Goral
Polska ma obowiązek moralny pomagać Polakom na Kresach, którzy na swojej ziemi są prześladowani przez Litwę, Białoruś i Ukrainę.
Niestety tego nie robi, bo ważniejsze jest "na złość Putinowi"
Wyrwanie Ukrainy z objęć FR zakończyło się zmianą przynależności Krymu, zrujnowaniem Donbasu - największego zagłębia przemysłowego w postSowiecji oraz upadkiem normalnego handlu między wschodem i zachodem Europy. Codziennie trup w bratobójczej wojnie ściśle się gęsto. Gratulujemy Majdanu!

2015-02-07 21:42:38 Autor: pasażer krajowy
---.adsl.inetia.pl
Redakcjo! Co to za bzdety o "donieckiej republice ludowej"? Czy Polska uznaje takie państwo? Jeśli nie, to może z łaski swojej pora najwyższa ukrócić lewackie zapędy redaktora Fiszera? Bo jak widać zdecydowanie nie ma poparcia dla tego typu wyskoków ze strony czytelników.
2015-02-07 22:16:44 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

Owi Polacy (pytanie np. na ile litewscy Polacy używają języka polskiego i korzystają z polskich mediów, a na ile z rosyjskich - choćby telewizji) w obecnych realiach politycznych nie są na żadnych Kresach (sam termin jest zresztą nad wyraz nacjonalistyczny i roszczeniowy), tylko na terenie państw Ukraina, Białoruś i Litwa. I przez 70 lat od zakończenia II wojny światowej mieli bardzo dużo okazji na wyjazd i osiedlenie w Polsce w obecnych granicach, jeżeli z tego nie skorzystali, to ich problem - a nie nas wszystkich.

Twoim tokiem rozumowania rząd niemiecki powinien wymusić na polskim powrót prawowitych mieszkańców (i zwrot im ich mienia) na Warmię, Mazury, Śląsk (Górny i Dolny) i Pomorze. Dobrym przykładem jest Lyck, okupowany przez Polskę dopiero od 1945 r.
2015-02-07 22:44:06 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ Goral
Na pewno się ucieszyli Twoi rodacy z "nacjonalistyczno-roszczeniowych" Kresów czytając o licznych możliwościach ucieczki przez 70 lat..
Państwa są tworem efemerycznym i ich istnienie przynosi zazwyczaj więcej szkody niż pożytku. W Twoim przypadku szkody te wydają się nieodwracalne!
Polacy to chyba byli w najlepszej kondycji jak w ogóle nie mieli swojego państwa.
III RP nie jest moim (tfu!) państwem..
2015-02-08 00:28:05 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

Zatem droga wolna, towarzysz Fjutin pewnie przyjmie swojego wielkiego fana z otwartymi rękoma, a Ty będziesz wreszcie miał obywatelstwo wspaniałego (prawie)wszechsłowiańskiego mocarstwa euroazjatyckiego.

Ewentualnie - celem nie porzucania relatywnie wygodnego zapewne życia w realiach tej "okropnej" III RP na rzecz upadającej gospodarki former Soviet Union - możesz zagłosować na powrót ciasnego umysłowo zaścianka w postaci IV RP, w której na pewno nikt by nawet nie dopuścił do obrad parlamentu nad straszliwą antysłowiańską konwencją antyprzemocową... ;) Ale w tym przypadku mam dla Ciebie złą informację - PiS u władzy oznacza nie tylko jeszcze silniejsze wsparcie dla Ukraińców, ale również drastyczne nasilenie nastrojów antyrosyjskich (vide trendy w polskiej polityce zagranicznej w latach 2005-2007).
2015-02-08 00:53:23 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

Tak jeszcze a propos nieudacznictwa armii ukraińskiej. Nie ma się co dziwić, skoro sprzęt mają wciąż de facto radziecki, a generalicja wrodzoną postsowiecką uległość względem dominujących w ZSRR Rosjan, a i cashu na wojnę brak. Wystarczyłyby 2 rzeczy - dostawy broni z USA (Republikanie w końcu Obamę przymuszą do takiego ruchu) i oddanie dowodzenia nie zawodowym żołnierzom, a prawicowym fanatykom antyrosyjskim - i zaraz by się okazało, że wszystko nieco inaczej wygląda. Tylko, że Poroszenko ma w tej drugiej kwestii związane ręce, bo taki ruch pozbawiłby go wiarygodności na Zachodzie.
2015-02-08 08:48:33 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ Goral
"prawicowi fanatycy anryrosyjscy" na UA nazywaja się banderowcy i mają tyle wspólnego z prawicą, co PIS.
Radzę ich nie dozbrajac amerykańskimi zabawkami, bo sromotne porażki na froncie wschodnim sprawią, że znajdą inny front dla obrony swoich rdzenie ukraińskich terytoriów przed okupantem.
Kolego Goralu! Pojmij swoim postępowy umysłem europejskim, że w Europie do niedawna w ogóle nie było państw narodowych, zaś naród to co innego niż państwo/obywatelstwo.
W mojej rodzinie wiele osób przez większość życia nie miało obywatelstwa II RP, PRL ani III RP, ale byli
Polakami, a nie tak jak Ty - obywatelami polskimi narodu jewroSojuza (takie nowe wydanie sowietów)
2015-02-08 12:18:07 Autor: Fakirr
---.dynamic.chello.pl
Ten realny wywiad nie wnosi nic do tematu :)
Akurat nie tak tania fantazja jest tu bliższa tego co się dzieje. Natomiast używanie tragicznego dla nas określenia "banderowcy" ma takie samo propagandowe użycie jak "faszyści" przez stronę rosyjską. Do tego tez służy odgrzewanie animozji narodowościowych sprzed ponad pól wieku. Na szczęście - dla nas tez - bez efektu. Oczywiście zjawiska skrajne zawsze istnieją i są "pożyteczne" - właśnie do budzenia takich chorych emocji. Jakoś w wyborach nie zdobyły poklasku i to najlepiej świadczy o Ukraińcach jako narodzie.
2015-02-08 18:52:11 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

[Admin: zmoderowano]: treść niezwiązana z artykułem

2015-02-08 18:53:46 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

Aha. Dodaj jeszcze, że jestem Prawdziwym Polakiem - brakuje mi tego stwierdzenia w Twoich wypowiedziach... ;)
2015-02-08 18:55:41 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

Literówka. Miało być "że jesteś Prawdziwym Polakiem". Obowiązkowo z dużych liter.
2015-02-08 19:44:00 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ Goral
Holubione przez Ciebie multi-kulti jest największą zakałą zachodniej Europy i obok socjaldemokracji i lewactwa prowadzi do upadku cywilizacji białego człowieka.
Wielkiej cywilizacji, która podbiła wszystkie 7 kontynentów i zmieniła oblicze świata.
Cywilizacji opartej na wolności, prawie rzymskim, filozofii greckiej i chrześcijaństwie.
Za kilka lat w upadlym jewroSojuzie zapanuje kalifat
2015-02-08 19:56:06 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ fakirr
Przeczytałes do końca?
W sprawie Donbasu i Krymu wnosi dość dużo.
2015-02-08 21:36:44 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

[Admin: zmoderowano]

2015-02-08 21:45:36 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

Aha. Czy wiesz, że znacząco podniosłeś właśnie moje ego? Jako lewakowi (poza kwestią rozprawy ze zbrodniczą częścią narodu rosyjskiego, bo tu mam poglądy na poły nacjonalistyczne), libertynowi, światopoglądowemu i gospodarczemu liberałowi, zadeklarowanemu ateiście i antyklerykałowi jest mi naprawdę przyjemnie i miło, że moją skromną osobą mogę się przyczynić do upadku zakłamanej konstrukcji światopoglądowej nazywanej przez co poniektórych "cywilizacją białego człowieka".

Dotychczas uważałem się jednak za drobną płoteczkę, która g... może i g... znaczy, ale widać z perspektywy SGGW jestem kimś więcej... ;)
2015-02-09 04:38:55 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

A może nie "podniosłeś", a "podniosłaś"...?

Z SGGW jest związana pewna pani doktor o zadeklarowanych poglądach nacjonalistycznych, może nie będę zanadto dużo ujawniał, kto chce znaleźć, ten znajdzie - ja znalazłem w raptem kilkanaście minut wszystko, łącznie z adekwatną stroną na Wikipedii. W końcu niejaki "Stefan banderą" piszący z IP SGGW wcale nie musi być facetem... ;)
2015-02-09 18:29:12 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ Goral
"Nacjonalizm właściwie rozumiany jako pozytywne stanowisko do narodu" jest cnotą (odmianą patriotyzmu i pietyzmu) a nie wadą - s.58 "Katalog cnót i wad" Majkrzak H.SJ, wyd Stowarzyszenia Klub Fides et Ratio, Kraków 2008
Wadą jest dopiero szowinizm, a także kosmopolityzm i ksenofobia - s.59 tamże
Niestety wszystkie te wady występują w Twoich komentarzach, więc zastanów się kolego!
Zwłaszcza, że Twoje komentarze mogą czytać Rosjanie.
Odbiegamy bardzo od tematu braku pociągów na Krymie, ale warto znać znaczenie słów używanych przez interlokutora.


2015-02-09 19:59:20 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

Pewnie czytają, ale do CCCP2 się (już) nie wybieram, choć nie przeczę - taniość papieru toaletowego produkcji ich banku centralnego kusi i to mocno.

A propos nacjonalizmu, to sam (sama) dobrze napisałeś (napisałaś) - "właściwie rozumiany". W ten sposób to nawet mnie można nazwać "nacjonalistą", bo płacę tu podatki, a do tego swoją profesją przyczyniam się do budowy i modernizacji szeroko rozumianej infrastruktury. No patrz Pan, nacjonalista ze mnie pełną gębą normalnie... ;)
2015-02-10 12:01:28 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ Goral
Kolego! Znowu mylisz naród z państwem. Przecież są narody nie mające państwa, choć w ostatnich 100 latach ich liczba mocno spadła.
Ja mam b.pozytywny stosunek do swojego narodu, jego historii, kultury, a także do ziemi, gdzie mój naród żyje. Do innych narodów też mam zazwyczaj pozytywny stosunek. Natomiast państwa polskiego w wydaniu PRL & III RP nie lubię i jestem gotowy do ucieczki za granicę UE, gdyby państwo chciało zagrozić mojej rodzinie.
Płacenie podatków nie ma nic wspólnego z patriotyzmem. Co więcej: unikanie płacenia podatków nie jest złem, zwłaszcza jeśli państwo wydaje Twoje pieniądze na szerzenie zła.
2015-02-10 12:12:41 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ Goral
wg definicji przeze mnie używanych (Admin: sorry, wycieczka osobista) jesteś, kolego Goralu, ksenofobem (nieuzasadniony lęk przed narodem rosyjskim) oraz szowinistą (miłość do własnego narodu jewroSojuzowego w wydaniu multi-kulti oraz jednoczesna pogarda dla innych narodów tradycyjnych czy tradycyjnych wyznań/kultur).
Nawet nie jesteś gospodarczym liberałem, bo duma z płacenia podatków i rozbudowy infrastruktury państwa jest zaprzeczeniem liberalizmu w jego tradycyjnym znaczeniu.
Wracając do tematu:
pociągi na Krym niebawem wrócą, ale nie UŻ ani RŻD, bo zarówno Rossija, jak i u-Kraina zbankrutują i upadną. Będzie to bolesne, ale docelowo korzystne dla narodów ukraińskiego i rosyjskiego, które lubię i szanuję.
2015-02-10 14:17:31 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

Chciałem coś jeszcze napisać, ale chyba nie ma sensu, z Prawdziwym Polakiem i do tego fanem "cywilizacji białego człowieka" libertyn i antykatolik, który uważa tychże katolików za bandę pomyleńców, nie pogada...

Co zaś do mojej "dumy" - czy też raczej po prostu stwierdzenia faktu płacenia - odnośnie podatków, to widzę, że prześmiewczości i ironii nie rozpoznajesz. Cóż... Wolę zatem jako - jak to sugerujesz - etatysta przyczyniać się dalej do rozwoju infrastruktury, ahoj ;) Prawdziwy Liberał by przecież wysadził te wszystkie straszne państwowe drogi i koleje w powietrze...
2015-02-10 17:56:09 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ Goral
Znowu w Twoich słowach pogarda dla ludzi nie-libertynów i nie-antykatolików i przypinanie mi łatki "prawdziwego Polaka".
Jestem zwykłym Polakiem/Polką i szanuję (mam nawet wielu przyjaciół) ateistów, agnostyków, deistów, ale nie toleruję ja się ktoś wyśmiewa z wiary, religii, poglądów, bo są inne niż w Gazecie Wyborczej.
Radzę Ci się kolego opamiętać, bo młodzi ludzie dziś radykalizują. Nie wszyscy chrześcijanie są potulni jak baranki. Niektórzy mają broń palną i lubią się nią bawić. Nie na darmo Kościół katolicki dopuszcza (i niekiedy zaleca nawet!) karę śmierci w przeciwieństwie do jewroSojuza. Protestanci i prawosławni oraz grekokatolicy także. Licz się ze słowami..
2015-02-10 21:11:49 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

Dziękuję za groźby :)
2015-02-10 21:28:25 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

I to w sumie tzw. groźby karalne. Bardzo dobrze jest to "usłyszeć" od - jak mniemam - naukowca z jednej z najbardziej prestiżowych polskich uczelni. A może nawet od eks kandydata do PE?
2015-02-11 08:57:14 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ Goral
To są dobre rady na trudne czasy :)
2015-02-11 10:03:12 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

[Admin: zmoderowano] komentarz nie odnosi się do treści artykułu

2015-02-11 10:16:41 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Admin

Połowa (o ile nie 3/4) komentarzy pod tym artykułem nie odnosi się do jego treści, a jest prywatną de facto dyskusją pomiędzy mną a @ Stefanem banderą. Zatem proponuję wywalić je wszystkie.

Albo najlepiej w ogóle wyłączcie możliwość komentowania na Waszym portalu, będzie tak pięknie i wesoło... [Admin: proszę ograniczyć prywatne rozmowy nie na temat, to komentarze nie będą usuwane]
2015-02-11 10:51:11 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ Goral
Znowu Admin był szybszy, przeto nie wiem co kolega Goral ciekawego napisał :)
Kolego Goralu! "Kończ Waść, wstydu* oszczędź!"
* - wstydu dla siebie i niestety też dla mnie, czy raczej mojego adresu IP...
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.