Partnerzy serwisu:
Tabor i technika

Udało się wykonać częściowy remont zabytkowego EW51 [zdjęcia]

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Data publikacji:
14-01-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

Elektryczny zespół trakcyjny EW51 o numerze 36 przeszedł remont, który przywrócił mu barwy i wygląd zewnętrzny z lat 30. XX-wieku, kiedy pojazd rozpoczął wożenie pasażerów po zelektryfikowanym Warszawskim Węźle Kolejowym.

Jak poinformowała Stacja Muzeum, prace konserwatorsko-restauratorskie elektrycznego zespołu trakcyjnego EW51-36 zostały już zakończone. Pojazd odnowiono w ZNTK Mińsk Mazowiecki z Grupy Pesa, który wygrał przetarg na odnowienie pojazdu. Pojazd z numerem 36, jedyny zachowany egzemplarz przedwojennego projektu, przeszedł prace konserwatorskie polegające na czyszczeniu i śrutowaniu pudła, prace spawalniczo-naprawcze pudeł wagonowych wraz z uzupełnieniem uchwytów, progów i lusterek, wykonano dla niego wzorowane na oryginalnych drzwi i okna.

W pojeździe odbudowano reflektory, wykonano malowanie takie jakie posiadał w latach 30. Wyremontowano także jego pantografy. Prace remontowe były przeprowadzane zgodnie z posiadaną przez Stację Muzeum dokumentacją techniczną i pod nadzorem Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zostały zrealizowane w ramach projektu pn. Stacja Muzeum – Renowacja i konserwacja taboru kolejowego i sfinansowane z dotacji celowej Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Pojazd przeszedł więc najpotrzebniejsze prace, które pozwolą na jego prezentację dla zwiedzających w przyszłości. Nie posiada natomiast aparatury elektrycznej, która pozwoliłaby kursować z pasażerami. Do takiej działalności konieczne byłoby także odnowienie wnętrza jednostki trakcyjnej. Być może takie prace uda się wykonać w przyszłości.

Więcej na temat elektryfikacji WWK w latach 30. i jednostek trakcyjnych EW51 można przeczytać tutaj.
Partnerzy działu

Rawag
Growag
Radionika
Wago Elwag
Voith Turbo
3M
Aste
R&G Plus

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5