Partnerzy serwisu:
Biznes

Transport w czasach burzliwych przemian

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Data publikacji:
22-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Transport w czasach burzliwych przemian
Fot. ProKolej
„Transport bez granic” to tytuł konferencji, która odbędzie się w dniach 17-19 maja w Szczecinie, i która będzie poświęcona przemianom w transporcie, zwłaszcza intermodalnym. Będzie to już trzecie wydarzenie z cyklu konferencji „Kolejowe przejścia graniczne”, organizowanych przez Fundację „Pro Kolej” od 2021 roku.

trudnym próbom. Najpierw pandemia COVID-19, a potem agresja Rosji na Ukrainę i nałożenie sankcji gospodarczych na Rosję i Białoruś, całkowicie przeorganizowały dotychczasowe łańcuchy logistyczne, kierunki wymiany gospodarczej i potoki ładunków. Dodatkowo na wspomniane wydarzenia nałożyły się światowe megatrendy, takie tendencje jak ograniczanie zużycia surowców energetycznych, relokacja produkcji oraz polityka klimatyczna.

W sytuacji, w której ewolucję w sektorze transportu zastępują permanentne rewolucje liczy się elastyczność i dobra współpraca wielu stron. Stąd pomysł na wydarzenie, które łączy branże kolejową i morską, prezentując jednocześnie potencjał zachodniego korytarza transportowego północ – południe. Spotkanie, na które zaproszono decydentów, zarządców infrastruktury transportowej, operatorów terminali, przewoźników i armatorów będzie okazją do dyskusji o potencjale i ograniczeniach poszczególnych gałęzi transportu, poznania statystyk i prognoz przewozowych na nadchodzące miesiące oraz debat o scenariuszach rozwoju rynku. Wśród szczegółowych tematów znajdzie się również rozbudowa infrastruktury w zachodniej Polsce, niwelowanie barier dla przewozów międzynarodowych oraz dobre praktyki w zakresie współpracy portów i kolei.

Nie przypadkowa będzie również lokalizacja wydarzenia. Operatorzy działający w zespole portów Szczecin-Świnoujście, obsłużyli w 2022 roku ponad 36,7 mln ton ładunków, wykonując blisko 11 procent więcej pracy niż rok wcześniej. Wzrost przeładunków przełożył się na większy ruch na remontowanych równolegle torach i drogach prowadzących do portów. Stąd specjalna część programu konferencji poświęcona inwestycjom umożliwiającym udrożnienie lądowo-morskich łańcuchów logistycznych i poprawie infrastruktury dostępowej w portach.

Szczegóły programu konferencji oraz formularz umożliwiający zarejestrowanie udziału dostępne są na stronie https://kolej365.pl/transport-bez-granic/.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
SKODA
Exatel

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5