Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Tomaszów – Skarżysko. Autobusy zastępcze Polregio także w wakacje

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
24-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
22-03-2024
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Tomaszów – Skarżysko. Autobusy zastępcze Polregio także w wakacje
fot. SkanskaLinia kolejowa nr 25
Na linii nr 25, która łączy województwa łódzkie i świętokrzyskie, zaplanowane zostały kolejne prace infrastrukturalne. Tym razem roboty będą koncentrować się w rejonie Skarżyska-Kamiennej. Autobusy zastępcze zostaną uruchomione w zamian za połączenia Polregio i ŁKA w lipcu i sierpniu.

Niedawno zapowiadaliśmy na naszych łamach przerwę w ruchu pociągów regionalnych na odcinku Opoczno – Końskie, jaka została zaplanowana na kwiecień. Na ok. dwa tygodnie autobusy zastąpią tam wszystkie połączenia Polregio i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W przypadku drugiego z wymienionych przewoźników komunikacja zastępcza będzie funkcjonować także pomiędzy Końskimi a Skarżyskiem-Kamienną. Przyczyną utrudnień jest zaplanowana wymiana tłucznia w rejonie Opoczna połączona z remontem jednego z przejazdów kolejowo-drogowych.

Remont mostu, przejazdów i rozjazdów

Na trasie Tomaszów Mazowiecki – Opoczno – Końskie – Skarżysko-Kamienna zmiany w organizacji komunikacji pojawią się jednak nie tylko wiosną, ale także w wakacje. – W terminie od 15 lipca do 3 sierpnia zaplanowaliśmy modernizację mostu na rzece Bernatka w Skarżysku-Kamiennej – mówi Rafał Wilgusiak z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Roboty mają objąć wzmocnienie konstrukcji przęsła, odnowienie przyczółków i wymianę szyn wraz z podkładami.

– Prace zwiększą poziom bezpieczeństwa i zapewnią płynne przejazdy pociągów – stwierdza nasz rozmówca. Zmiany mają być szczególnie istotne dla przewoźników towarowych, co będzie związane z poprawą parametrów technicznych przeprawy. Okres zamknięcia ma być przy tym wykorzystany także na realizację innych robót na terenie Skarżyska.

Zmodernizowane mają wówczas zostać trzy przejazdy kolejowo-drogowe: w ciągu ul. Krakowskiej, al. Legionów i al. Niepodległości. – We wszystkich lokalizacjach wymienione zostaną szyny i podkłady, powstanie nowe odwodnienie – opisuje przedstawiciel PKP PLK. Zarządca infrastruktury wykona też nową nawierzchnię asfaltową, co ma podnieść bezpieczeństwo ruchu drogowego i kolejowego.

Komunikacja zastępcza uzgodniona z regionami

Na nieodległej stacji Bliżyn wymienione zostaną natomiast trzy rozjazdy. Nowe elementy zostaną ułożone na podkładach strunobetonowych, które zastąpią stosowane obecnie podkłady drewniane. – Podczas realizacji wszystkich tych prac zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza na odcinku Skarżysko-Kamienna – Bliżyn – zapowiada Rafał Wilgusiak. Dodaje on, że konieczne zmiany w ruchu pociągów zarówno w kwietniu, jak i na przełomie lipca i sierpnia zostały zaakceptowane przez organizatorów połączeń regionalnych, tzn. urzędy marszałkowskie województw łódzkiego i świętokrzyskiego.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5