Tomasz Moraczewski zrezygnował ze stanowiska prezesa Przewozów Regionalnych 27 maja w związku z powołaniem na stanowisko prezesa spółki Port Lotniczy Bydgoszcz. W naszej ankiecie postanowiliśmy zapytać Czytelników portalu o ocenę jego dokonań jako prezesa PR. Wyniki pokazują, że ma on wielu przeciwników, ale jeszcze więcej zwolenników.
W naszej ankiecie wzięło udział 1105 osób, czego najwięcej - 30 procent - oceniło dotychczasową pracę Tomasza Moraczewskiego na stanowisku prezesa Przewozów Regionalnych wzorowo (6). Niewiele mniej, bo 28 procent, wystawiło mu jednak najniższą notę. Biorąc jednak pod uwagę, że jedna czwarta internautów dała mu ocenę bardzo dobrą (5), z naszej ankiety wyłania się dość pozytywna ocena dokonań prezesa Moraczewskiego.
Średnia nota wystawiona przez internautów Tomaszowi Moraczewskiemu wyniosła 3,93.
Pochodzący z województwa kujawsko-pomorskiego Moraczewski był jednym z inicjatorów powstania projektu "Szybkiej Kolei Metropolitalnej w bydgosko-toruńskim obszarze metropolitalnym BiT City". Przyczynił się do wprowadzenia tzw. biletu aglomeracyjnego na trasie Toruń - Bydgoszcz i biletu regionalnego na trasie Toruń - Włocławek. Uczestniczył w pracach Komisji Infrastruktury Sejmu RP jako członek zespołu ds. usamorządowienia kolei. Brał aktywny udział w zainicjowaniu takich projektów jak: rewitalizacja połączenia kolejowego z Bydgoszczy do Chełmży, remont linii kolejowej nr 18 Toruń - Bydgoszcz, rewitalizacja linii kolejowych Toruń Wschód - Grudziądz i Grudziądz - Laskowice Pomorskie, które mają się stać komunikacyjną alternatywą dla budowanej autostrady A-1. Nominowany do tytułu "Człowiek roku - przyjaciel kolei" 2008 w kategorii "Samorządowiec roku". Od marca 2009 r. członek zarządu i dyrektor handlowy PKP PR, od czerwca 2009 r. do 27 maja 2010 r. - prezes spółki Przewozy Regionalne. Obecnie prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego w Bydgoszczy.