Partnerzy serwisu:
Pasażer

Także Czesi uruchamiają swoje Pendolino

Dalej Wstecz
Data publikacji:
14-05-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Także Czesi uruchamiają swoje Pendolino
Fot. Adam HomulickiPociąg Pendolino na dworcu w Pradze
Kolejny etap odmrażania pasażerskiego transportu kolejowego trwa w Republice Czeskiej. Czesi, podobnie jak Polacy, zdecydowali się uruchomić swoje najszybsze pociągi.

PKP Intercity uruchomi pociągi kategorii EIP od piątku 22 maja. Na podobny ruch decydują się także Czesi, jednak oni zrobią to już 15 maja. W najbliższy weekend ma zostać uruchomionych sześć pociągów Pendolino w kategorii SC (trzy pary), które poruszać się będą między Pragą a Ostrawą i Bohuminem przy granicy z Polską. Bilety na wszystkie wskazane pociągi są już dostępne.

W ciągu dwóch ostatnich miesięcy czeskie Pendolino sporadycznie kursowało między Ostrawą i Pragą, jednak obsługując pociągi EC. Działo się to z uwagi na konieczność przemieszczania składów pomiędzy miastami, a Ceske Drahy wykorzystały ten fakt i wpuściły do pociągów pasażerów. W rozkładzie jazdy pociągów SC Pendolino nie pojawiały się od 21 marca.

Jednocześnie zdecydowano o wznowieniu kursowania kolejnych pociągów ekspresowych kursujących między Pragą a Czeskimi Budziejowicami.

Więcej na temat luzowania zasad przemieszczania się u naszych południowych sąsiadów można przeczytać tutaj. Kiedy i czy ruszymy pociągiem z Polski za granicę? O tym piszemy w tym tekście.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

20 lat Pendolino w Czechach

Świat

20 lat Pendolino w Czechach

Mikołaj Kobryński 28 czerwca 2023

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

20 lat Pendolino w Czechach

Świat

20 lat Pendolino w Czechach

Mikołaj Kobryński 28 czerwca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5