Partnerzy serwisu:
Fotorelacje

Tak ma wyglądać kładka nad torami w Lubartowie [wizualizacje]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-04-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Ponad 6 mln zł netto będzie kosztować kładka dla pieszych nad torami linii nr 30 w Lubartowie. PLK podpisała umowę z wykonawcą.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe podpisała umowę z wykonawcą kładki - Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych Diag-most na realizację - inwestycji o wartości 6,382 mln zł netto współfinansowanej z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa.

Kładka będzie mieć 51 metrów długości i powstanie między przystankami Lubartów Słowackiego i Lubartów Lipowa. Zapewni sprawne przejście między osiedlami Królów i 3 Maja w Lubartowie - podkreśla PLK. Bezpieczne przejście będzie oświetlone energooszczędnymi lampami. Będą mogły z niego korzystać osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wejście na obiekt z jednej strony zapewni chodnik (konstrukcja kładki będzie na poziomie gruntu), a z drugiej, gdzie jest spadek będą schody i pochylnia.

PLK podkreśla w informacji prasowej, że umowa to zwieńczenie kilkunastoletnich starań i apeli mieszkańców osiedli Królów Polskich oraz 3 Maja. W grudniu 2021 r. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę dotyczącą opracowania dokumentacji nowego obiektu. Wykonawca, firma Yle Inżynierowie przygotowała projekt, uzyskała niezbędne decyzje administracyjne. Budowa kładki planowana jest do końca sierpnia 2023 roku - informuje PKP PLK. Inwestycja jest częścią projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 30 na odcinku Lubartów – Parczew” za ponad 90 mln zł (netto). Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020.


Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Ciechanów: Powstanie kładka pieszo-rowerowa nad  torami

Zintegrowany transport

Ciechanów: Powstanie kładka pieszo-rowerowa nad torami

Redakcja/inf. pras. 27 września 2022

Odpustowa kładka w Głogowie. PLK: Zgodna  z zaleceniami konserwatora

Infrastruktura

Zobacz również:

Ciechanów: Powstanie kładka pieszo-rowerowa nad  torami

Zintegrowany transport

Ciechanów: Powstanie kładka pieszo-rowerowa nad torami

Redakcja/inf. pras. 27 września 2022

Odpustowa kładka w Głogowie. PLK: Zgodna  z zaleceniami konserwatora

Infrastruktura

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5