NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Szef Kolei Ukraińskich: Pociągów na Krym nie będzie

| Michał Szymajda 23.01.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-01-23 13:06:06 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widzę, że odwiecznie rosyjska Tauryda rozwija się aż miło, ba, kwitnie wręcz... KDP, most przez Cieśninę Kerczeńską już dawno stoi, a w centrum Symferopola iście londyńskie finansowe city i bezrobocie nie przekracza 2%.
2015-01-23 13:32:53 Autor: ?
---.g-net.pl
"Matką Lenina była Maria Aleksandrowna z domu Blank"

zbieżność nazwisk wierchuszki zawsze jest przypadkowa...
2015-01-23 13:44:46 Autor: Aj_Oj
---.tktelekom.pl
Nie martwcie się o Krym, na wczasy można i to tanio pojechać kupując je w Kaliningradzie lun na Białorusi. Utrudnienie to wiza i podróż przez Moskwę, ale samoloty latają gęsto.
2015-01-23 13:55:21 Autor: SP45-116
---.warszawa.vectranet.pl
A w Abchazji pewnie otwierają kolejnego szampana, albo czaczę :-) Chyba tak jak w zeszłym roku target odwiedzający Krym zmieni destynację na Abchazję. Chcieli, to mają.
2015-01-23 17:02:05 Autor: Chelmik
---.dynamic.chello.pl
Nawet na tak dzikim stepie w stanoe wojny można przekroczyć granicę pieszo, a w Dorohusku nie. Patologia.
2015-01-23 20:22:06 Autor: Maurycy__
---.97.198.177
Co nas obchodzi ten porąbany kraj?
2015-01-24 08:27:43 Autor: adam k.
---.dynamic.chello.pl
@ Maurycy

I w ten sposób udowodniłeś swoją bezdenną głupotę.
2015-01-24 10:24:25 Autor: ten kraj
---.dynamic.chello.pl
Kraj jak kraj, ale co nas obchodzą pociągi na Krym, jak i tak niemożemy tam pojechać z powodu trudno dostępnych wiz i przepustek, to już nie wiadomo.
2015-01-24 10:57:51 Autor: Stefan banderą
---.75.216.213.in-addr.arpa
@Chelmik
Tą patologie da się ominąć łapiąc stopa tuż przed szlabanem. Wjechałem tak z Jagodzina do Dorohuska (nawet dalej do Chełma) z Ukraińcom wiozący starym passatem mrowkojadem 200 l ropy do Polszy.
Wcześniej prawie doba w plackartnym Simferopol - Kowel. W oczekiwaniu na szynobus do Jagodzina kolejarze w Kowlu na peronie raczyli mnie samohonem i kiełbasa z Chełma. I za to lubie Słowian i wschód! ;)
2015-01-24 21:58:39 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Aj_Oj

Papier toaletowy, zwany też od czasu do czasu rublem, w zawrotnej cenie 6-7 groszy kusi, co? Ale raz, że musisz mieć wizę, a dwa, że jadąc na Krym, sorry... jakaż nieprawomyślność! - Taurydę! - wspierasz Putlera i jego zbrodniczą bandę.
2015-01-25 11:56:42 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zresztą każdy Europejczyk, który pojechałby na Kr...., sorry, Taurydę, będzie niczym innym, jak tylko sowieckim psem.
2015-01-25 11:59:06 Autor: Stefan banderą
---.75.216.213.in-addr.arpa
@Goral
Wizę szybko, łatwo i tanio załatwiają dziesiątki firm nawet bez wizyty w ambasadzie.
Nie wyglupiaj się z tym Hitlerem i jego bandą, kolego.
FR nie jest normalnym krajem, ale Putin to najlepszy polityk w Europie od czasu p.Thatcher. Rosjanie go w 90% kochają. Póki co Putin to nam Polakom mniej zaszkodził, niż dyrektywy i fundusze UE.

2015-01-25 12:37:35 Autor: Stefan banderą
---.75.216.213.in-addr.arpa
@ Goral
dzięki postępowej UE od kilku lat brzydze się słowa Europejczyk. Nie jestem Europejczykiem.
Jestem Polakiem, białym człowiekiem ze szczepu Słowian Zachodnich i z cywilizacji chrześcijańskiej, ale nie żadnym (tfu!) Europejczykiem. Lepiej się czuje w Ameryce albo w Rosji, Ukrainie niż w (tfu!) UE.
2015-01-25 17:12:26 Autor: Stefan banderą
---.dynamic.chello.pl
@Goral
Rossija niebawem upadnie, ale przed jej ostatecznym upadkiem mogą zrobić jeszcze dobra wojenke - zabawek im nie brakuje. Wtedy u nam się oberwie..
Czy kato-PIS to było do mnie?
PISu nie lubie bardziej niż Ty Putina i mogę to uzasadnić w przeciwieństwie do Twojej rusofobii racjonalnie nie do wytłumaczenia..
Cała nadzieja w Saudach finansujących Kalifat?!
2015-01-25 22:28:51 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą

Ukraińcy to tacy banderowcy, jak Ty i ja... Jeżeli za katastrofę MH-17 odpowiada państwo, nad którym leciał, to odpowiada Noworosja = Fjutin i banda. No i wychodzi na to, że za Smoleńsk również... ;)

Owszem, Ukraina oberwała bardzo mocno (pamiętam nie tak dawno hrywnę po 50-60 groszy, teraz jest po 20), nie przeczę. Ale pierwotnym winnym nie są żadni, jak to nazywacie - banderowcy, tylko cykor Janukowycz, który pod naciskiem Putlera nie podpisał jesienią 2013 r. umowy stowarzyszeniowej z UE. To był główny powód "wystartowania" Majdanu.
2015-01-25 23:24:41 Autor: adam1234
---.adsl.inetia.pl
@ RK "Ze względu na problemy z dostawą energii na samym Krymie większość połączeń kolejowych została zawieszona."

Tak myślę, że powoływanie się na problemy z energią el. to część problematyki.
RK mógłby spojrzeć na to całościowo (kolejny mój apel do redakcji)

Na Krymie tylko 1 linia jest zelektryfikowana - od strony Czongara - Symferopol - Sewastopol i jej odnoga do Eupatorii.

Linie kolejowe od Dzankoja do Armiańska (Chersonia) oraz na wschód do Teodozji i Kerczu są niezelektryfikowane. Ze względu na fakt, że średnia prędkość handlowa pociągów osobowych na Krymie była niewielka (poza magistralą do Symferopola) oraz ich liczba była również niezbyt duża to komunikacja kolejowa wewnątrz półwyspu nie była znacząca (nawet na trasie Sewastopol - Symferopol)

Rosjanie zajmując Krym na pewno przywłaszczyli sobie sporą ilość taboru spalinowego, problem z jego bieżącym utrzymaniem jest spowodowany raczej logistyką w zaopatrywaniu półwyspu w ropę naftową.
2015-01-26 08:26:09 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@SP45-116
W wersji przed 2003, która niebawem przywrócą:
Staniem bratia w bij krwawyj wid Sjanu do Donu.

Bój krwawy nad Sanem nie brzmi zbyt "europejsko", ale co tam. Krzyczmy na tle vzarno-czerwonych flag: herojam slava, smert woroham! na złość Putinowi..

Nacjonalizm (właściwie rozumiany jako miłość do swojej ojczyzny i narodu) nie jest wadą, tylko cnotą - źródło: "Katalog cnót i wad" wydawnictwa księży sercanow
2015-01-26 10:46:53 Autor: aron mędrzec parczewski
---.nette.pl
Przecież San płynie częściowo na granicy Polski i Ukrainy. Co ty miałeś z geografii?
2015-01-26 12:07:55 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
częściowo = 12,4% długości Sanu
Z geografii na maturze dość dobrze wypadłem. Gorzej z polskim i matematyką
2015-01-27 07:48:04 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ Admin
Z powodu nieuzasadnionej cenzury (wycinanie komentarzy, które nie łamią regulaminu bez podania przyczyny) niniejszym zawieszam swoja działalność komentatorska na RK.
2015-01-27 20:33:59 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Stefan banderą