Partnerzy serwisu:
Pasażer

Szczecin Gł.: Informacja o opóźnieniach wreszcie także na peronach

Dalej Wstecz
Data publikacji:
11-06-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Szczecin Gł.: Informacja o opóźnieniach wreszcie także na peronach
fot. Ralf Roletschek (talk) - Fahrradtechnik auf fahrradmonteur.de, lic. FDLPeron stacji Szczecin Główny
Kończą się wielomiesięczne testy systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na stacji Szczecin Główny. Dzięki temu podróżni mogą liczyć, że informacje o rzeczywistej, a nie tylko planowej godzinie odjazdu będą pojawiać się również na elektronicznych tablicach zawieszonych nad peronami. Dotychczas po aktualne dane dotyczące ruchu pociągów trzeba było udać się np. do tzw. infokiosku.

Po naszych artykułach dotyczących problemów z informacją pasażerską w budynku dworca kolejowego w Żaganiu oraz w szeregu innych obiektów modernizowanych w ciągu ostatnich lat przez PKP SA, m.in. w Pile, czytelnicy przesyłają do nas informacje o podobnych uniedogodnieniach na stacjach kolejowych. Przypomnijmy, że w opisywanych do tej pory na naszych łamach lokalizacjach elektroniczne tablice wyświetlające najbliższe przyjazdy i odjazdy wskazują wyłącznie informacje o panowym rozkładzie jazdy. Nie można się więc z nich dowiedzieć o opóźnieniach czy innych utrudnieniach w ruchu.

Test działania systemu trwał pół roku

Wskaania czytelników dotyczą także tak dużych i znaczących stacji, jak Szzczecin Główny. Według przysłanego nam opisu problem z dynamiczną informacją pasażerską dotyczy tam nie budynku dworcowego, a peronów. Tam wyświetlane mają być wyłącznie informacje rozkładowe, elektroniczne panele nie spełniają więc podstawowych założeń systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

Występowanie tych problemów potwierdza zarządca infrastruktury kolejowej. – Wyświetlacze peronowe zostały zainstalowane w styczniu tego roku, od tamtej pory prowadzone były testy systemu. Informacje o opóźnianiach na wyświetlaczach peronowych będą wyświetlane do końca tygodnia – zapowiada Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Tablice zbiorcze i infokioski pracowały normalnie

Nasz rozmówca zapewnia przy tym, że do tej pory pasażerowie nie byli pozostawieni bez informacji o utrudnieniach w ruchu. – Informacje o opóźnieniach w systemie dynamicznej informacji pasażerskiej na stacji Szczecin Główny są wyświetlane na tabliczach zbiorczych i w tzw. infokioskach. Wyświetlacze „przyjazzdy/odjazdy” to forma plakatowego rozkładu jazdy i na nich nie zakładano takich możliwości. Informacje o opóźnieniach są też wygłaszane w komunikatach megafonowych – mówi.

Zarządca infrastruktury nie odniósł się natomiast do naszego pytania, jak peronowe tablice informacyjne działały dotychczas w przypadku sytuacji awaryjnych takich jak np. zmiana peronu czy toru, z którego odjedzie pociąg. Nie wiemy więc, czy ekrany były wówczas wyłączane całkowicie, czy wskazywały odjazd z planowego toru, na którym w rzeczywistości żaden pociąg nie stał. Przypomnijmy przy okazji, że nowe wyświetlacze peronowe zastąpiły w Szczecinie zaledwie sześcioletnie urządzenia, które również miały charakter tablic elektronicznych.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5